|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.6.2009 8:08:06   
Еца
Ајде сега да ве слушнам...user posted image user posted image user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.6.2009 8:39:40   
mami
поучена од ова што мене ми се случува- дефинитивно ке ги оставам прво сами да живеат, после нема да и се мешам на снаата во секоја манџа, едноставно ке и кажам како мислам јас дека би можело да биде па ако сака да прифати ок ако не да сме живи и здрави, сепак е тоа нивни живот

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.6.2009 10:57:27   
Палешка РР
Се надевам добра user posted image
Ќе се трудам да и бидам другарка на снаата, а тоа подразбира се.



_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.6.2009 12:23:45   
Nikolina
е женски здраво па јас не можев да дојдам во колосек мислам некако незнам како неможев да пишам на форумот,ми параше повторно да се регистрирам арно ама си ја заборавив лозинката и после неколку неуспешни обиди ете ме и менеuser posted image user posted image user posted image инаку за темата јас сум во план да си пишам што прави мојата свекрва мислев што ме нервира кај неа и таканатаму ,да одам некој вид дневник и да го чувам па после години здравје кога еден ден и јас би била свекрва да цитам и да не го правам тоа,зошто сегогаш викам кој,јас нема шанси вака на дете мое, ама како викаат НИКОГАШ не вели НИКОГАШ.Зошто сега почнувам да осеќам на своја кожа како таа се грижи и се паничи за мажот ми оти и јас почнувам да ме фаќаат паники амоето дете не е уште ни роденоuser posted image user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.6.2009 12:31:23   
Anushka
Tocno, Daniela, neveli nikogas nikogas. Od kade znaes sto ti nosi zivotot. Razni faktori vlijaat - starosta si go pravi svoeto, ekonomskata situacija, kolku snai imate i sl. Pokraj tri svekrvi i edna prilicno problematicna majka, znam kakva ne treba da bidam, ama kakva ke bidam, toa neznam.
Sega edniot od sinovite ima devojka "za ozbilno".  Se prasuvam, kako li taa me dozivuva mene. I neznam kako da se postavam - dali da bidam prijatelski raspolozena, taka ke kaze "ovaa samo se mesa"; ako se drzam na strana - da ne rece "uf, ama e ladna, se pravi ko' da e kojznae sto". A mozebi nisto ne si misli, moze bas i' e gajle za mene.
Si vikam sama na sebe - vazno da mi e sinot sreken, a drugoto, samo ke se kaze. Znam samo deka medaljata sekogas ima dve strani!user posted image user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.6.2009 13:14:05   
Палешка РР
Ах, не пишав каква баба сакам да бидам (се надевам)user posted image
Иста како мајка ми !
Кога ќе го види зет и одма го гушнува и му вели - Убав тој на баба - а Бога ми и тој ја сака како да му е мајка. Такво нешто ретко се гледа, навистина.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
4.6.2009 9:37:02   
Marta
Jas ke bidam baba, pa so ogled na toa deka babata i dedoto bas i ne se nekoj biten faktor osven ako nemaat malku poveke pari za da bidatuser posted image ke si sedam nastrana, ako mozam da pomognam ke pomognam, ako ne, neka se snaogaat kako sto sme se snaogale jas i maz mi.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
5.6.2009 16:50:14   
jana
Jas ke bidam losa, pa zatoa uste od sega so maz mi sreduvame da ima koga ke porasne poseben del samo za nego i familijata. Podobro e taka mislam....user posted image

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
5.6.2009 16:51:50   
Еца
user posted image user posted image user posted image Јана па тоа е супер што си свесна уште од сега и што знаеш што е најдобро и за тебе и за целото семејство, ретко некој отворено да си признае некои работи, ти симнувам капаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
18.6.2009 22:58:31   
katence
Jas voopsto nema da im se mesam,sekogas ke bidam tuka za niv no celosno ke gi ostavam da si go ziveat zivotot kako tie si sakaat.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
17.8.2009 11:23:32   
big_mama817
se nadevam deka nema da bidam kako mojata sve-kriva i vazno e Bog da mi go socuva pametot user posted image  toa e najbitno a veruva deka ako sin mi bide sreken jas ke bidam uste posrekna user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
17.8.2009 11:27:47   
profesorica
jas mislam deka ke bidal losa svekrva posto sum mnogu kriticna.

jas na nekoj nacin gi razbiram svekrvite kako se odnesuvaat toa se zeni vo klimakterium a i imame tyka toa e razlika na generacii, kako moze snaata da bide popametna od tebe ili da ti kazuva so da pravis vo vrska so deteto, demek ti si izgledala 2 ili 3.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
4.9.2009 23:57:42   
Natasha5
Свекрва???Прво ако имам син ке ги оставам сами да живеат сепак е разлика на генерации и колку да се сакаме ке има недоразбирање,секој настрана повеке ке се почитуваме.Посебно кога ке имаат мало бебе нема да се мешам секоја мајка знае што е најдобро за нејзиното дете.Не викам дека не  треба совети од постарите ама некогаш претеруваат ко младите мајки ништо да не знааат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
1.12.2009 22:31:12   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Pjesma o Svekrvi

Jedno jutro rano čim zora zarudi
usta vrijedna svekrva snaju da probudi.

"Ustaj,ustaj snajo mili rode
da peremo košulje donesi mi vode!"

Ali snaja leži, neće ni da čuje
a svkrva bijesna po avliji psuje.

"Ajd svekrvo napolje i ugasi svijeću
ja sam tebi rekla da ti radit neću!"

"Ta ko li je rodio pa je tako pusta,
samo se nabijeli i namaže usta!"

Zato svaka svekrva nek ne bude ljuta,
kad dobije bijesnu snajku nek joj bježi s puta.




Оваа пема не сакав да ја преведам поради тоа што ќе ја изгубеше смислата.Не ми се лутете.

Дали сте се прашале каква свекрва би биле или баба?

Јас за почеток ќе бидам баба и мислам дека ќе бидам ок баба, како мајка ми поради тоа што мм ја обожава.Он би рекол дека нигд не го пика носот а секогс помага но само кога ќе ја побараш. Па се надевам дека и јас ќе бидам таква.



ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Bebice draga,na sestra mi komsikata ima edna interesna prikazna vo vrska so ovaa tema.Taa veli:
"Koga bev snaa ne mi cinese svekrvata,sega koga sum svekrva ne mi cini snaata.Kade e greskata?????"
Se plasam eden den i nie da ne vlezeme vo ovoj film,a?


ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

Se nadevam deka ke bidam moderna i sovremena svekrva.

Bez






_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
1.12.2009 22:38:53   
***Lide***
jas se uste ne znam sto ke bidam ama vo sekoj slucaj mislam deka ke bidam dobra svekrva a uste podobra baba pa neli babite se sekogas podaleku a toj sto e podaleku i sto ne e vo sekojdneven kontakt e sekogas podobaruser posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.12.2009 8:53:45   
arh_diz
Se nadevam dobra . Ke se potrudam da im se trgnam od patot da zivejat kako sakaat tie .

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 19:09:56   
STRUMFETA
Ако поцнам да преземам од мојата, тогашuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ке бидам отров.
Многу би сакала да не бидам како неа, но се молам да ми остане паметта и да не бидам толку досадна.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 19:11:46   
arh_diz
еве една поговорка
Додека бев снаа свекрвата не ми беше добра
сега сум свекрва снаата не  ми е добра user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 19:19:09   
STRUMFETA
Баш на таа мислев, ама ај да не ја повторувам

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 23:29:10   
Maria
Интересна тема.Хм...па пошто ке имам два сина,ке бидам свеки на квадратuser posted image ...па ќе се трудам да не им пречам и да ги оставам сами да си живеат,но како што викате сега ми пречи свекрвата,но којзнае можеби до тогаш ќе забегам и јас ке станам како нашиве сегаuser posted image .Пу,пу...само тоа неuser posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 23:31:37   
Mila na mama
Мислам не е лошо да си запишуваме што мислиме сега па кога ќе дојде време да си прочитаме за освежување на памтењето. Што сега ни смета тогач ним ќе им смета па ако имаме потсетник ќе знаеме што да не правиме.user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 23:36:49   
Enika
се сложувам со Мила на мама...едно е сеа да кажеш, дриго е на стари год што мозок ке имамеuser posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
6.12.2009 23:37:48   
S*B*
Тешко дека ќе знаете што да направите ова ви како таа со јајцето и кокошката.Кое е постаро.како ти на свекрва ви така саните на вас. девојки мои.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
14.12.2009 10:38:38   
Палешка РР
Сигурно не како мојатаuser posted image

Замислете, 14 години индиферентност, незаинтересираност за внуче, за син (за снаа-нормално), сега некако се заинтересира за внукатааа. Ми вели "Јас сакам да ја купам облеката за бебето кога ќе го земате од болница. Не планирај ништо јас ќе купам и средам се"
Јас помислив-можеби се опамети женава, но неuser posted image

Вчера на мм му рекла неможела да купува, јас да сум купела, а таа ќе ми дадела 1000 денари.
Немам зборови.....

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
14.12.2009 10:39:56   
mami
само ти и миа да сте живи и здрави а неа кој ја фермаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

соседи
Еца

Какви соседи имате

ок (29%)

досадни (11%)

многу љубопитни (40%)

немаме контакти (19%)


Број на сите гласови: 72

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!