|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
14.12.2009 10:40:21   
profesorica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image 1000 денари.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
14.12.2009 10:44:50   
Палешка РР
Затоа некои треба да се подзамислат какви свекрви ќе бидат.....

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
17.12.2009 8:41:00   
Палешка РР
Само да известам дека свеки ја опраи работата user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.2.2016 1:55:51   
marchi
e ova e jaka tema.site se zalat od svekrvite a sto koga tie ke bidat na nivna pozicija? zavisi snaata kako ke se pogodi user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.2.2016 9:53:36   
bucko mal
Neznam kakva ke bidam zatoa sto stareeme covek se menja.Samo znam deka nema da ziveam so niedna sna-mislam vo ista kuka. Ke pomagam onolku kolku ke mozam ama od mene podaleku. user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.2.2016 12:00:49   
marchi
sto vika cicko mi,sakam ko ke odam vo penzija da si imam mir a ne lugje da mi se vrtkaat okolu mene ili deca da mi urlaat.im napravi nova kukja na decata (ima 2 maski) edniot letovo ke se zeni ke si odi tamu ,i drugiot ke si odi koga ke dojde vreme.i vo pravo e coekot.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.2.2016 13:56:49   
Defne90 RR
Нормално дека така е најубаво.Се знае старите далеку од младите.Инаку секогаш се наоѓа некоја ситница за расправија.Инаку за тоа каква свекрва ќе бидам не можам да кажам.Да сум си со истиот памет и кога ќе остарам,најверојатно ќе бидам добра хахахах.Ама како што старее човек се менува така да не можам да тврдам.Инаку толку многу сакам женски деца што ми се чини дека снаите ко ќерки ќе си ги сакам.За помош секогаш ќе бидам тука за нив здравје боже, ама во иста куќа никако.Што подалеку, толку помила и јас на нив и тие на мене.Да бидам добра свекрва ко свекрва ми што ми е на мене.Ете се надевам дека и јас ќе бидат таква ко неа и дека нема да станам нервозно бабче и мрчаторче.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
2.2.2016 17:55:09   
lukajana RR
Јас се се плашам дека ке бидам лоша свекрва user posted image зошто никогаш не сум имала свекрва па да кажам нема да правам вака или така.
А и сум ептен перфекциониста ,сакам се да стои како јас што сум го замислила и ме нервира ако ми мрдне нешто.
Затоа за да не ме пишуваат по форуми user posted image најдобро младите сами да си живеат user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Каква свекрва/баба ќе бидам?
3.2.2016 19:23:38   
deluxe
Јас ќе си бидам настрана од снаата и ќе бидам супер свекрва.Не сакам да се плеткаме двете во ист просторuser posted image
Исто така и баба,и таму ќе бидам на страна и кај двајцата ќе сиодам на гости и ќе ги чекам како гостиuser posted image
Ако им треба помош ќе помагам ако не настрана и мирна глава.Капчето на 12и полuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил deluxe -- 3.2.2016 19:24:43 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?