|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
20.11.2010 21:53:08   
ping
sakam da ve prasham dali imate apetit za jadenje. jas nemozam nikako da jadam, so ogled na toa shto pred da doznaam deka sum bremena bev na dieta i se sluchuvashe po cel den na eden gevrek varen da sum i sega mi e mnogu teshko da jadam. cedam sokovi i bidekji nemozam leb da kasnam si kupiv denes dvopek i so sila pikam neshto kolku da ne e bez ic

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
20.11.2010 22:16:26   
anja30
za jadenje ne prasuvaj vo ista sostojba sum nemozam nisto da jadam od se mi se gadi , i mnogu mie tesko,uste ne sum povratila ama imam mnogu macnina,,na teska hrana nemozam da pomislam samo ovosje jadam....

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
21.11.2010 17:35:49   
heba
apetit imam dodeka ne go vidam jadenjeto koga je go vidam povrakjam site mirizbi mi smetaat sama na sebe si smrdam a doma ne mi se vlaga cela kukja mi smrdi...deneska posle dolgo vreme uspeav da izedam cela krishka so margarin i domat ama edvaj so plachenje bidejki nepcava mi se vospaleni mnogu nemozam ni voda sea da pijam...No edvaj cekam da doe vtornik da odam na pregled mn se sekiram ...samo da e zivo i zdravo kje povrakjam do sabajle ako treba....a za zapek da ne zboram ,sum zaboravila kako izgleda dremenje vo wc :)

(Одговор на членот anja30)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
21.11.2010 18:19:30   
ping
jas denes jadev supa so brokuli i ispiv dve chashi ceden portokal so kivi. mene ne mi smetaat tolku mnogu mirizbite edinsveno cigari nemozam da ponesam a do pred nekolku dena pushev po dve paketi na den :). Denes zabraniv da se pushti doma cigari, a od gotvekje ne mi smeta mnogu mirizbata. jas planiram da odam utre ili drugiden na ginekolog oti imam bolki kaj jajnicite i mi e strav da ne ne e neshto vo red. dali i vie imate bolki?

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 0:01:52   
Beluvce
jas pak nemam ni gadenje ni nesto mi smrdi, samo malku apetitot mi e namalen ama sepak se si jadam

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 13:33:00   
MMM27
i jas isto, ne mi se losi, samo od cigari, i mnogu mi e namalen apetitot, ama sepak si jadam :) malku me plasat bolkite vo stomakot, ama se nadevam se e vo red. kazete mi vo koja nedela moze da se slusne srceva akcija? jas sum 5ta nedela i za 2 nedeli mi kazaa da odam na pregled za srceva akcija.

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 13:39:44   
Pepelaska *
Bolkite vo stomakot se normalni se siri matkata, blagi kako predmenstrualni, kaj mene vo 7 nedela se slusase srceto znaci kako sto ti kazale

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот MMM27)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 13:55:13   
AnnaMolly RR
Кај мене уште во 6 недела се слушаше срцева акција. Ама после 7-8 е посигурно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 18:31:35   
Beluvce
a kako ste so bolkite vo gradite..jas od denes sum 6-ta nedela i od pred 2-3 dena mnogu mi se namlija bolkite vo gradite me bolat po malku, no sepak se tvrdi i zgolemeni??

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 18:53:14   
ping
mene me bolat i jas sum 6 nedela i 3den ama ne nosam gradnik i bash sega se mislam utre za na rabota shtoda pravam za da ne nosam gradnik nekoe buze sho nema da se poznava :)

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 19:09:08   
Beluvce
i jas ne nosam gradnik, poudobno mi e bez

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
22.11.2010 22:39:05   
lete
luge jas apetit si imam i bolku i mravene okolu bradavicite imam i koda me boli levata noga inace konecno zakazav petok ke odam za eho jas od prilika sum 7 ma nedela

_____________________________

Веруваме само во oна на кое што се надеваме
и се надеваме на она во кое што веруваме

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
23.11.2010 9:20:47   
arh_diz
lete  toa se normalni simptomi uzivaj si vo bremenosta. Toa sto te boli nogata ispitaj si AFA i D-dimer obavezno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
23.11.2010 12:33:47   
Beluvce
mene me zagrizuva toa sto ne me bolat denes gradite , no sepak mi se tvrdi i zgolemeni...inaku sum vo 6-ta nedela

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
23.11.2010 12:37:35   
arh_diz
Beluvce opusti se i uzivaj vo bremenosta.Site bremeni nemaat isti simptomi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 10:47:32   
ping
Devojki mnogu da se pazite eve jas imam nekoj grip nosot mi e zatnat grloto kashlam i kako kapache na se i temperatura krenav :(. Vnimavajte mnogu zatoa shto ne smeeme da pieme apchinja i lekuvanjeto odi poteshko

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 16:31:57   
lete
zdravo luge denes napraviv vaginalno eho ne mozev da istrpam do petok inace sum 5ta nedela i za dve nedeli pak ke odam zada slusneme srceva akcija mnogu sum vozbudena sega barem sum sigurna deka sum bremena 

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 16:33:47   
AnnaMolly RR
Баш ми е мило, лете! Ајде уживај во првите недели од бременоста и ти посакувам да немаш гадење и лошење. Е од сега почесто да ни пишуваш и да не известуваш како расте мешето! user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 16:36:10   
ping
Cestito i od mene samo nareden pat nemoj da pravish povekje vaginalno eho...
ИЗВОРНА ПОРАКА: lete

zdravo luge denes napraviv vaginalno eho ne mozev da istrpam do petok inace sum 5ta nedela i za dve nedeli pak ke odam zada slusneme srceva akcija mnogu sum vozbudena sega barem sum sigurna deka sum bremena 


(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 16:54:27   
lete
blagodaram keve izvestuvam kako ne forumov mie kako izdusnik sve vi pisuvam vas ping mislam deka nema da ima potreba deneska morase zs bev netrpeliva i imav prazna besika mi rece deka sum skoro 5ta nedela na kartonceto mi pisa 4.46GN i za 15 dena valda koj ke odam ke ima i srceva akcija mi rece dase cuvam deka sum vo najkrizen period dase hranam na zelencukova baza i slicno 

_____________________________

Веруваме само во oна на кое што се надеваме
и се надеваме на она во кое што веруваме

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 18:41:31   
heba
jas sum 9ta i mene doktorot mi rece deka ova e najkriticen period kolku mi e strav na nishto drugo ne mislam i si spijam ko tenk cel den. edvaj cekam da pomine 12 nedela barem malce da zdivnam togash imam zakazano na nekoe poinakvo eho, ne ova standardnovo, neznam tocno. 

(Одговор на членот lete)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
24.11.2010 21:06:22   
Natuska85
Хеба не се оптеретувај толку.Мене докторот воопшто не ми кажа дека до 12та недела е најкритичниот период и јас нормално си се чувавав ама не се потресував, а знам дека намерно не ми кажа  пошто таков е оптимист и позитивно настроен секогаш .И дури од кога помина 12та недела ми вика е супер помина критичниот период.Затоа не се замарај мисли си само позитивно за тебе и твоето user posted image .

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 13:15:46   
eleonorastrumica
јас последно имав на 19.10 значи правев три теста преку мокрача,и трите ми излегоа позитивни бев на гиниколог на 22.11 ми правеа обично и вагинално ехо,денес повтроно бев да ме гледат на обично и на вагинално ехо и не можеа да ми го видат плодот и малце повеќе сум загрижена и нервозна,има ли некој некое такво искуство,докторката ми кажа дека можеби е подоцна зачнато,па затоа да не може да се виде 

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 13:24:11   
Natuska85
Елеонора јас мислам дека е рано да се види плодот,барем како што ми има објаснувано мојот доктор,ама што ти излегле позитивни тестовите user posted image user posted image ,welcome to the clubbuser posted image .за две недели сигурно веќе ќе си го видиш и user posted image на ехо.

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
25.11.2010 14:15:35   
arh_diz
eleonora vo pravo e doktorkata mozebi pokasno si zabremenila.A mozebi zavisi i od ehoto .Stom testovite se pozitivni sigurno si bremena napravi si bhcg ke vidis potocno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?