|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Базен за дете ( а и за мама и тато)
14.6.2010 0:37:25   
Maca25
Фатија горештини, па јас и мм мислевме деновиве да и купиме базенче на нина за да ја разладувме, а и ние :). Малку терасата ни е мала, но ќе направиме место. Би земале и едно за кај моите во двор. Сигурна сум дека Нина ќе биде пресреќна!
Колку би сакала да имам голем двор до базен....уф...!!!

Дали некој има веќе поставено базенче за детето на треса/двор?


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
14.6.2010 16:55:45   
amelbebe
jas planiram da mu kupam,nikako ne stigam  ama ovie denovi sigurno deka ke kupam da se pliska vo bazentceto

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
14.6.2010 19:35:54   
Maca25
user posted image
јас сакам ваков да земам. околу 1200 денари е.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
14.6.2010 19:37:51   
Maca25
user posted image

би сакала и ваков, ама немам каде да го ставам user posted image може во дневна user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
14.6.2010 20:22:55   
Палешка РР
Може, ама под услов да не си играте со игли и остри работи user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
14.6.2010 20:52:42   
vezilka RR
Може, може едно базенче во дворче..убаво ќе ни дојде. Само прво да си го средам дворчето user posted image Никако да дојде ред..

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
15.6.2010 0:57:18   
Maca25
Со мм се договривме викеднов да ја средиме терасата и да го наместиме базенчето што јас ќе го купам деновиве. Јееее,уште од сега се радувам. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
15.6.2010 1:02:43   
nadica
user posted image

еве ја надица во базен ама од лани годинава уште не сме го сефтосале ама деновиве секако ќе биде

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
15.6.2010 1:07:03   
amelbebe
user posted image user posted image user posted image  za Nadica

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
15.6.2010 9:31:13   
Maca25
и јас истиот сакам да го земам, како на надица.  Ајде вадете базенот и ладете се.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
15.6.2010 18:06:10   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

user posted image
јас сакам ваков да земам. околу 1200 денари е.

Maca25, во Порта Влае го има во една продавничка и чини 950 ден. Денес баш си го купивме ниеuser posted image


(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
16.6.2010 9:52:16   
Maca25
Фала Леонида.
Баш сега ми текна дека лани и купивме слично базенче на нина од кај пластичарите и тоа за некои 300 - 400 денари.  Сега тоа го користиме за играње. Може ќе одам до таму да купам уште едно.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
19.8.2011 16:55:50   
mila mama
Не моожам да постирам слика преку хром, но и ние имаме базен и душата му ја извадивме летово. Буквално секој ден го полневме. Е. си уживаше внатре дури и плачеше кога ја вадевмеuser posted image user posted image user posted image
И го полневме на балкон, а и кога бевме на одмор и таа си имаше свое место за бањ бањ user posted image user posted image user posted image
Сега за жал, времево ни врне тука, не е веќе за базен user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 14:54:27   
anaana
gledam deka temava ne e mnogu aktuelna.
ama jas denovive sum vo mislenje da kupam bazence malecko nekoe, ama gi sakam tie sto se kako so pokriv odozgora
me intersira dali ste zadovolni od niv, dali se prakticni???

user posted image

user posted image

vaka site mi izgledaat ubavo, ama ne znam da ne se mnogu mali???
sum videla vo jumbo imase samo eden otvoren toj kako pecurka i vaka deluvase malo...
ama edna koleska go imala za deteto vika deka ne e ic mal.. inace decata ni se na skoro ista vozdrast 16 meseci nekade....

ajde nekoj neka me posovetuva od kade kako i dali se isplaka..
se mislev i za pogolem bazen, ama pa si vikam dodeka da go napolnam mnogu vreme

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 15:15:13   
elenak
Анаана печуркава е хит, нема кој ја немаuser posted image Ние ја купивмед уште ланското лето, го истеравме одморот со неа, а планирам и годинава да ја носам. Супер е дека не треба многу вода, а и не е баш мала. А оваа година купивме базен за во двор и го пробавмеuser posted image ама што викаш многу вода бара, плус дека водава од чешма не е исто топла со морската па треба од бојлер да се носи, комплицирано е за 10-15 мин шлапкање, барем нас толку не држи возбудатаuser posted image
Ќе побарам слика од ланскиот одмор и ќе ставам да видиш отприлика за печуркава големина.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 15:24:51   
elenak
user posted image
Еве само на оваа слика се гледа цело. Јована овде има 6 месеци.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 15:35:09   
anaana
a nema nekoj razlicni golemini taka?? edna e i nema sansi da se pogresi???
moevo ima 16 meseci. mene mi e za godinava da se slapkame pa za do godina zdravje ke vidime.

jas vcera go gledav vo jumbo, ama visese gore obeseno i ne mozev da dobijam vpecatok kolkavo e, a tamu ne ostavaa da se otvori bazence da se vidi kolkavo e realno. inace kostase nekoj 600den

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 15:44:03   
Mihaela 2010
Da gi ima vo Jumbo i jas bas gi gledav...i samo da vi kazam ubavo da proveruvate se sto kupuvate od tamo,snaa mi kupi za maliot elece za vo voda,i doma otvara samo za ednata strana ima za da se naduva a za drugata ne...i tatko i otide da go vrati da go zameni so drugo i prodavackive site gi proverile site isti falicni (kineska rabota ) i o vratil...taka da proveruvajte si da ne tupkate djabe pari

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 15:48:18   
elenak
Не бе, нема различни големини. Помали има ама тие се некој друг модел, исто и поголемите. А инаку ние не сме ја пробале оваа година ама мислам дека еве според лани има доволно место, доволно е голема.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
31.7.2013 18:34:21   
vezilka RR
Леле, ние си го однесовме ланското годинава, ама не го проверивме..и сме си го однеле дупнат. Хе, хе, таму, дувај, дувај, тоа не ја бива работата. И си поминавме без чамче.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
1.8.2013 10:49:17   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Леле, ние си го однесовме ланското годинава, ама не го проверивме..и сме си го однеле дупнат. Хе, хе, таму, дувај, дувај, тоа не ја бива работата.


user posted image user posted image user posted image

Lele nie sekoja godina kupuvame novi bazencinja. E sega mi treba nisko bazence no dolgo (ili siroko). Imate li nekoe da mi preporacate?
Da vi objasnam - Imame lizgalica vo dvor i bazenot go stavame pod lizgalicata za koga ke se spusti deteto da slapne vo voda. Ne ni treba za plivanje, tuku za slapkanje vo 5cm voda. E sega, problemot e sto ako ima visoki dzidovi bazenceto, ne moze da se prefrli lizgalicata vrz nego. A ako e nisko, obicno e malo, za bebe, i koga ke se spusti deteto udira vo dzidovite, ne e dovolno siroko za da si se spusti normalno. Ako me razbirate... Mi tekna na onie gumeni camci za vo voda, tie se kao niski a dugacki, ama ne znam dali ke mozam da go prefrlam krajot na lizgalicata vnatre vo camecot user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
2.8.2013 17:29:31   
mosa
user posted image



eve go n naset_o bazensce kakvo e i bas e golemko.mm go platil 600 denari i znam deka imse i vo jumbo vakvi,samo neznam kolku pari kostaa tamu.inaku odlicno ni se naoga,bas ubavo si se banjakame,ama sega poslednive denovi ne bidejki malku potkasluvame.Vo dvorce ni stoi ili na terasaa.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.8.2013 17:47:29 >


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
18.7.2015 20:43:49   
Felly RR
Има ли некој од овие базенчиња што се без надувување? и дали се убави - колку се издржливи?
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
19.7.2015 14:17:33   
sandriana RR
Во саботата бевме на гости каде имаат ист ваков базен. Го користат 3та година веќе. Покрај децава, се бањаат и домаќините (родителите), и базенчето е читаво user posted image .
Мислам дека е попрактично од овие на дување, нема опција лесно да се дупне, или издиши од топлото.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Базен за дете ( а и за мама и тато)
2.2.2016 12:03:54   
marchi
sega srede zima mi tekna da pisuvam za ova user posted image imame nie malo bazence kolku za dete do 3 godini pojke ne sobira ama ke pukne sonce i ke si kupime novo od ovie sto gi predlozivte zasto mi se nekako cool.e sega za mama i tato bazentce...ako izgradime vo dvorot user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali sportuvate?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!