|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 15:02:17   
eleonorastrumica
фала на советите малце се успокоив,се нервирав многу зошто е тоа така,дали оти немам искуство прво бебче.прво каснење и сега одма паника кревам поздравче

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 15:14:40   
Beluvce
jas  imam dosta pojacan iscedok belo-zoltenikav bez miris dali e vo red toa za vreme na bremenost?

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 18:26:50   
ping
So srekja da ti e. Jas i ti ochifgledno kje se porodime blisku i mene posleden pat mi imashe dojdeno na 16 i jas naprviv 3 testovi i trite pozitivme :). Dobro dojde vo klubot
ИЗВОРНА ПОРАКА: eleonorastrumica

фала на советите малце се успокоив,се нервирав многу зошто е тоа така,дали оти немам искуство прво бебче.прво каснење и сега одма паника кревам поздравче


(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 18:28:00   
ping
Jas nemam takvo neshto dokolku ima nekoj neka kazi. jas nemam nishto bukvalno
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beluvce

jas  imam dosta pojacan iscedok belo-zoltenikav bez miris dali e vo red toa za vreme na bremenost?


(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 19:19:28   
heba
Eleonora napravi test preku krv toj e najtochen

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 19:26:28   
eleonorastrumica
белувче мислам дека е нормално,имама другарка и она ми има кажувано дека има исцедок,се додека не цешал,пече,било нормално,на неа ии порачале да пие чај од брусница

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 20:19:13   
Pepelaska *
Beluvce jas cela bremenost ja pominav taka, neznam koja nedela si od 12 do 14 se pravi mikrobioloski bris pa ke si vidis, ako iam nesto ke ti dadat vaginaletki no do 12 nedela ne smees nisto barem men etaka dr mi kazuvase. i da mozes da pies caj od brusnica vo tekot na devet meseci.

SO LESNO user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 20:37:22   
eleonorastrumica
klubot

честитки и до тебе ,како се чувствуваш беше ли на лекар или уште не си била,јас сега планирам дури на 9 да одам,иако ми закажаа за 2 ,ќе почекам малце па ќе одам на проверка,нејќе да се покаже да го видеме,сака да се крие,user posted image .поздравче

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 20:48:26   
Lidina
Zdravo devojki,
jas sum user posted image 10 nedela i minatata nedela ja napraviv prvata krvna slika i urina i sum malku zagrizenauser posted image Sekerot mi e 5,3, ginekologot veli normalno e se ama e sepak jas se filmam losouser posted image skoro na gorna granica e!.Imal li nekoj vakvo iskustvo i dali e normalno sto mislite? A na kolku vreme treba da se pravi krvna slika i urina? Sekogas koga ke izlezam od ordinacija mi teknuvaat kup prasanjauser posted image .
Help?

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 21:39:15   
Beluvce
Pepelaska jas su 6-ta nedela....osven toj iscedok i izostanok na menstruacija drugi simptomi i nemam no site 5 testa se pozitivni

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 22:02:46   
Pepelaska *
a si bila na lekar ?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 22:06:12   
Pepelaska *
Stom ti kazale normalno e ne se sekiraj, i mene nekogas mi bese 5,1 nekogas 4  inesto mislam deka ne e strasno. Vnimavaj i na ishrana jadi poveke ovosje i zelencuk. Sekoj mesec se proveruva krv i urina, a za toa deka koga ke izlezes od vratata te sfakam :) jas bev istata. Uzivaj vo bremenosta ke ti fali user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 14:06:49   
lete
beluvce i jas znam deka takov iscedok e kandidijaza no treba da mirisa cim ne mirisa koga ke odis na ginekolog kemu kazis i keti objasni znaes vo sekoja bremenost se e individualno so sreka na novata trudnica i ne dase sekiras kese vidi nie sme nestrplivi i odime pred vreme jas na nikogo ne kazav deka ke odam sama si otidov vidovme edna mala tockicka sto znaci odi za 2 nedeli najsigurno i ne bidi stresna opustise veke si idna majka pozdrav

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 14:37:04   
Beluvce
mene mi zakazaa na ginekolog duri na 6 dek.

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 14:47:49   
lete
beluvce najdobro super togas sigurno kese vidi se i srceva akcija i se jas treba da odam na 8 mi ili 9 ti i sakav damu odgovoram na linida nemoj dase sekiras dasi pazis i na zabite kaj sekoja trudnica sekerot e skoro na gornata granica i toa zaradi nekoj fizioloski funkcii vo teloto nemoj dase sekiras site tecnosti na bremena zena se blagi plunka krv urina zaradi laceneto n na laktoza i uste ednas koj ke pravis krvna slika nemoj da jades nisto 12 saati pred da pravis pozdravce

_____________________________

Веруваме само во oна на кое што се надеваме
и се надеваме на она во кое што веруваме

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 15:27:39   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beluvce

jas  imam dosta pojacan iscedok belo-zoltenikav bez miris dali e vo red toa za vreme na bremenost?


Белувче и јас имам и докторот ми кажа дека е нормално тоа,се разбира ако не те чеша или нешто слично.А инаку ми земаам брис и ми најдоа кандида па сега ставам вагиналетки и се мачкам со канестен.

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 19:17:11   
Lidina
Devojki fala za sovetite, poddrska mnogu znaci od nekoj koj pominal veke niz edna bremenost.Zamislete ne mozam da zakazam za brisevi vo Mikrobiologija porano od mesec dena. Mi zakazaa za posle nova godina a jas ke bidam veke 16 nedela!user posted image Na privatno  slusnav deka e mnogu skapo. A sto ako nekoj ima navistina problem so bakterija?? Kandidata znae da bide strasno neprijatna. I da cekas mesec i pol za pregled. Ne e fer..user posted image
Pozdravce

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 21:22:59   
Natuska85
Лидина јас кај што одам кај матичниот д-р Ложанковски минатата недела ми зема брисеви па ги пратија преку курир на испитување (250 ден си платив за курир за да не се малтретирам јас да ги носам па да ги зимам) 150 платив за 3 епрувети и прегледот што си го платив.За 3 дена ми беа готови резултатите.

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
26.11.2010 22:15:09   
lete
natuska i jas tolku plativ drzavno mene za 1 nedela mi bea gotovi pap testot za 2 nedeli i taka toa go napraviv pred da resam da imam dete

_____________________________

Веруваме само во oна на кое што се надеваме
и се надеваме на она во кое што веруваме

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
27.11.2010 14:58:10   
heba
natasa kade se naogja ordinacijata na dr. Lozanovski

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
27.11.2010 21:46:56   
Natuska85
Позади дом на градежници во центар.

http://lozankovski.com.mk/index.htm

Еве тука имаш бројче за да закажеш.

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
27.11.2010 21:52:22   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lidina

Devojki fala za sovetite, poddrska mnogu znaci od nekoj koj pominal veke niz edna bremenost.Zamislete ne mozam da zakazam za brisevi vo Mikrobiologija porano od mesec dena. Mi zakazaa za posle nova godina a jas ke bidam veke 16 nedela!user posted image Na privatno  slusnav deka e mnogu skapo. A sto ako nekoj ima navistina problem so bakterija?? Kandidata znae da bide strasno neprijatna. I da cekas mesec i pol za pregled. Ne e fer..user posted image
Pozdravce


Lidina а не може да се направат испитувањата во Пролет? За таму знам дека не се закажува. Распрашај се каде може со картони.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Lidina)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
29.11.2010 17:42:02   
ping
Devojki denes bev na ginekolog mene mi e 6 nedela i 3 dena srceto go slushnavme mi dade ginekologot vitamini i folna kiselina mi reche deka e dobro da pijam i mi reche da odam po eden mesec deka se e vo red. kazete kaj vas kako e? dali i vas vi rekoja da odime posle eden mesec?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
29.11.2010 17:45:44   
heba
pa ako si zabremenila prirodno i ako do sega ne si imala komplikacii nema shto da se sekirash

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
29.11.2010 18:01:20   
Maca25
Ping ич да не се секираш, чим ти рекле да одиш по еден месец, значи нема потреба за почеста посета user posted image
јас додека бев бремена, да можев да одам секој ден на ехо ќе одев, само да го видам малото ангелче во мене како си мрда.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?