|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Да се запознаеме
10.3.2014 16:00:24   
Defne90 RR
Мами42 топло добредојде и од мене на форумот се надевам дека ќе ти се допадне дружбата овде и ќе најдеш одговори на сите твои дилеми.И честитки за бременоста со лесно да си го износиш бебчето и не секирај се ич како што вели делукс не си ни прва ни последна што останала бремена на 4о години.Само напред и се ќе си биде во ред.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 851
   RE: Да се запознаеме
10.3.2014 17:24:45   
Melanija RR
mami 42 добре дојде на Рингераја ќе имаме убава дружба, имај лесна бременост и се читаме низ темите

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 852
   RE: Да се запознаеме
21.3.2014 2:27:14   
cokolino
Zdravoo mamickiii jas konecno resiv da se zaclenam i da delam mislenja so vas bidejki dobiv i jas user posted image crticki i sum presreknaaa user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 853
   RE: Да се запознаеме
21.3.2014 9:03:14   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: cokolino

Zdravoo mamickiii jas konecno resiv da se zaclenam i da delam mislenja so vas bidejki dobiv i jas user posted image crticki i sum presreknaaa user posted image user posted image

Чоколино добредојде на форумот,најпрво честитики за твоите user posted image и секако ти посакувам убава и пријатна дружба овде како и споделување на многу корисни совети.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот cokolino)
Непосредна врска до пораките: 854
   RE: Да се запознаеме
21.3.2014 11:30:02   
bucko mal
Dobre ni dojde na forumov,ti posakuvam prijatna druzbauser posted image
Cestitki za bebushkatauser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: cokolino

Zdravoo mamickiii jas konecno resiv da se zaclenam i da delam mislenja so vas bidejki dobiv i jas user posted image crticki i sum presreknaaa user posted image user posted image




_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот cokolino)
Непосредна врска до пораките: 855
   RE: Да се запознаеме
25.3.2014 1:21:37   
cokolino
bucko mal RR i defne90 vi blagodaramm user posted image user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 856
   RE: Да се запознаеме
26.3.2014 13:02:53   
RozeSk
Zdravo i od mene. Jas imam pisano veke vo nekoja tema, no oficijalno se nemame zapoznaeno. Imam 30 god i imam veke edno since od 22 meseci. Sega sum bremena 14ta nedela. Edvaj cekam da go doznaam polot na vtoroto zlatce :). Pozdrav i se nadevam na ubava druzba

< Поракaта ја уредил RozeSk -- 26.3.2014 13:03:39 >

(Одговор на членот cokolino)
Непосредна врска до пораките: 857
   RE: Да се запознаеме
26.3.2014 13:54:57   
Melanija RR
cokolino и RozeSk
Добре дојдовте на Рингераја


user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот RozeSk)
Непосредна врска до пораките: 858
   RE: Да се запознаеме
26.3.2014 14:55:49   
Defne90 RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: RozeSk

Zdravo i od mene. Jas imam pisano veke vo nekoja tema, no oficijalno se nemame zapoznaeno. Imam 30 god i imam veke edno since od 22 meseci. Sega sum bremena 14ta nedela. Edvaj cekam da go doznaam polot na vtoroto zlatce :). Pozdrav i se nadevam na ubava druzba

Добредојде и од мене RozeSk.Честитки за бременоста и ти посакувам секако пријатна дружба овде на форумов.user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 26.3.2014 14:57:18 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот RozeSk)
Непосредна врска до пораките: 859
   RE: Да се запознаеме
27.3.2014 0:34:24   
bucko mal
Dobre ni dojde,ti posakuvam ubava druzba.
Cestitki za bremenosta,so ubavo i lesno da si ja pomineshuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: RozeSk

Zdravo i od mene. Jas imam pisano veke vo nekoja tema, no oficijalno se nemame zapoznaeno. Imam 30 god i imam veke edno since od 22 meseci. Sega sum bremena 14ta nedela. Edvaj cekam da go doznaam polot na vtoroto zlatce :). Pozdrav i se nadevam na ubava druzba



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот RozeSk)
Непосредна врска до пораките: 860
   RE: Да се запознаеме
15.4.2014 8:15:55   
Mila mamicka
Откако прочитав голем дел од темите по РР видов дека има и форум за запознавање, па да се претставам тука. Јас сум Верица, имам 29 години, и синче од 2 години. Многу ми се допаѓа РР и секој ден отварам за да видам што има ново. Се надевам на убаво дружење со сите вас. 

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 861
   RE: Да се запознаеме
15.4.2014 9:02:12   
AnnaMolly RR
Добре дојде Мила мамичка :) Многу ти е убав никот. Се надевам на убава дружба на Рингераја, придружи ни се и во другите теми.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 862
   RE: Да се запознаеме
15.4.2014 13:52:39   
Melanija RR
Mila mamicka добре дојде на Рингераја user posted image и се читаме низ темите user posted image



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 863
   RE: Да се запознаеме
16.4.2014 0:14:51   
Defne90 RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila mamicka

Откако прочитав голем дел од темите по РР видов дека има и форум за запознавање, па да се претставам тука. Јас сум Верица, имам 29 години, и синче од 2 години. Многу ми се допаѓа РР и секој ден отварам за да видам што има ново. Се надевам на убаво дружење со сите вас. 


Добредојде мила мамичка,ти посакувам убава и пријатна дружба на форумот.user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 -- 16.4.2014 0:15:25 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 864
   RE: Да се запознаеме
16.4.2014 14:31:15   
Felly RR
ДОбредојде мила мамичка, уживај во дружбата со РР!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 865
   RE: Да се запознаеме
17.4.2014 11:52:40   
blue dreams
Здраво мамички
Долго време ве следев па конечно решив да се зачленам user posted image
..инаку јас сум 27 години прва бременост ми е(31 недела сум) и чекаме синче.
Поздрав се надевам дека убаво ќе се дружиме...

< Поракaта ја уредил blue dreams -- 17.4.2014 11:53:31 >

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 866
   RE: Да се запознаеме
17.4.2014 12:01:19   
sandriana RR
blue dreams, добредојде на РРаја user posted image
Со лесно да си ја доносиш бременоста, и очекувам да се дружиме почесто низ сите теми user posted image . Се надевам ќе ти се најде РРаја во овој период.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот blue dreams)
Непосредна врска до пораките: 867
   RE: Да се запознаеме
18.4.2014 16:25:46   
Felly RR
ДОбредојде и од мене Blue Dreams!!! Уживај во бременоста, и имај пријатна дружба со Рингераја!!! user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 868
   RE: Да се запознаеме
18.4.2014 16:59:24   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue dreams

Здраво мамички
Долго време ве следев па конечно решив да се зачленам user posted image
..инаку јас сум 27 години прва бременост ми е(31 недела сум) и чекаме синче.
Поздрав се надевам дека убаво ќе се дружиме...

Топло добредојде blue dreams на рингераја,со убаво и со лесно да ти биде бременоста и ти посакувам пријатна дружба овде на форум и споделување на корисни совети и искуства.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот blue dreams)
Непосредна врска до пораките: 869
   RE: Да се запознаеме
22.5.2014 1:51:53   
Milicka84
Zdravo na site mamicki i clenovi... Veke podolgo vreme citam i saram niz forumive, i mozam da kazam deka stanav po malku zavisna :) Imam 29 godini, inace sum trudnicka vo 28+5 meseci i mislam deka treba da spodelam nekoe iskustvo so site kako i da se informiram za nekoi prasalnici koi mi se vo glava. :) Pozdrav od mene i se nadevam na dolga druzba niz forumive :) .

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 870
   RE: Да се запознаеме
22.5.2014 6:50:47   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka84

Zdravo na site mamicki i clenovi... Veke podolgo vreme citam i saram niz forumive, i mozam da kazam deka stanav po malku zavisna :) Imam 29 godini, inace sum trudnicka vo 28+5 meseci i mislam deka treba da spodelam nekoe iskustvo so site kako i da se informiram za nekoi prasalnici koi mi se vo glava. :) Pozdrav od mene i se nadevam na dolga druzba niz forumive :) .


user posted image

Убава и пријатна дружба на форум user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Milicka84)
Непосредна врска до пораките: 871
   RE: Да се запознаеме
22.5.2014 7:55:11   
Felly RR
Добредојде на Рингераја, Миличка85!!!
Придружи ни се на темите на форум БРЕМЕНОСТ <<---ТУКА. СИгурна сум дека ќе најдеш многу теми да го споделиш твоето искуство, а исто така и да добиеш одговор на сите прашања кои те мачат. Имај лесна бременост, и уживај со РР.мк user posted image user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Milicka84)
Непосредна врска до пораките: 872
   RE: Да се запознаеме
22.5.2014 7:57:30   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Milicka84

Zdravo na site mamicki i clenovi... Veke podolgo vreme citam i saram niz forumive, i mozam da kazam deka stanav po malku zavisna :) Imam 29 godini, inace sum trudnicka vo 28+5 meseci i mislam deka treba da spodelam nekoe iskustvo so site kako i da se informiram za nekoi prasalnici koi mi se vo glava. :) Pozdrav od mene i se nadevam na dolga druzba niz forumive :) .


Добро ни дојде Миличка84 на РР . Во Трудници во третото тромесечје IV- од 27. до 40. недела ќе си размениш многу искуства со идните мамички, а во Бременост ќе најдеш многу важни и интересни информации

(Одговор на членот Milicka84)
Непосредна врска до пораките: 873
   RE: Да се запознаеме
28.5.2014 18:30:06   
Dilina
Јас ептен некултурно, ама и тешко ја најдов темава, еве конечно да ве поздравам, нова сум секако, и одамна не сум седната на некој форум како сега хаха user posted image

33та недела сум, со девојченце, ве читам од почеток, ама касно се нафатив да ви се придружам... од огромна корист ми беа сите ваши постови, се надевам и моите ќе ви бидат на вас user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 874
   RE: Да се запознаеме
28.5.2014 22:55:43   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Јас ептен некултурно, ама и тешко ја најдов темава, еве конечно да ве поздравам, нова сум секако, и одамна не сум седната на некој форум како сега хаха user posted image

33та недела сум, со девојченце, ве читам од почеток, ама касно се нафатив да ви се придружам... од огромна корист ми беа сите ваши постови, се надевам и моите ќе ви бидат на вас user posted image

Тогаш ајде и официјално добро ни дојде на РР и се разбира секое искуство и совети некогаш ќе му бидат од корист на некого .Лесна и убава бременост ти посакувам,а штом не дружиш веќе извесно време горе-долу го познаваш форумот.Ако некаде треба помош прашувај,сигурно ќе се најде некој да објасни

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 875
Страница:   <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  33 34 [35] 36 37   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?