|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Породилни приказни
7.2.2011 19:17:57   
skorpijana
najvazno e deka na krajot se zvrsuva so sreken kraj user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Породилни приказни
8.2.2011 10:48:54   
srcence_25
Bravo za site kreativni mamicki koi svoite iskreni custva i slucuvanja gi pretocile vo preubavi i mnogu emotivni prikazni! site se mnogu ubavi!

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 11:09:40   
skorpijana
Благодарам што ми ја објавивте породилната приказна user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 11:14:10   
vesna1
Skorpiana bliznacinjata se mnogu, mnogu ubavi. I prikaznata ti e super. Neka ti se zivi i zdravi.user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 11:14:22   
Maca25
Скорпијана, да ти се живи и здрави сите 3 ангелчиња. Маливе се срцки ептен. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 11:18:26   
denim
Skorpijana, kako jas da sum ja napisala tvojata prikazna. Kako site bliznacki bremenosti da nalikuvaat. user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 11:20:57   
mila mama
Skorpijana, prekrasna porodilna prikazna! user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 13:02:53   
skorpijana
fala vi mnogu srcki ste user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Породилни приказни
28.2.2011 13:04:28   
skorpijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Skorpijana, kako jas da sum ja napisala tvojata prikazna. Kako site bliznacki bremenosti da nalikuvaat. user posted image



taka e denim ne znam nekoja so bliznaci da nema nekoja vakva prikazna site sto gi znam vo posleden moment nesto se menuva iako cela bremenot e bez problemi taka bese i kaj mene user posted image user posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Породилни приказни
1.4.2011 14:48:56   
kuklica
user posted image user posted image user posted image za site majcicki...mornici me lazea dodeka gi citav porodilnite prikazni znaci preubo sekade imame sreken kraj se izmesaa site emocii vo mene i naednas sakav da stanam majka ihuuuuu ama uste malku da pomini svadbata i ke pocnime da rabotime na slucajot user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Породилни приказни
25.4.2011 18:10:36   
srcence_25
neznam dali moze na ovaa tema da go postavam moeto prasanje, no bidejki se odnesuva na porodilnite prikazni mislam deka tuka e mestoto! sakav da prasam posle kolku vreme ja objavuvaat porodilnata prikazna? i dali mora preku outlook da e pratena, bidejki jas ja isprativ mojata preku hotmail i na barbara, i na glaven urednik. vo cetvrtokot mislam, ama uste ne e objavena!:( pozz! mozebi nekade ima greska:( se najubavo

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Породилни приказни
25.4.2011 20:03:17   
srcence_25
ili nekoja od mamickite sto veke pratila prikazna neka mi pise PP i neka mi kaze kade sum zgresila:) fala vi mnogu

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Породилни приказни
11.7.2011 10:05:02   
penelopa
Меланија user posted image user posted image user posted image user posted image не можам да престанам да user posted image user posted image user posted image толку е полна со емоциии твојата приказна. Мислам дека секоја мајка тука на рр user posted image user posted image user posted image но и се радува заедно со тебе и едвај чекаме да си се гушкате со вашата принцеза. user posted image малку позитивна енергија за вас! 

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот srcence_25)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Породилни приказни
11.7.2011 10:39:59   
Andriance
I od mene najgolemaaataa pozotivna energija...prikaznata e emotivna do beskraj i 6 pati mi se naezi koza dodeka citav..backi i veruj niedno vreme ne e izgubeno se dodeka mozes da ja vidis. taa si osekja ic da ne se sekiras..kje si nadomestitre posle za se..samo nemoj preterano da ja razmazis user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Породилни приказни
11.7.2011 11:17:08   
anedespo
Mnogu ubava prikazna. Me rasplaka. Bravo za hrabroto bebe Melanija i za uste pohrabrata mama.


< Поракaта ја уредил anedespo -- 11.7.2011 11:18:04 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Породилни приказни
11.7.2011 12:02:17   
AnnaMolly RR
Меланија е вистинско ангелче! Колку е прекрасна на сликата, како голема девојка!



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Породилни приказни
23.7.2011 20:15:24   
Палешка РР
Имаме 56 уникатни породилни приказни на нашата Рингераја user posted image

Се надевам дека ќе се придружат и тазе мамичките и ќе ни го опишат своето породилно искуство user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Породилни приказни
12.8.2011 11:11:57   
kikicka
user posted image Melanija e borec!!user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Породилни приказни
12.8.2011 11:33:36   
Maca25
браво за Меланија!! ме расплака и наежи!! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Породилни приказни
12.8.2011 12:23:12   
vanessa30
Bravo Melanija golem borec si.
Prikaznava epten me user posted image user posted image , ja citam na rab, arno kolekite mi e na odmor, pa sama vo kancelarija mozev raat da si user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Породилни приказни
12.8.2011 12:50:15   
belabela
Bravo Melanija ti si golem borec user posted image user posted image user posted image samo radosti i ubavini da ve pratat ponataka vo zivotot

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Породилни приказни
15.8.2011 11:11:08   
kikicka
Радоста беше безмерна кога ми дозволија да го допрам, а тоа кога ми го стисна прстето..user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Породилни приказни
15.8.2011 12:26:48   
*miki mami*
Preubava e srcka me rastazi se potsetiv na tie denovi kolku si samo sreken a se plasis....user posted image user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Породилни приказни
15.8.2011 12:34:57   
@Mila@
Redovno gi citam porodilnite prikazni i veruvajte na sekoja mi potekuvaat solzi od srekja i radost ...ufff mng sum emotivna ova hormonive me reshija ...od samoto toa sto go citam se razneznuvam mozam samo da zamislam kako e da go doziveesh toa...naskoro ke doznaam pa ke vi pisham pozzz

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Породилни приказни
15.8.2011 12:37:06   
miana
i jas gi citam redovno porodilnite prikazni i sakam da gi citam....Interesni mi se i skoro na sekoja pustam solza..mojaat ke ja objavat naskoro

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?