|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
28.11.2012 12:38:52   
Bogdancanka
Ummu_Ajna мила добредојде на рингераја ти посакувам пријатна дружба со сите насuser posted image user posted image user posted image
ние тука сме едно големо семејство без разлика на верската припадност еве тука може да ни напишеш нешто повеќе за тебе

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.12.2012 14:10:57   
mila 1
Zdravo na site , vo ova potforumce kolku vreme se obiduvate da zabremenite , da pisam i jas nekoe zborce .
Jas sum vo brak 2 g , ama ne mozam da brojam ili meram kolku vreme se obiduvam od pricina sto mojot soprug ima najverovatno probelem so erektilna disfunkcija , t s ne sekogas mozeme daimame odnosi koga treba , znaci se slucuva da se propustat plodni denovi i tnt, vo pogled na zdravstevata sostojba se e vo red i kaj nego znaci spermogramot so site paraetri e odlicen, ikaj mene e vo red , ama eve drug problem :( znaci psihiska blokada .
Samo da napomenam znaci vo mojot konkreten slucaj se raboti za planirana bremenost od dvajcata ( znaci ne od tipot soprgot ne e spremen ili ne saka dete pa mu se slucuva toa sto mu se slucuva).
ajde i ovaa teba da ja cepneme zatoa sto site nie pisuvame za nas a ne sekogas sme nie vo prasajne ,
Imav pisano vo drug potforum " kako da go nateras soprugot da si ja zavrsi rabotata" i se razvi dobra diskusija , ajde i ovde da vidime koj so misli pozdrav do site

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
13.12.2012 13:24:40   
ninaaa
zdrvo dobro ve najdov se obiduvam skoro 3 godini i nishto

pomognete mi mnogu sum razocaruvana .

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 13.12.2012 16:14:26 >


_____________________________

n.d

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
13.12.2012 20:48:59   
ena3
здраво мила и јас една од многуте кои го имаат истиот проблем како и ти . Јас сум година и два месеца во брак но никако да останам трудна . И јас би сакала да ми каже некој ако имал ваков проблем и го надминал . Поздрав до сите

(Одговор на членот mila 1)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
13.12.2012 21:48:58   
mila 1
ena 3 dali te svativ dobro?I ti go imas istiot problem so soprugt t s ( negovata nemokonost ) bas vo momentite koga treba?ajde nekoj neka pise nesto ako psihijatar za ovaa problematika ili nesto sl veke neznam, kako i da se odnesuvam veke.
Ena trebada bides mn strpliva so nisto ne treba da pokazes nezadovolstvo posto toa uste poveke go povrduva maskoto ego.Amam mene prasajnevo mie do koga vaka ???se umoriv veke .... pozz i ene pisimi poosirno za tvojot problem

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
14.12.2012 10:45:06   
Нивеа
Mila 1 Зошто не отидете кај стручно лице, да си напраите муабет!
Биди трпелива и охрабрувај го,затоа нели сме со нив,затоа нели ни се нашата половина (во добро и во зло user posted image ),немој да дозволиш да ти ги забележува фаците кои може некогаш ќе ги напраиш случајно, што да се прави,сите сакаме бебенце но не секој може да го има тогаш кога ќе му текне...
мислам дека треба повеќе изненадувања да си праите, да не биде договорено, као у стил ајде сега ќе праиме бебе,опуштете се,шетајте!!!тогаш кога најмалку се очекува тогаш ке бидне...user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот mila 1)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.12.2012 23:50:49   
Maic.
Uste edno golemo zdravo od mene user posted image
Se obiduvame 3 godini za user posted image ama seuste nisto....
Ovaj ciklus primam inekcii menogon za stimulacija,zaedno so klomifen, denes gi rpimiv poslednite dve i mnogu me boli vo dolniot del od stomakot. ve molam da mi kazite ako nekoj ima iskustvo so ovie inekcii. Go razgledav cel forum no ne najdov konkretno za menogon.
Pozdrav user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.12.2012 0:17:06   
trust
se obiduvame skoru 5 godini i seuste nistoooooooouser posted image neka ni dade gospod vo novata godina na site vo novata godina po edno dve tri cetiri....user posted image

(Одговор на членот Maic.)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.12.2012 14:16:55   
Melanija RR
Maic. добре дојде user posted image
Низ фоумот наш го најдов ова.

За ампулите МЕНОГОН прочитав - и јас ги примав вториот пат , нови биле , д-р рече дека се подобри од фостимонот пошто освен ФСХ содржат и ЛХ значи освен што го стимулираат создавањето на фоликулите исто така и нивното зреење во јајце клетки.

Тоа што те боли стомакот е знак дека растат фоликулите,пиши ТУКА како е кога ќе одиш на ехо

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.12.2012 0:38:16   
Maic.
Melanija RR, ти благодарам многу за информацијата. Таа страна што ми ја даде http://www.ringeraja.mk/forum/sakame-dve-crti---ii-del/m_172672/mpage_100/tm.htm#279956 пиши дека е недостапна па затоа пишувам тука.
Инаку денес бев на ехо и имаше само еден фоликул од 11 и ми ги продолжија ампулите уште 3 дена по две, па четврток пак на ехо и ќе видиме што ќе биди...user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.12.2012 13:38:01   
Melanija RR
Maic. кликнав на линкот од твојот пост и ми ја отвори страната ,пробај пак .
Ако си пишала,чекаме поубави вести во четврток user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Maic.)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
21.12.2012 22:37:13   
Maic.
Се префрлувам на друга тема - инсеминација-бидејќи ми закажаја за утре инсеминација user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
26.12.2012 9:05:05   
myhappiness
Eve 2,5 godini pominaa i uste se obiduvame.
Se potesko go dozivuvam momentot koga ke dobijam ili koga ke go vidam negativniot test.
Ova e eden od tie denovi :( (negativen test - treba denes da dobijam, pa da ne sum vo iscekuvanje cel den morav da go napravam). Sega si gi sobiram mislite, se ubeduvam deka edno dete imam i treba da mu se raduvam. Ako treba da ima uste edno ke dojde i toa...Vo ovie 2,5 godini redovno odam na ginekolog (pap, eho, kolposkopija) i se e vo red. Taka, se poplakav ...

(Одговор на членот Maic.)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
26.12.2012 18:17:00   
pozitive
eve me i mene na 7 nov ovaa go ostanav bremena no za nesreka vin matericno se napraviv laparaskopija vo plodnost i eve sega pocekuvam da pominat barem 2-3 mseci za odnovo da pocnam da pravam user posted image na 4 treba da dobijam seuste e rano no milam uste ovoj ciklus da odlagame pa od fevruar zdravje boze da pocnime samo edno nesto ne mi e jasno ne pravevme bebe a imam t 37.1 mozebi sum vo ovulacija ke vidamm pak ke neram denovive ako ne spaga znaci ima neso ama ne mi se veruva???


_____________________________

veruvaj i samo veruvaj vo cuda

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.12.2012 17:02:02   
myhappiness
Луѓе која е веројатноста негативниот тест да не е точен?
Требаше на 26 да добијам, сега е 30 сеуште немам....а тестот на 26 беше негативен.
На 26 и 27 ги имав сите симптоми за доаѓање но не биде. Симптомите поминаа, сега имам само болки долу во стомакот и во половината. Планирам утре да земам нов тест...што мислите вие, можно е рано да сум го направила, можно е да не е точен?

(Одговор на членот pozitive)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.12.2012 18:38:55   
Melanija RR
myhappiness ако пример добиваш најкасно на 33 ден сочекај до тогаш,а а ко баш 26 ти бил последен термин и секогаш добиваш на ист број на денови тогаш направи уште еден тест утре.
Јас правев после 4 дена од последниот можен ден за добивање,односно до 35 ден тест направив на 38 ден.
Ти посакувам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
31.12.2012 9:02:55   
myhappiness
Ништо од надежта за овој месец - утрово добив.
Меланија обично ми доаѓа на 26 најдоцна до 28 ден. Еднаш до сега на 31 и еве сега втор пат.
Претпоставувам дека чекањето и очекувањето имаат свој удел.
Решив да мерам базална од денес - те од утре.
Ја отпечатив табелата од сајтов и ке барам сега во форумот каде има повеќе информации.
user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
31.12.2012 15:04:31   
Melanija RR
Тема за базална температура имаш ТУКА user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот myhappiness)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.1.2013 22:49:39   
bebence_21
imam 28 godini i se obiduvam veke 5 godini da zabremenam probav i so invitro i site rezultati od site ispituvanja bea vo red i moi i na soprugot neznam ama nesto nesaka sakam soveti vi blagodaram odnapred

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.1.2013 19:14:03   
@bebe
bebence_21, jas bi ti preporacala da ne se otkazuvas vo svesta i samodoverbata, da veruvas vo sebe deka ke uspeete i navistina ke uspeete eden den, i jas sum vo ista situacija kako tebe koga go procitav tvojot post kako mene mi zvucis, i jas imav neuspesno ivf a posledovatelno site ispituvanja se vo red, a ivf pravev bidejki i nie sme 6 godini vo brak a nikako da gi vidam dvete crti sto radost ni nosat, vaka jas posle neuspesnoto ivf bev vo apteka i i kazav na aptekarkata dali imaat nesto primer nekoi vitamini za zabremenuvanje i slicno i mi dade da pijam vitamin D bidejki mnogu bil znacaen vo procesot za zabremenuvanje i edno sisence so site vidovi vitamini se vika (new life od calivita internacional) i cini 1000 denari i gi ima site mozni vitamini vo edno, pa ke vidam sto ke napravam narednive meseci i normalno aktivni so soprugot kolku sto mozete vo obidot za bebe, vitaminite ne se stetni, nekogas i ne mozeme preku hranata se da vneseme , primeti li deka posle ivf ti davaat vitamini so terapijata tie navistina moze mnogu da pomognat na organizmot toa znaci deka i nie treba da dejstvuvame da mu pomogneme na organizmot, neka ni so sreka

(Одговор на членот bebence_21)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.1.2013 9:00:59   
iviv
nema otkazuvanje mora napred da se gleda i jas imam 28 godini i jas 5 godini nemozev i napraviv 3 operacii ne uspeav od prva no od vtoro ivf uspeav nema otkazuvanje ke probate se jas vo nieden moment n pocustvuvav ete toa e sega nema veke sto da se pravi .Samo napred sobiras sila i teras pak od pocetok tesko no mora za da se uspee.user posted image

(Одговор на членот bebence_21)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.1.2013 21:35:22   
file
Zdravo vo brak sme 13god kaj soprugot bese slab spermogramot za na karaj da se borime so azoospermija napravivme tri tesa obida kade sto ne najdoa zivi spermatozoidi i edinstven nacin da dobieme user posted image e ivf so donorska sperma

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.1.2013 0:48:19   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: file

Zdravo vo brak sme 13god kaj soprugot bese slab spermogramot za na karaj da se borime so azoospermija napravivme tri tesa obida kade sto ne najdoa zivi spermatozoidi i edinstven nacin da dobieme user posted image e ivf so donorska sperma

ne se sekiraj nemoj da veruvas sve sto ke ti kaze doktor. ke ti kazam ziva slucka od na mm familija, na bratucet mu zena, nemaa deca kako tebe tacno 13godini mazot katastrofa zenamu beter doktorot i rece ti nikad nema da rodis. ona se pomirila so toa. ide na doktor so jatrvai da se konsutira so doktorot za ivf, ide na eho doktorot i vika abe zeno ti si trudna 4 mesec, ovaa se onesvestila od reakcijata na dokorot, a istio dokor i rekol nikad ne mozes da rodis i plus 4 meseci trudna i redovna menstruacija zamisli bozji sila bozji blagodat ja nagradil posle 13 godini. sakam da ti kazam ne gubi nades vo boga ke vidis koga togas ke rodis kako gospod sto e nikoj ne e, sega ako gospod ne ni dal ne treba da se pravime po pametni od nego da zimame donator za da rodime sto ako ni so toj donator ne ti dade? pa ti dade od tvojot maz? zatoa kaj si se strpila tolku godini strpi se uste malce ne brzaj zasto da ne si imas licno tvoe dete tvoja semka od mazot. koj cekal i docekal.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот file)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.1.2013 4:00:05   
Anne^
Ние скоро 2 години се бориме со овој проблем user posted image искрено верувам дека во нај скоро време ќе го решиме....

< Поракaта ја уредил Anne^ -- 25.1.2013 4:01:18 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.1.2013 11:26:09   
Kolachence
Se obiduvame godina dena... Slab spremogram... Edno neuspesno in vitro pozadi nas i mnogu nadez deka narednoto ke bide uspesno user posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?