|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
12.7.2012 19:12:27   
Moni23
Draga Ines, mene ovde mi ispituvaa nekoi zenski hormoni, ama sosema normalno preku krvna analiza vo obicen den, toa si go pobarav sama od maticniot lekar.. Minatata godina imav bakterija(eserihia coli) i vo nekolku navrati cisti koi sami pukaa, bez nikakva terapija. Imam problemi i so tiroidnata zlezda, mi rekoa deka mozebi i toa da e precka da zabremenam..Spermogramot ke go vidime utre, ama problem mi e sto jas ke bidam vo Skopje samo 2 nedeli.. Neznam dali ke uspeam seto toa da go zavrsam za tolku kratok period user posted image

(Одговор на членот Инес)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.8.2012 22:40:28   
tila
zdravo jas sum nova clenka, i vo brak sne so soprugot dve ipol godini.no od opravdani pricini pocnavme da mislime na bebe od pred edna godina, no razocaruvacki, neuspesni obidi.
inaku imam neredovna menstruacija, no nikogas ne mi kasni poveke od 5 dena znaci 5 dena minus , plus jas dobivam. no sega eve skoro 40 dena mi kasni sto e prv pat do sega nikogas olku ne mi kasnelo, bev na ginekolog i mi kaza deka ima zacetok na nesto ne seuste e rano da se dokaze nesto mi rece da pocekam dve nedeli i da napravam test pominaa i dve nedeli, napraviv test i toj bese negativenuser posted image se razocarav a seuste ne dobivam menzis.i vo golema nedoumica sum dali sum bremena ili nesto ne e vo red so mene
ja molam PALESKA za sovet, zatoa sto procitav nekade deka i taa ima neredovna menstruacija.

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.8.2012 0:30:54   
love4ever
Jas i mazmi probuvame veke 4 meseci ama se neuspesno user posted image user posted image jas znam deka toa ne e mnogu vreme ama jas ocajno i ocajno sekoj mesec se nadevam deka ke si gi vidam user posted image

(Одговор на членот tila)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.8.2012 14:42:09   
tila
ne se razocaruvaj love4ever, ke bide koga najmalku ocekuvas a 4 meseci pa ne se nekoj dolg period taka da ne se sekiraj bidi opustena i ke dobies user posted image iliuser posted image .samo opustete se i ne misslete premnogu na toa

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.8.2012 12:40:52   
love4ever
Tnx tilauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tila)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
8.9.2012 20:56:07   
kate..
bas me raduva za drugarka ti sto ima decinja eve i jas imav cista me praveja operacija mi rekoa plodna sum ama eve nikako da ostanam bremena.pozdrav

(Одговор на членот Lady)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.9.2012 13:44:07   
emaaaa
kate nie sme so vo ista situacija kolku vreme se obiduvas da ostanes so eden jajnik jas 4 meseci se obiduvam i seuste nema user posted image sto ti kaza doktorot pozzz

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.9.2012 10:49:40   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: emaaaa

kate nie sme so vo ista situacija kolku vreme se obiduvas da ostanes so eden jajnik jas 4 meseci se obiduvam i seuste nema user posted image sto ti kaza doktorot pozzz

okolku dva meseci ama seuste nema user posted image crti se nadevam ke ima u skoro vreme.sega kon krajot na septemvri ke otidam u skopje na kontrola i ke ti pisam sto ke mi kaze doktorot pozdrav

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
11.9.2012 12:25:41   
mia123
Zdravo i jas i mm se obiduvame 2 meseci i toa e kratok period znam ama sepak sakam sto pobrzo da vidam user posted image ,a sega imam simptomi isto kako pred dobivanje me bolat gradite, jajnicite malku pa sakam da prasam mozno li e da se simptomi zauser posted image  ili se zalazuvam samo:(a treba da dobijam za 2,3 dena pozdrav i Vi posakuvam na site sto pobrzo da si viditeuser posted image

(Одговор на членот love4ever)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
11.9.2012 14:41:08   
Bogdancanka
mia dobredojdeuser posted image user posted image user posted image ti posakuvam prijatna druzba na rr...nema mesto za panika 2 meseci ne se nisto taka da ne se sekiraj mila, ajde srekno sigurna sum deka nabrzo ke bides nasata nova rruser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mia123)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
12.9.2012 11:36:08   
mia123
Fala bogdancanka:) pozz

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
13.9.2012 19:35:22   
Frigga
и ние се обидуваме веќе една година ...и ништо....

_____________________________

"Ein Kluger bemerkt alles - ein Dummer macht über alles eine Bemerkung."

(Одговор на членот mia123)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.9.2012 22:39:43   
kate..
zdravo denes vidov dve crti pravev test za bremenost no ednata edvaj se gleda bledo crvena dali e toa znak deka sum bremena si pisev so eden ginekolog od skopje tj mi rece mozno e bremenost i veli crtka si e crtka vazno crta e postoi moznost za bremenost

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.9.2012 8:54:35   
kate..
sabajlevo koga stanav vidov bledo roze boja na gakite sto moze da e toa a pravev test vcera nekni i ednata crta e crvena a drugata edvaj se gleda

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.9.2012 14:51:32   
Keti 1980
Zdravo na site! Kate... i preporacuvam da posetis genekolog sto poskoro! Mozna e bremenost user posted image
Inaku, jas se obiduvam 2 godini no ne uspevam user posted image !


(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.9.2012 15:10:34   
Annet
kate mila,ako e ednata temna a drugara bleda togas imauser posted image i kaj mene bese taka,pravo na lekar :) pisi ni da se raduvame i da gi prefati site sto cekaat dve crtickiuser posted image

(Одговор на членот Keti 1980)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.9.2012 15:26:53   
Keti 1980
BLAGODARAM user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.9.2012 15:31:06   
kate..
anet utre ke odam kaj mojot maticen i ke vi pisam

zdravo keti so gospod napred se ke bide samo imaj vewrba i ke vides deka u skoro vreme ke gi imas iu ti dvete dolgo ocekuvani dve crti,jas pak 4 god se obiduvam i nisto se nadevam utre ke odam kaj maticniot i ke me izraduva so ubavi vesti.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 17.9.2012 23:29:43 >

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.9.2012 10:04:25   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: Keti 1980

Zdravo na site! Kate... i preporacuvam da posetis genekolog sto poskoro! Mozna e bremenost user posted image
Inaku, jas se obiduvam 2 godini no ne uspevam user posted image !





zdr keti jas koga najmalku se nadevav sum ostanala bremena vcera bev na lekar i se potvrdi bremenos premnogu sum srekna.ajde ti posakuvam i tebe u skoro vreme da ostanes bremena pa da ne izraduvas so ubava vest inaku pisi mi u prifatni poraki imam da ti kazam nesto.pozdr

(Одговор на членот Keti 1980)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
26.9.2012 19:51:00   
mimo
zdravo na site ,imam eden problem dali moze da mi pomognete, se obiduvam veke2 godini da zabremenam za 2 dete veke imamedno 5 godisno. prasaneto e gi imaf na 26 avgust i uste ne sum gi dobila a na 20 septemvri dobif kafeavo ali malku pa eve od 20 pa do denes 6 denasekoj den imam malku kafeaviscedok na gakite no i loso miris odam na tus no sepak loshiot miris ne pominuva sto mislit????????????

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.10.2012 23:45:49   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: mimo

zdravo na site ,imam eden problem dali moze da mi pomognete, se obiduvam veke2 godini da zabremenam za 2 dete veke imamedno 5 godisno. prasaneto e gi imaf na 26 avgust i uste ne sum gi dobila a na 20 septemvri dobif kafeavo ali malku pa eve od 20 pa do denes 6 denasekoj den imam malku kafeaviscedok na gakite no i loso miris odam na tus no sepak loshiot miris ne pominuva sto mislit????????????

sto se sluci ima li bremenost??????????

(Одговор на членот mimo)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.10.2012 17:53:46   
fernandez
zdravo devojki posle nekolku meseca zalodni obidi pak resiv da vi pisam da mi kazete sto mislite,izgleda deka bev napnata od rabota ,celo vreme pod stres i zatoa ne se fakase a i ne pazevme na plodni denovi,imam redoven cikluc mi dojde na 11 i mi traese 5 dena so mm imavme odnosi na 22 dali se toa plodni dali bi mozelo da se fati veke ednas,pisete mi mislenje odnapred vi blagodaram samo nesakam da gubam nadez ????

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.10.2012 18:46:21   
bella80
Fernandez prvo eznam kolku ti trae ciklusot,od ocekuvanata data za dobivanje odzemi 14/15 dena i bi trbalo togas matematicki da ti e ovulacijata,ama vo praksa ne e bas taka,mene prosliot mesec mi bese na 16den od ciklus a mesecov na 14d.c.Odi na folikulometrija za da bides sigurna ili pak odnosi sekoj 2 den za da ne ja promasis:)Pozzzzzz

(Одговор на членот fernandez)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.10.2012 19:59:53   
fernandez
ti blagodaram na odgovorot ,a ciklusot mi e na 26 dena ,no sekko treba za 3 dena da odam na lekar pa ke vidime sto ke bide poz user posted image

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
28.11.2012 5:50:38   
Ummu_Ajna
zdravo na site clenovi ba forumov navistina unav forum i ubavi temi. ja sum od skopje imam 26 godini mazena
7 godini, pred edna godina bev
cest pacient vo remedika ne
sum zadovolna od nic zasto mnogu me lazea i e maftaa idev skoro sekoj den, i lmav cisti vodni i tamo nekoj drugi sto ne se vodni ne
mi davaa nikakva terapija samo frla pari dojdi utre dojdi zadutre dojdi ovoj mesc sve taka. i se
otkazav.pred dve nedeli taka otidov
pak me bolese levata strana mnogu mi rece imas cista ne znam sto me
upatija vo sistina otidov pred 4 dena mi rece doktorkata imas tumur na matka
ama ne se
plasi ne e stetno sega za
sega i cista na lev jajnik sto ne puka posle 2 dena pravev HSG rengen slika tecnosta
produva na desnata strana na levata ili zapusena
mi rece tie ili sto si se stegnala tecnosta ne pomonala. bev vo ponedelnikot za
folikuli edniot mi e vodecki 13mm drugite po 11 mm denes ke nosime
so mm spermogram pa ke vidime sto ke kazat za nego a ja
pak vo petok za folikilite ke odam da vidam do kaj se. ke dade Gospod. go molan da ne ostavi nikoj bez potomstvo Amin. samo da napomenam ja
sum muslimanka ako ne vi smeta sto sum clen na ovoj forum inace mojot nick ummu ajna na
arapski znaci majka na ajna. a ajna e edna od naj unavite zeni vo rajot. pozdrav do site vas user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот fernandez)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?