|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  100 101 [102] 103 104   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:49:04   
penelopa
user posted image user posted image user posted image за другарка ти...и посакувам само успеси да реди и ако нема работа, што побрзо да си најде....уф уф од се ке пробамuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2526
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:50:37   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за другаркати, па ајде и ти не чекај многу..

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2527
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:53:49   
acudesa
Pa, mile moje Makedonke, gdje ste mi...ja sam vas poželjelauser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2528
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:54:53   
acudesa
fale mi vaše guskeuser posted image user posted image
a, bila sam malo više u obavezama pa se nisam imala vremena javljati..

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2529
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:56:15   
Bitolcanka
Од што сакаш Еника user posted image Ја наполнав масата за кој што сака и колку сака да си земе user posted image Напиј се нешто, ќе се рассониш и тоа како user posted image user posted image user posted image Ти да не частиш за дипломата на Лука и за веридба/свадба во скоро време user posted image


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 2530
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:56:23   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: acudesa

fale mi vaše guskeuser posted image user posted image
a, bila sam malo više u obavezama pa se nisam imala vremena javljati..



Evo user posted image user posted image user posted image od nas!


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2531
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 15:58:41   
vezilka RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и од нас acudesa....мило ни е што ќе не дружиш..

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2532
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:00:04   
acudesa
evo i kafa...sarajevskauser posted image
user posted image

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2533
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:00:17   
Bitolcanka
Фала ти пенелопа, што поскоро и тебе да ти е вратка, па да наздравиме тука на нашата мила РР user posted image Потоа и за 1 user posted image и се по ред и кај тебе и кај сите нас.
Другарка ми не е вработена. Со големо нетрпение ја чекаше оваа диплома за да си ја бара среќата и да се вработи некаде со неа. Имаше кажано дека ќе оди и на докторски студии. Толку е цврста, борбена, и' се восхитувам. Дотука стигна сама, без човек до неа - дечко, сама се мотивираше, поддржуваше. И' пуштам рака. Јас не можам така... Многу блиска другарка ми беше (минато време, зашто сега веќе нема што да бара во Бт, ќе ни се разидат патиштата user posted image ), многу ми се има најдено, како родена сестра. Многу ми недостига... Можеби ќе ни се вкрстат пак патиштата и ќе ни се поклопат правците, никогаш не се знае што носи животот.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2534
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:01:33   
acudesa
hvala...dale ste mi veliki osmijeh na lice svojim guskama
user posted image user posted image ...divne ste

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2535
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:02:42   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: acudesa

evo i kafa...sarajevskauser posted image
user posted image




A vakvo kafe ne se propušta...fala user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2536
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:04:47   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Фала ти пенелопа, што поскоро и тебе да ти е вратка, па да наздравиме тука на нашата мила РР user posted image Потоа и за 1 user posted image и се по ред и кај тебе и кај сите нас.
Другарка ми не е вработена. Со големо нетрпение ја чекаше оваа диплома за да си ја бара среќата и да се вработи некаде со неа. Имаше кажано дека ќе оди и на докторски студии. Толку е цврста, борбена, и' се восхитувам. Дотука стигна сама, без човек до неа - дечко, сама се мотивираше, поддржуваше. И' пуштам рака. Јас не можам така... Многу блиска другарка ми беше (минато време, зашто сега веќе нема што да бара во Бт, ќе ни се разидат патиштата user posted image ), многу ми се има најдено, како родена сестра. Многу ми недостига... Можеби ќе ни се вкрстат пак патиштата и ќе ни се поклопат правците, никогаш не се знае што носи животот.


Уште еднаш user posted image user posted image user posted image за неа...само мислам дека сепак човек се чувствува нецелосно исполнет без својата посилна половина...и посакува успех и на тоа поле! Само напредuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2537
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:05:40   
Bitolcanka
Благодарам везилке, ќе биде и кај мене со работа, верба и трпение (трпението на сите ни недостига). Кај тебе за user posted image што побрзо user posted image да ви донесе среќа и уште повеќе љубов во домот.

acudesa за user posted image заборавив, user posted image што се сети. Уште тоа ни фалеше, посебно на Еника за да се рассони user posted image

Добро ни дојде, со нас во секое време ќе имаш убава дружба. Супер што ни се шири кругот на нашата РР и има и девојки и жени и од соседните земји user posted image Повеќе луѓе = поголема забава user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2538
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:06:20   
acudesa
Pa ćemo je možda nekada i uživo piti...
Sakam ednouser posted image ...da čestitam svim novim bebama sretan život i zdravlje, svim trudilicama-trudnoću, svim trudnicama lagan porod i zdravu bebu....
ljubim vas

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2539
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:07:55   
acudesa
Pa ja sam navikla da me vi uvijek dočekate sa kafom i kolačima, ali ovaj put sam ja morala kuhati kafuuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2540
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:13:02   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa



Уште еднаш user posted image user posted image user posted image за неа...само мислам дека сепак човек се чувствува нецелосно исполнет без својата посилна половина...и посакува успех и на тоа поле! Само напредuser posted image



Фала ти уште еднаш. Ќе видиме какво е чувството и ние кај и да е user posted image За тоа другото, во право си. Каде и да е и што и да е човек, кога ја нема љубовта од другата половина до него не е целосен. Но млада е, шармантна, образована, надежна, духовита, ќе си најде сродна душа, сигурна сум. Ретко доаѓаат сите нешта во животот истовремето, а и поубаво е кога се доаѓа постепено, а навремено.

acudesa фала за кафето, изгледа навистина убаво и вкусно user posted image Јас пред малку пиев турско кафе, т.е. наше македонско, и нашето не е за фрлање user posted image
Голем поздрав до тебе user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2541
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:14:09   
Bitolcanka

[/quote]

Уште еднаш user posted image user posted image user posted image за неа...само мислам дека сепак човек се чувствува нецелосно исполнет без својата посилна половина...и посакува успех и на тоа поле! Само напредuser posted image

[/quote]

Сум го изоставила постот на кој коментирав ненамерно...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2542
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:17:45   
Rossana
zdravoo

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2543
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:20:02   
Bitolcanka
Пријателке извини што не те пречекавме како што е ред, и тоа се случува, жени, рассеани, на што побрзо да мислиме user posted image user posted image user posted image

Повели, македонско кафе и колач

user posted image

Еден ден ќе пиеме и во живо, само здравје.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2544
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:27:57   
Bitolcanka
Здраво Росана. Само што ти честитав за ќеркичката. Нека ти е жива и здрава, само ведрина и љубов да носи во вашиот дом. Честитки уште еднаш до тебе и твојот сопруг user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 2545
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:56:23   
acudesa
Hvala drage moje, kafa i kolači, kao i vi-veoma dobriuser posted image ....nakon svake posjete vašem PP zaista se osjećam veoma lijepo....user posted image
tipkamo uskorouser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2546
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 16:58:36   
penelopa
Izvoli još koi put Acudesa...uživaj user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот acudesa)
Непосредна врска до пораките: 2547
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 17:59:13   
agnes77
Mogu, da vas jas danas počastim sa kafe, juče bio je za mene jako super denuser posted image konačno sam završila so školauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 2548
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 18:02:05   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Mogu, da vas jas danas počastim sa kafe, juče bio je za mene jako super denuser posted image konačno sam završila so školauser posted image user posted image user posted image



Čestitke Agnes77user posted image user posted image user posted image , katero šolo pa si končala?


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2549
   RE: Кафе бар "Рингераја"
26.2.2010 18:04:46   
mother 29
оооооооо честитки!user posted image

па како не може,туку да завршиш не е мала работа ,зар со кафе ке не поминеш само хехехехехuser posted image


браво и само успеси да те следат во живототuser posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2550
Страница:   <<   < Претходна страница  100 101 [102] 103 104   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  100 101 [102] 103 104   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?