|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Драги Бремена сум! А тој ...?
6.4.2009 13:47:58   
Julie1
Како регирал вашиот љубен кога му кажавте дека носите бебенце? Има многу интересни реакции од збунетост, до преголема среќа а и уплашеност...

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
7.4.2009 7:20:05   
Еца
user posted image user posted image user posted image е ова е добра тема user posted image вака реагираат или вака user posted image за збунети? да збунети се! за среќни ? да среќни се! Лично јас кога му кажав на мојо сакан дека сум трудна тој бесе ваков user posted image сигурна си?  user posted image Ќе имаме дете? Навистина не знаев како ќе реагира, но..по кратко време  user posted image и така започна нашата животна приказнаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
7.4.2009 8:13:44   
Палешка РР
Навистина добра тема.
Јас на мојот драги му кажав дека сум трудна по телефон, а тој ми одговори :"Ок, се слушаме после", по што јас останав вака user posted image
Но по неколку секунди ми се јави и рече :"Повтори ја последната реченица", откако ја повторив реакцијата беше :"YESSSSSSSSSSSSSS".user posted image user posted image user posted image

Еххх колку би сакала повторно да му ја соопштам истата вест user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
17.4.2009 10:25:11   
niki
Planirano bese, taka da bese presreken, ni zbunet, ni isplasen, ama zatoa jas bev isplasena.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
12.5.2009 17:33:02   
Палешка РР
Ехххх....бидна и тоа да му кажам во втор пат дека сум бремена. И тоа во 5 часот наутро.
А тој : "Знаев, знаееееев", се прерадува, ме избакна, ми направи фрапе и кафе и повеќе не презаспавме.
Мислам дека овој пат повеќе се израдува, првиот пат беше скоро дете, па не знаеше што му се случува. user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
13.5.2009 8:20:14   
mami
Палешка честитки за вас и проширувањето на вашето семејствоuser posted image user posted image user posted image
Ние планиравме ама мислам дека и двајцата не бевме баш сигурни што правиме user posted image user posted image user posted image правев тест неколку пати и цело време беше негативе...Затоа едно утро, кога станав да направам тест не ме ни изрецка дека сум станала...и јас гледам user posted image и не ми се верува, ми доагаше да вриштам од радост, ама беше 5 сабајлеuser posted image и доагам во соба му го давам стапчето и му вика- Хани види ова што испадна, а он го гледа и ми вика- Дај тоа упатството уште еднаш да го прочитамuser posted image и чита, чита, препрочитува, го гледа стапчето и таков- Хани па ти си труднаuser posted image user posted image user posted image и се изгушкавме и какво заспивање после...ми требаше време да сфатам што ми се случува а и нему исто

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
5.11.2009 9:39:20   
lilit
         ZaMarko go pravevme zaedno testot i on gi vide on gi vide dvete crtki i pocna da skoka ripa da me baknuva i koga go zema telefonot na site sto gi znaese im se pofali mn.bese sreken! A zaa vtorotvo jas sama stanav rano i sama go napraviv i mu pisav mail pa si otidov kaj majka mi na gosti i koga dosol od rabota mi se javi po telefon i za kratko vreme se nacrta presreken kaj majka mi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
5.11.2009 9:58:04   
profesorica
Ние планиравме па чекавме да правам тест.беше сабајле околу 7 часот, недела дена после нашата свадба и јас го направив тестот во веце, покажа user posted image и се вратив во кревет. кога се освестивме ме праша:абе беше во веце а не го направи тестот а????јас му викам:го направив и ќе се потепаше да дојде до стапчето-user posted image user posted image user posted image кога виде дека се две цртки ме избацува и изгушка и беше пресреќен.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
5.11.2009 11:50:46   
mother 29
лелее што беа радости!user posted image user posted image станавме во 5 сабајле,да го направиме тестот и лелел кога ке ми текне ..колку се израдувавме!после се гушкавме до 7 и се симнавма доле  да им кажеме на неговите.а јас на сестра ми во 5 и пуштив порака..таа станала и сите ги разбудила..и таму весело било!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
5.11.2009 11:59:15   
elle
И ние заедно го правевме тестот,јас од возбуда не можев да видам дали еuser posted image , и му го дадов стапчето да ми каже што гледа. Пола саат гледавме во стапчето за да бидеме сигурниuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image демек ќе се врати една црта.После тоа јас си поплакав од среќаuser posted image , а на него му требаше лимон за да си ја собере насмевкатаuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
5.11.2009 13:08:37   
zami
Jas koga doznav deka sum bremena bevuser posted image , taka sto ako dobro se sekavam mm bese posreken od mene.

Bese very bed tajming.

Ama i dokaz deka najdobrite raboti se slucuvaat neplanirano i koga najmalku gi ocekuvas

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 8:15:09   
mami
Зами, зошто тажна? ако не е тајна?

Арх_диз како реагираше сопругот вчера?

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 8:21:33   
arh_diz
Bevme zaedno na ginekolog .Sakase da se napie :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 10:24:23   
Iva
За Михајло тестот го правев кај старосватицата. Ми каснеше 2-3 дена и го направив навечер, не насабајле. Бев кај неа на гости и и кажав дека ми касни и она ме натера да купиме тест. А и она беше втори месец и ептен ме напна да сме виделе дали сум и јас трудна. И го направив тестот и испадна user posted image . Старосватицата беше посреќна од мене. Јас и не бев баш нешто мнооогу воодушевена, бев збунета. Иако бевме скоро една година веќе во брак со мм, доста се пазевме и не сакавме одма дете. Мм затоа беше пресреќен.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 11:23:40   
zami
user posted image , zatoa sto edna nedela pred da doznaam deka sum bremena, ostanav bez rabota.
ama kako sto kazav najdobrite raboti se slucuvaat neplanirani.
firmata bese dololno korektna da mi go isplati porodilnoto.
a koga stasav do sesti mesec ja rabotev na tri rabotni mesta, honorarno.
a posle poroduvanjeto, bidejki znaev deka ke treba da si baram rabota, si napraviv plan da si go iscuvam deteto do godinata pa da baram rabota, i nekolku dena posle negoviot rodenden, koga slavevme so pomladite prijateli mi javija deka sum primena na novo rabotno mesto kade sto sum i denes i sum prezadovolna.
taka sekoe loso za dobro i sekoe dobro za podobrouser posted image

zatoa mojot apelot e NE PLANIRAJTE BREMENOST.
po marfievi zakoni ke se sluci koga najmalku ocekuvate, a nema da se sluci togas koga planirata.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 11:35:45   
arh_diz
Taka e zami se soglasuvam so tebe user posted image user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 11:42:45   
STRUMFETA
Maz mi koga mu ja soopstiv vesta, bese najsrekniot covek na svetot .Se raduvase bas kako malo dete na nova igracka.Vednas go napravi planot: Da jadam poveke,da odmaram,da ne krevam nisto tesko, sto i da treba da mu se javam ke donese....Mnogu brzo pocna da kupuva raboti za bebeto vo plava boja-i pogodiuser posted image
Za razlika od nego jas bev poveke isplasena.Mnoooooogu isplasena.Placev i od sreka i od strav( da ne se povtori povtorno da go izgubam bebusot).Se do sestiot mesec ziveev vo postojan strav.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
10.12.2009 11:54:17   
mami
zatoa mojot apelot e NE PLANIRAJTE BREMENOST.
po marfievi zakoni ke se sluci koga najmalku ocekuvate, a nema da se sluci togas koga planirata.


потпис...видиш баш излегува како во песната- секое лошо за добро е...

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
7.2.2010 1:46:07   
suzeto
ne masmi ne mu se veruvase i mene ne mi se veruvase po tolku maki

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
7.2.2010 14:04:30   
melody
prasanjevo kaj nas bese formulirano vaka:Draga bremena si!A jas......????
Inaku bese planirano pa taka da  koga mu soopstiv samo me digna vo race i me guskase silno silno,a jas iskreno.... pa kosata mi se krevase na glavata od strav...iako uzivav vo guskite i se topev od srekauser posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
22.9.2010 23:56:52   
suzeto
po tolku maki ne ni se veruvase na user posted image ,duri i na ehoto ne ni se veruvase,na mm koga mu rece dr. tatko ke bidis kolku bese zbunat...a zamislete koga mu kazav na bratmi bese vo vojska i se zbuna,jas mu vikam ce stanis vujko a toj mi vika koga?user posted image user posted image ,a jas pa po 9 meseciuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил suzeto -- 22.9.2010 23:59:54 >

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
27.9.2010 15:38:46   
petra27
Jas koga go pravev testot bev samaaaa....t.e go pravev vo Sistina na 14 den od inseminacija.....a mm bese vo Italija......koga doznav definitivno bev mnogu zbunete bidejki 3 godini go cekav ovoj moment....i mu se javuvam i mu vikam .....da bese tuka sega ke gusnevme i ke si cestitavme...a on molci......mu vikam pozitivven e no mora uste ednas da se povtori za dva dena.....epten se zbuni i mi vika ke ti se javam....toa bese sabajle i go nemase do vecerta da se javi......pustiot  bil zbunet pa bidejki bese so tatko mu i brat mu na pat pa kako da im kaze....duri vecerta se javi i mi vika kako sega uste ednas za dva dena zosto?mu kazav deka mora za sigurnos bidejki epten e rano.....e otkako se vrati posle 3 dena bea pravite emociii........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
28.9.2010 14:09:47   
Maca25
Ми доцнеше, ама поради нередовната менст. не ни помислував на бременост. Некако заборавив кога треба да добијам, се додека не почна да ми се лоши, да повраќам, да мокрам многу често... мислев дека имам стомачен вирус user posted image . мм една вечер отиде во аптека по витамини за мене и се враќа со 2 или 3 теста за бременост. ЈАс се изнасмеав. `ајде` ми вика, `направи ги, да знаеме дали е тоа или не`. Ги направив двата одендаш, тоа двете цртки бликаа user posted image , јас го препрочитував упатството и не можев да поверувам, и тогаш мм влезе во купатило и ги виде тестовите. Почна да скока од радост и да ме гушка. Јас уште бев во шок и отидовме да купиме уште еден тест. И тој user posted image . Уште не ми се веруваше. Утредента бев на преглед и ми потврдија дека сум 7 недела бремена. Мм цела недела имаше испади на среќа. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
28.9.2010 14:13:58   
mama26
covekot si bese vozrasen i si go prifati toa kako obicen muabet user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Драги Бремена сум! А тој ...?
28.9.2010 15:32:28   
AnnaMolly RR
Ние со мм веднаш по свадбата почнавме да се обидуваме за бебе. Свадбата беше на 19 септември. Потоа добив на 22 септември и во октомври ми каснеше. По една недела каснење си купив тест и викам ај да видам да не сум бремена, ама нема шанси, само еден месец „работевме на случајот“. И мм отиде тоа сабајле на работа, јас сама си го направив тестот и кога излезе позитивен стоев со тестот во рака 5 минути додека ми допре до мозокот што се случува. И си отидов на работа, викам ќе му кажам кога ќе се врати од работа. Купив еден пар бебешки чорапчиња и кога стигнав дома му викам затвори очи. Му ги ставив чорапчињата во раце и ги отвори очите. Остана без зборови неколку секунди и ме гледа во очи ми вика трудна си? Јас му реков да, се изгушкавме се избацивме и ми го баци стомакот. Многу бевме среќни!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?