|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.3.2013 11:46:15   
babyhope
bebence19 тоа го примале и двајцата партнери сакаш да кажеш, не само мажот?

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.3.2013 11:56:34   
bebence19
da da i dvajcata ne znam dali da gi pocneme nemame uste napraveno spermogram ama nema steta od niv taka mi kaza maticnata.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.3.2013 19:19:34   
moss
има ли некој да каже лесен и брз лек или начин за зачнување доколку се е во ред со двајцата партнери?

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.3.2013 19:39:30   
Bogdancanka
опуштете се двајцата и водете лубов...немој да се замарате дали ќе биде овој или наредниот месец...user posted image ќе дојде кога најмалку очекувате

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2013 18:33:18   
Мајда
Zdravo na site, Dali nekoja ima koristeno vitamin D kako dopolnuvanje vo postapkata za IVF ili za zabremenuvanje i vo koja forma, kako e najdobro kako sprej ili apcinja. Kaj nas go ima samo kako kombinacija D+A vitamin a ne cist D vitamin. Ve molam za informacija dali nekoj ima koristeno i vo kakva forma. Pozdrav

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2013 21:56:54   
trust
I jas go imam istoto prasanje za vitaminot D I jas sum vo podgotovki za invitro pa neznam dali treba da se ispituva ovoj vitamin pred invitro?

(Одговор на членот Мајда)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2013 21:59:20   
Melanija RR
Во ова темава ТУКА има разговарано токму за испитувања за витаминот Д и се повеќе го испитуваат па ќе најдете повќе информации токму тука

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2013 22:42:37   
kapina
jas go ispituvav vo vtornikot vitamin d na klinikata za endokrinologija i zaedno so tiroidnata zlezda prolaktinot i vitamin d me kostase 290 den so plavo kartonce

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2013 23:22:29   
Мајда
Капина дали доби терапија за витамин Д? или немаш недостиг од витамин Д?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.3.2013 23:33:51   
kapina
ke go zemam vo vtornik rezultatot od vitamin d

(Одговор на членот Мајда)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.4.2013 18:46:26   
nataly86
Јас немам испитувано витамин Д но си го земав на своја рака бидејки читав дека е битен за зачнување, истотака пијам цинк и магнезиум и фолна киселина, Витаминот Д го земам во вид на спреј од Health aid мислам дека е фирмата околу 700 ден за 3 месеци би требало да трае.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
1.4.2013 19:25:00   
kapina
da no ne treba da se preteruva so vitamin d oti ako se ima visok moze da dojde do trovanje zatoa i jas si pobarav da si ispitam prvo dali imam nedostatok ili ne oti ne treba dase preteruva i da se zema i vitamini na svoja raka bez lekar

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.8.2013 17:21:33   
MademoiselleNina
Да ве прашам дали знаете каде може да се купи матичен млеч? Ама вистински, природен, ми требаат 10 грама

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.8.2013 17:40:34   
kapina
Najdobar ti e toj od apteka mene taka mi kaza eden prijatel pcelar

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.8.2013 0:34:38   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Јас немам испитувано витамин Д но си го земав на своја рака бидејки читав дека е битен за зачнување, истотака пијам цинк и магнезиум и фолна киселина, Витаминот Д го земам во вид на спреј од Health aid мислам дека е фирмата околу 700 ден за 3 месеци би требало да трае.


Внимавај со вит. Д во големи количини може да биде штетен. Не е лошо да си го провериш, ја пијам вит д веќе 4 месеци (со контрола) и го пијам (шприцнувам под јазик) онакак како што ми кажа лекарот. и имав супер подобрување. Јас заради дефицит пиев по 3 пати на ден и не ми траеше 3 месеци :) ама барем се покажа како ефикасен во покачување на нивот на д вит. кај мене.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.8.2013 8:51:46   
kapina
Jas pijam vigantol d3ednas dnevno oti kaj mene bese granicnavrednoat I sega na3septemvritreba da pravam kontrola

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
2.9.2013 14:53:28   
LoveableMe RR
Рингерајки здраво,

Тука решив да пишувам за зголемување на можноста за забременување за која една членка од вештачко оплопдување прашуваше во однос на квалитетот на јајце клетките и пронајдов интересна студија за која накратко ќе пишувам. Според студијата, порано се сметало дека квалитетот на јајце клетките кај една жена зависи од возраста, но после се утврдило дека не е така и дека за плодност пресудни се правилната циркулација кај жените, добар месечен циклус, балансирани хормони и здрави јајце клетки.

Според студијата, потребно е:
- организмот да има доволно кислород (преку пиење доволни количини вода секој ден, но не од пластични шишиња, потоа физичка активност и масажа на абдоменот)

-чистење на организмот или чистење за плодност на црниот дроб и матката со разни чаеви (црн-дроб -Burdock Root, Milk Thistle Seed,Dandelion Root,Yellow Dock Root,Licorice Root,Ginger Rt; матка - Goldenseal Root, Damiana Leaf,Dong Quai Root,Peony Root,Raspberry Leaf,), користење на тревката Маца, недоаѓање во допир со Xenohormones (пластика, пестициди, разноразни лакови и бои и сл),

- доколку ФСХ е висок, тогаш се препорачува пиење на Витекс тревката или капсулите,

- исхрана за квалитет на jајце клетките: матичен млеч, брокули, FertillyGreens, малини, капини, рибизли,боровинки, зелено-листест зеленчук, лосос, семки од тиква, семки од сусам, куркума зачин, ѓумбир,

- храна која може да наштети на јајце клетките: алхокол, цигари, кофеин, шеќер, неорганско месо и млечни производи, сода, исхрана слаба со масти, многу обработена храна, генетски модифицирана храна,

- храна богата со L-arginine (тоа е аминокиселина која во студиите на Хуман Репродакшн се покажала дека делува на јајниците, ендометриска рецептивбост и ги зголемува многу шансите за успех кај пациентки при ИВФ кои примале големи дози Л-аргинине), а тоа е јаткастите овошја ореви, фстаци, сусам сончогледово масло, кирикирки, јачмен, овес и сл.

Позз,user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.9.2013 12:13:19   
MademoiselleNina
Рецептов е супер, малку комлициран во споредба со моите секојдневни навики за исхрана и спорт, ама вреди да се потрудиме да го спроведеме и да стигнеме до user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.9.2013 13:17:46   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MademoiselleNina

Рецептов е супер, малку комлициран во споредба со моите секојдневни навики за исхрана и спорт, ама вреди да се потрудиме да го спроведеме и да стигнеме до user posted image


Нинче, мислам дека не е многу комплициран, да не ве буни, овие чаеви за прочистување на црниот дроб и матката не мора сите да се пијат, туку да се избере еден од нив, кој е достапен или слично, а другите работи сите ги има на пазарот кај нас и не е тешко да се најдат, така да храбро само напред до user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.10.2013 23:09:41   
dikiiki
има еден лек кој го конзумираат и мажот и жената ако сметаат дека неможат да зачнат принова во семејството се вика гланстер и има 99% ефикасност само цел комплет е од прилика 500 до 600 евра треба да го конзумираат и мажот и жената

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.10.2013 16:00:10   
LoveableMe RR
Dikki, ако може да споделиш со нас каде се купуваат, колку чинат, ги има ли кајс нас или во странство, за што точно помагаат и сл.

Поззuser posted image

(Одговор на членот dikiiki)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.10.2013 15:04:20   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

LoveableMe RR imas pisuvano okolu ishranata pa sakav da te prasam dali nekoj od ringerajkite go ima koristeno FertiliGreens i sto e vsusnost toa, kade moze da se kupi, dali do sega nekoj go koristel i kolku e efikasno, jas kolku sto procitav ja podobruvalo plodnosta i reproduktivnoto zdravje??? Ve molam koj znae neka mi pise, golemo thankssss user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.10.2013 11:08:02   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Barajki po internetov se i sesto za lecenje neplodnost naletav na edna namirnica koja se vika peruanska maka ili zlatna maka koja prirodno gi regulira hormonite, mnogu jak antioksidans koj pomaga za poveke vidovi na neplodnost. Jas prvpat sega naletav i procitav za ovaa namirnica, dokolku ima nekoj sto znae nesto poveke neka pise. Eve gi sajtovite kade sto jas ja najdov
srceprirode.rs/maka
zdravahranaolea.com/zlatna-maka

Se nadevam ako e se onaka kako sto e napisano deka moze ke ni pomogne
Ako nekoj znae nesto neka pise user posted image user posted image user posted image


Админ: постот е уреден. Не се дозволени надворешни линкови.



ИЗВОРНА ПОРАКА: I LOVE

butterfly 00 jas imam pieno pred 2 godini peruvian maka edvaj gi najdov i mnogu skapo gi plativ i ne se nisto posebno.



ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Butterfly, мака во прав сега има и во Тинекс дури, не е скапа, но мислам дека не треба да се пие тек така. Маката е хормонски регулатор, да, и се препорачува кај луѓе што имаат хормонални проблеми, но треба точно да се знае колку и како да се пие - во smoothie, по не знам колку грама дневно... Кај луѓе што им се ок хормоните само може проблеми да направи - вишок енергија и не знам уште што не... Не сум сигурна дали помага баш за неплодност, може ако е поврзано со хормони...
Ако сакаш да ја внесеш во исхрана, збори со некој искусен - има многу луѓе што практикуваат raw food и што знаат повеќе за тоа. user posted image




(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.10.2013 20:43:11   
dikiiki
LoveableMe RR




Објавувања: 390
Член од: 31.8.2011
Место: Skopje
Статус: отсутен Dikki, ако може да споделиш со нас каде се купуваат, колку чинат, ги има ли кајс нас или во странство, за што точно помагаат и сл.

Позз
cenata e od 500 do 600 evra i da go ima i kaj nas mozam da go najdam ako vi e potrebno pisete mi povtorno za da mozam po detalno da vi objasnam pozz i srekno neka e na sitre novi majki

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.10.2013 14:41:32   
LoveableMe RR

Dikikiki, сподели подетално што содржи, кои својства ги има, колкаво пакување, колку време се пие, во кои аптеки/продавници може да се најде и сл.

Еве девојки линк од една нова трудница и нејзината рецепта.

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

toa sakav da kazam gospod sakal nisto posebno ne pravevme samo jas piev cal od ajducka treva, neven , kantarion malku i seme od kopriva , no go piev i predhodno veruvam deka e bozja rabota :)

fala vi sega smao gospod da me iscuva isplasena sum mnogu



(Одговор на членот dikiiki)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali za svadben podarok poveke ste za?

Pari vo plik (100%)

Podarok (0%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!