|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни приказни
14.10.2010 21:45:31   
Viktori
ах.. мојата фаворитка...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Породилни приказни
14.10.2010 22:11:44   
Julie1
Уште цела недела има до крај на гласањето, сигурно ќе има промена, да направиме да биде поинтересно, вклучете се и останатите кои имате пратено приказна по агресивно во добивање гласови user posted image Поканете ги вашите пријатели да гласаат за Вашата приказна... да направиме до последен момент да се забавуваме... Секоја приказна е убава и секоја приказна има право да победи....

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Породилни приказни
14.10.2010 22:44:32   
Тања РР
Aх Јуле, да ме биваше во собирање гласови ќе станев политичар user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Породилни приказни
14.10.2010 22:46:56   
mama26
najbitno e da e ferski i da pobedi najubavata user posted image user posted image user posted image a se slozuvam so toa deka sekoja si ima posebna toplina...jas veke gi dadov moite 5 glasa user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Породилни приказни
14.10.2010 22:55:35   
livce
Jas mislam deka site prikazni treba da bidat nagradeni,zasto ova so nagradava otide vo druga dimenzija,a vaka da nema lutenje na sekogo po nesto i site strani ke bidat zadovoleni.I ve molam bez mestenje,neka ne bide namesteno kako sto e se namesteno vo drzavava(pogotovo vo nagradnite igri)

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 12:44:25   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: livce

Jas mislam deka site prikazni treba da bidat nagradeni,zasto ova so nagradava otide vo druga dimenzija,a vaka da nema lutenje na sekogo po nesto i site strani ke bidat zadovoleni.I ve molam bez mestenje,neka ne bide namesteno kako sto e se namesteno vo drzavava(pogotovo vo nagradnite igri)

и јас се сложувам со Ивче.
Ќе бидам отворена. Сите, ама баш сите приказни се прекрасни, ама не кријам - јас си мислам дека мојата е најубава! Нормално, секоја од нас РР-ки така си мисли за својата - оти си ја доживеала и проживеала, а сто пати си ја премотала низ умот и срцето, се` додека на ја врамила во рамката на најубави спомени.
Давам предлог сите ваучери на крајот од натпреварот да се поделат сразмерно на сите нас „писателки“, а ние така заедно да си појдеме со дечињата во Премаман, да се фотографираме и да си додадеме пари до ваучерот, па да купиме по нешто за спомен.

(Одговор на членот livce)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 12:57:48   
Bitolcanka
Навистина тешка одлука околу гласањето. Мене сите приказни ми беа убави, не можев никако да се определам дури и за 5. Убаво би било кога би можеле да гласаме за 10, но секој натпревар е таков, мора нешто/некого да се елиминира.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:09:20   
Martins mom
Ова со наградите како малку да им даде друг белег на приказните. Идејата за раскажување на породилните искуства е повеќе од одлична, но кога се работи за награда, знаете што се’ може да се случуваuser posted image Според мене смислата малце се изгуби, повеќето не гледаат на приказните како на убав пишан збор, туку ги гледаат според број на гласови (или пак јас добив таков впечаток, не знамuser posted image ). Плус тоа правилата на игра се менуваат секој денuser posted image . На една моја роднина која се зачлени на РР само за да гласа за мојата приказна и’ велам „Приказната на таа и таа многу ми се допаѓа“, а таа ми вика „Аааа, онаа со толку и толку гласови“user posted image Уффф, неубаво ми падна...user posted image
И како што рече Анушка, нормално е на секој неговата приказна да му е најубава, па така мислам и јас(колку нескромно, нели?user posted image ). Од кога се објави мојата приказна мислам дека се крена критериумот, почнаа да се праќаат поквалитетни приказни (не мислам поубави, туку „пистелките“ почнаа да користат повеќе изразни средства).user posted image
Ова е моето мислење во однос на наградната игра, само го споделив со васuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:23:36   
Палешка РР
Искрено, мене и на Јуле можеби најмногу ни е жал што гласањето доби друга димензија. Јас и таа први ги добивавме во својата пошта приказните, ги распоредувавме по денови, внимававме на секој детал, на секоја слика, на секој збор. Се трудевме сите приказни да изгледаат убаво пред очите на јавноста, се разбира,  зачувувајќи ја автентичноста, иако во некои приказни немаше потреба од тоа, како што ги добивме, така и беа објавени.

Рингераја како организатор се потруди сите приказни да добијат ист третман на порталот, Јуле навистина се потруди и обезбеди вредни награди...се беше совршено организирано пред да почне гласањето.

И тогаш почнаа нерегуларностите....гласовите почнаа да растат од час во час...преку ноќ, впрочем и самите знаете како.

За жал, такви се работите во Македонија.

< Поракaта ја уредил Палешка -- 15.10.2010 14:33:01 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:27:08   
Martins mom
Тоа ти е македонски менталитет Палешка, што да се правиuser posted image
За организацијата петка чиста, нема што да жалиш. Вие вашето го направивте, а и ние нашето user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:31:27   
Viktori
Martins mom, мојата фаворитка си ти user posted image
Искрено, без филмови, како човек од срце што напишал! Гласав за уште неколку, ама твојата ми е на срце ептен user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:36:50   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Давам предлог сите ваучери на крајот од натпреварот да се поделат сразмерно на сите нас „писателки“, а ние така заедно да си појдеме со дечињата во Премаман, да се фотографираме сите заедно со РР и да си додадеме пари до ваучерот, па да купиме по нешто за дечињата наши.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:38:14   
ananikol
 


Jas voopsto ne sum opteretena so nagradnata igra nitu pak sum kazala na rodnini,prijateli i veruvali ili ne neznam ni kolku glasovi ima mojata ili nekoja druga prikazna . Ucestvuvav vo nea samo za da go spodelam moeto iskustvo so vas..Do kolku mojata prikazna  dobie bilo kakva nagrada jas sakam da i se dade na nekoja majka (mozebi samohrana) koja ima potreba od pomos...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:55:59   
mama26
skromnosta e doblest sto ne sekoj moze da ja ima...bravo ananikol user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:58:03   
mama26
inaku jas koga glasav za tie sto neznaat glasav spored najubavite emocii,a ne spored toa kako se soglasuvam jas so niv na rr...e toa e mojata doblest...iskrenosta user posted image bravo za mene user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 14:59:44   
Julie1
Направивме нешто за да ни биде интересно да се забавуваме и да не го уништиме тоа, ќе има уште многу награди на Рингераја и секој чесно ќе може да добие по нешто...., не се согласувам со ставот да ги поделиме ваучерите за сите да има по малку. И доправа ќе органзиираме наградни игри и неможе секогаш да се делат наградите на сите, се губи поентата.  Ќе го направиме ова како што доликува до крај, и коректно, правилата ќе важат подеднакво за сите. Правилата се менуваат и организаторот има право на тоа, кога ќе воочи злоупотреба. Со настаната промена, дадовме право до нашите редовни корисници да го имаат клучниот збор, новорегистрираните корисници ќе имаат влијание но помалку значајно, бидејки пократко време се членови на Рингераја. Овој чекор го направивме поради фактот што никнуваа и по 40 тина кориснички имиња само од 1 корисник (па би можеле да замижиме на ова, 1 посетител на РР да реши сам кој ќе биде победник?). Секој учесник може да ги повика своите пријатели од FB да гласаат, да си води кампања и тука во оваа тема зошто баш таа приказна да победи... да најдеме интересни начини во таа насока да продолжи гласањето...


< Поракaта ја уредил Julie -- 15.10.2010 15:03:01 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 16:10:23   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Овој чекор го направивме поради фактот што никнуваа и по 40 тина кориснички имиња само од 1 корисник (па би можеле да замижиме на ова, 1 посетител на РР да реши сам кој ќе биде победник?).




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   Zarem ima i vakvi??? BRUKA!!!! I sto so toa deka ke se samo proglasi za najdobra prikazna???user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Mnogu sum ljubopitna koja e taa user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 16:45:53   
Octavia
Леле, срамота user posted image . И за ова ли? Па се чудиме после кога слушаме на избори што се прави, а на ваков избор, кој требаше да биде со најпозитивна енергија... глупости. И нека му служи на чест на тој што ја уништи позитивната атмосфера.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 19:48:17   
Snowhite RR
Јас сакав да ја напишам мојата породилна приказна, ама кога се одлучи да има наградна игра за нај породилна приказна, се предомислив, некако како да знаев дека ќе се случат вакви работи. Во друга прилика кога нема да има наградна игра ќе ја објавам, зашто мислам дека и го должам тоа на рр, која беше со мене до крај, а не поради награда.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 20:39:28   
Julie1
Драга Snowite, приказни и понатака ке се објавуваат иако нема повеќе да има гласање, еве ја имаме приказната на ЈЈанушка. Се согласувам со твоето размислување, но учи и РР со тек на работата и целта на РР е освен едукација да имаме и катче за забава... Ја очекуваме со нетрпение и твојата приказна мила...

< Поракaта ја уредил Julie -- 15.10.2010 20:42:51 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 21:31:55   
mama26
lele sramota,user posted image za eden vaucer?user posted image  

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 21:36:06   
Viktori
Да, и + плачат на фејсбук за еден ваучер user posted image user posted image user posted image
отвори ја страната и види! user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Сакаааам да сууууум прваааааааааа!!!
Мама ми кажа мојата е најдобрааааааааа!!!

ц ц ц ц ц ц има лелееееееее....



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 21:40:47   
Bitolcanka
Би било подобро кога гласовите не би биле објавени - така нема да има лутење, замерки и сл. Just my suggestion.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 22:04:15   
Julie1
Драга дури тогаш ќе имаше зборување дека ги криеме гласовите и незнам што правиме. Ние редовните корисници на РР може да направиме сепак да се променат работите и да навиваме, да поканиме нашите пријатели да гласаат за нашиот фаворит, пријателите од ФБ од РР. Пресреќна би била кога одзивот за донации би бил исто голем кај оние кои сега се „потепаа“ за отворање на нови кориснички имиња.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Породилни приказни
15.10.2010 23:35:26   
amelbebe
bozeee za 5000 den,lugevo ke se ispoubijat ,Julie vo pravo si koga trebase da se donira se bese stisenouser posted image a segauser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?