|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   подготовка за забременување
12.8.2014 12:02:15   
Rajna.vojvoda
Рингерајки
Да ги споделиме овде сите постапки што ги превземате како подготовка за забременување.
исхрана
прегледи
психичка подготовка
Јас и мм почавме да мислиме на проширување на семејството , па почнав да внимавам на исхраната во смисла не јадам конзервирана храна и гледам да не биде ГМО . Заказав кај докторката за сите потребни испитувања пап тест микробиолошки и слично.
Што е неопходно се да се направи?user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: подготовка за забременување
12.8.2014 12:07:11   
lolla RR
Рајна, јас би ти рекла само исклучи комјутер, отиди на одмор со мт и води љубов и не се замарај уште сега со испитувања (освен пап, микро и ехо). Ајде среќно уште следниот месец да се пофалиш.

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: подготовка за забременување
12.8.2014 12:13:05   
Rajna.vojvoda
јас многу се гризам бидејки имам некои здравствени проблеми . имам хипотиреоза пијам еутирокс имам синузит кој никако да го решам, ми дава јаки главоболки, а како најопасно ми е тоа сто имам херниран дискус на рбетот кој во поодмината бременост би ми правел проблем. многу се гризам и плашам а уште не сме се ни обиделе. можеби звучам хипохондрично а можеби и сум деuser posted image ама цел живот сум по болници и сега ми е страв а имам речиси 30 год user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: подготовка за забременување
12.8.2014 12:35:36   
Ki4iko
Мојата подготовка : Најпрвин направив пап тест,микробиолошки испитувања,значи целосна контрола, одкако се утврди дека се е во ред, 3 месеци пиев огестан витамини кои содржат дневна доза фолна киселина и + други додатни витамини кои се содржат во една таблета. И се разбира опуштеност ,и така со сопругот си зачнавме и второ бебенце user posted image

(Одговор на членот Rajna.vojvoda)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: подготовка за забременување
12.8.2014 13:04:08   
Hopeful RR
Rajna.vojvoda, не се плаши пред време и не се полни со негативни мисли. Ако ти се хормоните проблем, испитај ги, а за грбот - почни да вежбаш за да ги зајакнеш грбните мускули. Не се замарај за ГМО, туку пази да се храниш избалансирано - што повеќе овошје и зеленчук, што помалку јаглехидрати и преработена џанк храна. Со среќа и пиши ни user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: подготовка за забременување
12.8.2014 13:38:35   
kapina
Rajna vreme ti e veke da pocnete da se obiduvate oti posle35 godina plodnosta na zenata pocnuva da opaga a drugite hormoni vo red li ti se osven tsh I jas imam hipotireoza I sinuzit I 29 god pa eve za vtoro invitro se spremam zaradi losiot spermogramna mm sto bese sega e ok bi ti preporacala I maz ti da se ispita

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: подготовка за забременување
12.8.2014 13:43:30   
LoveableMe RR
Постовите се префрлени во Совети за забременување/идни мајки.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?