|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 21:37:47   
Julie1
Се наслушнува за нова дружба на Рингерајки, сега во Битола. Поддршка од сите нас да се соберете, дружите, забавувате и мислите на останатите Рингерајки!



ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Битолчанка, мило ми е што има некој на форумов од Битолаuser posted image , мажена сум во Битола и тешко ми оди со пријателствата тука (во близина на луѓе сум со кои не се разбирам), па би ми било драго да пријателуваме, ако си за еден пријател + во твојот животuser posted image
Кај живееш во Бт?


ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Битолчанка, мило ми е што има некој на форумов од Битолаuser posted image , мажена сум во Битола и тешко ми оди со пријателствата тука (во близина на луѓе сум со кои не се разбирам), па би ми било драго да пријателуваме, ако си за еден пријател + во твојот животuser posted image
Кај живееш во Бт?



komsivki ste so drugarka mi Bitolcanka,Martins mom. Jas imam i druga idea drugarki Bitolcanki,da se sobereme na kafe pa da si napravime ubav muabet i druzba?Sto velite a?




ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Има повеќе РР-ки од Битола, не сме само ние (Тереза, Лукас, Cika, ib81,...), само не се сите активни. Живеам во Нова Битола (ќе ти пишам пп за поблизок контакт), секако дека би сакала да имам уште нови пријателки/другарки, не 1 user posted image user posted image user posted image user posted image

Овие 2 дена не бев многу на РР, но пред малку видов дека се наоѓаш во потежок период. Можеме да одиме на кафе, да си поразговараме послободно - мило ми е ако на некој начин би можела да ти помогнам...

Ќе ве дружам малку подоцна повеќе, да завршам со муабетот на skype...


ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Во право си тереза, ај да си организираме дружба...
Пошто ситуацијата не ми е за на кафе (нема кој да ми го чува Мартин)...Ве поканувам кај мене...
Што мислите???


ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Во право си тереза, ај да си организираме дружба...
Пошто ситуацијата не ми е за на кафе (нема кој да ми го чува Мартин)...Ве поканувам кај мене...
Што мислите???



Може,само кажете ден и време и таму сум јасuser posted image баш ќе ни биде супер да се запознаеме поблиску и да си кажеме се што ни е на срцеuser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Aјде збирајте се па чекаме рапорт ние тука user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka


Важи, ќе се договориме - ај за викендот - сабота-недела. Утре имам повеќе обврски.

П.С. За 30-тина минути се враќам, чекајте ме user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Ај имам телефони од тереза и битолчанка, ќе се слушниме и ќе се договориме за викендов да се видиме...Ако има други заинтересирани Битолчанки, повелете...user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Julie -- 3.6.2010 22:12:42 >


_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 21:48:57   
Martins mom
Ќе бидете известени за сеuser posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 22:20:11   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Ќе бидете известени за сеuser posted image user posted image


Секако user posted image Убаво е РР-ките од секој град да се запознаваат, па потоа и од сите градови - сите заедно user posted image user posted image user posted image Како што ни се проширува РР семејството, така ќе бидат повесели дружењата user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 23:01:16   
Rossana
Ke cekame sliki ovde na rruser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 23:18:14   
Bitolcanka
Нема проблем, ако се сликаме user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 23:37:58   
Палешка РР
Ако одбивате да се сликате, ќе ви пратам прилепско папарацо user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
3.6.2010 23:59:09   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за претстојната дружба на битолчанките

а јас протестирам каде сте кавадарци и неготино па и ние да се видиме не сум само јас член на форумов

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 8:16:24   
tereza
Викендов ќе имаме дружење,едвај чекамuser posted image ќе има и слики без гајлеuser posted image денес треба да се договориме за терминот,само да помине уште овој работен денuser posted image
Ајде и другите Битолчанки нека се јават за дружењеееееuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 9:28:46   
amelbebe
blaze si vi bitolcanki za druzbata,samo nemojte mnogu da ne ogovarate imame nie GOLEMO UVOuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  i fotki cekameuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 10:38:45   
melody
Se raduvam sto ke se vidite i druzite. Bitola si ja sakam mnoogu pa ako nekogas povtorno se soberete ,a i jas bidam vo Mk vi doagam na druzbata obaveznouser posted image
i normalno cekame fotkiuser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 17:33:56   
Martins mom
 па не мора дружбата да биде само за битолчанки...поканата важи за сите други што можат во недела да дојдат во Бт...
WELCOMEuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 17:37:55   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

па не мора дружбата да биде само за битолчанки...поканата важи за сите други што можат во недела да дојдат во Бт...
WELCOMEuser posted image user posted image



точно така,ако во недела доаѓате во Битола повелете на кафе со насuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 23:23:38   
Bitolcanka
Женски значи дефинитивно е в недела, а време? Убав ден за кафенце. Ај ќе се договориме по телефон. Martins mom го имаш бројот, па те чекам да се јавиш. Секако дека поканата за дружба важи за сите. Кој/а е во Битола в недела или е во можност да дојде, е добредојден user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 23:46:29   
Twins
vie posocete vreme i mesto pa ako sum vo moznost bi pominalauser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
4.6.2010 23:51:54   
Bitolcanka
Најверојатно ќе биде дење - околу 12, 13 часот. Тоа време е најдобро во недела. Ќе видиме што ќе кажат Тереза и Martins mom. Мајката е во предност да бира user posted image Штом се договориме, веднаш информираме. Мило ќе ни биде да дојдиш, да бидеме што повеќе user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 13:00:51   
Martins mom
Cupinja jas velam 13:30h vo Portal...odgovara??
sepak ke se slusnimeuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 14:56:27   
Bitolcanka
Super e terminot, odgovara. Se slusame pak za sekoj slucaj user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 18:53:01   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Cupinja jas velam 13:30h vo Portal...odgovara??
sepak ke se slusnimeuser posted image



Може,одговара и местото и времетоuser posted image едвај чекам да се видимеuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 20:49:37   
Twins
jas ako uspeam da ja organiziram  baba-siterkauser posted image user posted image user posted image ke dojdam ,ako ne ubavo da si pomineteuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 20:57:01   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

jas ako uspeam da ja organiziram  baba-siterkauser posted image user posted image user posted image ke dojdam ,ako ne ubavo da si pomineteuser posted image


гледај да дојдеш Твинс,ќе те чекаме.Ако задоцниш побарај не во Портал ќе бидеме таму.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 23:06:22   
Snowhite RR
user posted image user posted image user posted image Убаво да си поминете и слики обавезно да поставите

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 23:11:31   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

user posted image user posted image user posted image Убаво да си поминете и слики обавезно да поставите



Обавезно ќе поставиме Snowhite user posted image Јас не сум слико-манџивка и фотогенична, но сепак ќе го носам апаратот и ќе направиме неколку фотки user posted image

Twins гледај да дојдеш, ќе се снајдеш со дечињата барем за 30-тина минути, ако не повеќе.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 23:17:25   
jovanka
 
user posted image
user posted image
Moze li na gosti da ne primite?

< Поракaта ја уредил jovanka -- 5.6.2010 23:19:40 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 23:20:09   
jovanka
user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Се наслушнува за дружба во Битола
5.6.2010 23:22:12   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka


Moze li na gosti da ne primite?



Како не мила, сите сте поканети, примам и гости со спиење. Кој сака нека повели user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?