|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 9:39:51   
Mihaela 2010
AnnaMolly,pred nekolku dena vo Novo Lisice bev i si kupiv od edna prodavnicka za mene preubavi cizmi,Ungarsko poteklo se epten sum zadovolna za 1600 den...zabelezav imaa i detski cizmi bas gi zagledav za Mihaela,epten bea ubavi,so krzno meraci,bea da ne te lazam ama okolu 550 ili 650 den i mislam deka bea na mat star...prodavnickata se vika Riana

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 10:05:32   
AnnaMolly RR
Ајде Михаела те молам во порака пиши ми упатство како да стигнам до таму. Цената ми е одлична, а Мат стар се и прилично квалитетни.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 11:25:07   
*Elena*
I jas ja baram taa prodavnica, negde vo komsii mi e, ama nikako da se resam da rasetam, mi kazaa deka e negde pozadi zegin (zegin karsi postata), ako mozes pisi mi podetalno...pozz

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 11:27:31   
*Elena*
I dali znaete dali seuste postoi prodavnicata na mat star sto bese na vodnjanska porano?

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 11:53:34   
Mihaela 2010
Elena znaci ne na zegin zgradata tuku taa do nea ,prodavnicata e od strana na kam market

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 12:16:23   
*Elena*
Cekaj sega, zegin vo noviot del, kaj Ramstore ili zegin karsi postata?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 12:32:00   
Mihaela 2010
zegin karsi postata

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: Каде да најдам?
19.12.2012 12:32:31   
Џесика
matstar na vodnjanska uste postoi


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: Каде да најдам?
20.12.2012 2:55:11   
Love27
prodavnicata na Vodnjanska postoi no veke ne e matstar sega e so drugo ime, a roba na matstar nemaat robata im e katastrofa(barem taa za deca )pazarska no so mnogu povisoki ceni


< Поракaта ја уредил Love27 -- 20.12.2012 2:56:16 >

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: Каде да најдам?
20.12.2012 21:02:34   
amateuress
девојки, да не знаете каде има тенко златно каивче, не поскапо од 300 ден?
не ми се губи време да по бутици да барам, па ако видел некој негде нека пише user posted image

(Одговор на членот Love27)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 12:22:40   
Cipi Ripi
Дали некоја од вас девојки била сега брзо во Џамбо, онака накратко да ми каже што има, дали има нешто ново од играчки и слично, или истите стари работи на памет што ги знаеме. Не зборувам за новогодини украси. Да знам дали да одам пошто сигурно е гужба сега пред НГ.

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 13:09:46   
zzaa
bev jas vcera istite igracki se kako i sekogas samo gi rasmestuvat malku da ne izgleda monotono,a ukrasi n.g ima novi i se mnogu ubavi osobeno ti e belite sneskovci,pigvini ali se skapicki.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 13:10:59   
zzaa
na sutka po 100 denra se

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 13:13:51   
Cipi Ripi
Фала ти на информација ззаа.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 22:38:52   
elenak
Женски прашањево не ми е каде да најдам,туку како да направам ама не знам каде да го поставам, т.е мислам дека и форумов не е соодветен ама не членувам во друг па така ако некој знае нека ми помогне. Сакам да направам видео како оние на You Tube што се ставаат, со повеќе песни и разни слики да се менуваат и некој текст. Е сега не знам какво програмче ми треба за тоа? И дали може во Power Point? Значи сакам видео направено на компјутер кое може да се изреже на ЦД и да се пушти на ДВД. Многу сакамuser posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 23.12.2012 22:39:34 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 23:11:33   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Женски прашањево не ми е каде да најдам,туку како да направам ама не знам каде да го поставам, т.е мислам дека и форумов не е соодветен ама не членувам во друг па така ако некој знае нека ми помогне. Сакам да направам видео како оние на You Tube што се ставаат, со повеќе песни и разни слики да се менуваат и некој текст. Е сега не знам какво програмче ми треба за тоа? И дали може во Power Point? Значи сакам видео направено на компјутер кое може да се изреже на ЦД и да се пушти на ДВД. Многу сакамuser posted image


Можеш сигурно, прашај некој пто работи ит или исгуглај..еве сега видов на наша Натушка кумата направила така..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: Каде да најдам?
23.12.2012 23:44:29   
elenak
Андрианче абе главен советник си ми значи user posted image Цело време се мислам кој може да ми помогне а за чичко Гугле абе на крај памет не ми паднаuser posted image Мислам, како можевuser posted image Тенк ју...

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: Каде да најдам?
24.12.2012 23:59:07   
Bilence2
Devojki, dali moze da se najde da se kupi organski zelencuk vo Skopjevo?

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 0:46:23   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Devojki, dali moze da se najde da se kupi organski zelencuk vo Skopjevo?

Hmm momentalno tesko periodov da se najde organski zelencuk...kolku i da tvrdi nekoj deka e nema sansi osven morkov,cveklo,brokula i zelka drugo ne pominuva sega bez prskanje sekako vo staklenik so trista otrovi!

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 8:38:31   
topce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

Devojki, dali moze da se najde da se kupi organski zelencuk vo Skopjevo?

во трговски, влезот од страната на Холидеј Ин, има продавница за органска храна. Прво беше на 2 спрат потоа ја преселија на приземје сега пак е преселена ама искрено незнам на кој кат. Меѓутоа има реклама и натпис така да ќе се снајдете ако сакате да ја најдете.
Биокулт се вика продавницата и можете преку фејсбук да ја пронајдете.

< Поракaта ја уредил topce -- 25.12.2012 8:39:58 >

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 9:21:27   
mmbucko
Mamicki, imam 2 skafandera za 6-9 meseci ama i dvata se bez stapalca. Bidejki planirame malku na planina ke ni trebaat nekoi popi toplicki. Kade bi mozela da najdam ili mozebi nekoj dr predlog, bitno da mu e toplo na nodzinjata.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 12:51:32   
miana
Kade da najdam skafander za 5 -6 godisno dete? Im gi znaete li cenite od prilika??
Ke odime na zimuvanje pa ni treba ...

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 15:00:00   
miana
Znae li nekoj da mi odgovori na moeto prethodno prasanje za skafander za dete 5-6 god??
Inace mmbucko vo jumbo ima skafanderi za taa vizrast zatvoreni dole.
Mene mi treba za 5-6 godini dete ???Kaj da baram >?? I koja cena s e?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 15:20:18   
topce
скафандер за 5-6 години имате во енци менци или подобро да се изразам тоа е скијачко одело.
ние не користиме исцел скафандер бидејќи ми е тешко за облекување и соблекување туку користиме скијачки панталони и зимска јакна. вака разделени, јакна и панталони можете поефтино да си поминете инаку скафандерите за возраст од 5-6 години се од 5.000 денари нагоре.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: Каде да најдам?
25.12.2012 15:22:31   
topce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mmbucko

Mamicki, imam 2 skafandera za 6-9 meseci ama i dvata se bez stapalca. Bidejki planirame malku na planina ke ni trebaat nekoi popi toplicki. Kade bi mozela da najdam ili mozebi nekoj dr predlog, bitno da mu e toplo na nodzinjata.

видете во оркестра во сити мол, јас лани земав за 600 денари, на попуст тогаш беа, со ракавички и со стапалца за таа возраст.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?