|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 10:07:08   
skopjance
so sreka Foksi i se nadevam na pozitiven rezultat
Firence Didi suser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image utre i da imas mnogu jk i site da ti sevoplpdat
Dali zavisi od platata pa jas napustiv rabota zatoa sto ne mozese da se pravi ivf i da rabotam a tolku mnogu pari dadodovme a sega i da plakam domasna poseta za nesto sto mozam i jas da si go napravam.Kolku se smesni ovie od fondot se pravat samo da ne vratat pari od bankrot se a na televizija nono stop Gruevski kazuva ragajte deca a prasal li dali imame pari da napravime edno kogalekovite se skapi a se e na privatno.Dali sezaprasal dali jas imam da odvijam sekoj mesec po 10 000den. za lekasrtva. a plus toa dali od rabota ke ti dozvolat da pravis ispituvanja teraoii i se drugo

(Одговор на членот foksi)
Непосредна врска до пораките: 1501
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 11:30:51   
gina
taka e skopjance nikoj ne te prasuva sto pati ce te vratat od fond za dokumentacija drzavata go plakala ivf a tie site ispituvanja koj ni gi placa, preku fond ivf a si plativ koga mi proveriva hormon i red drugi raboti i kolku se skapi lekarstvata sto treba da gi pieme i posle transfer i jas morase da napustam od rabota samo denovi sum barala so edna plata placam i krediti dva i se podoma so plata od 20 000 neka ni zgolemat i plati neka ni odobrat i krediti bez kamati za da moze da pravime ivf.



devijki na site vi stiskam palci site da si docekame user posted image user posted image

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1502
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 13:54:15   
babyhope
Ви благодарам на сите за поддршката user posted image Пункцијата помина, извадија 7 ј.клетки и сега ќе чекаме да се оплодат и да ми кажат кога трансфер. Ќе ве известам за понатака....Многу среќа на сите и да се радуваме на user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1503
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 13:57:57   
Нивеа
babyhope user posted image user posted image user posted image
нека е со среќа...

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1504
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 16:21:43   
firenca didi
babyhope so sreka i so srekni vesti te cekameuser posted image user posted image user posted image

skopjance pa ovie bile nenormalni od fondot pa i jas se pozajmiv i im rekov koga ke mi gi vratat parite da se razduzam e sega treba u top da gi stavam.....ke mi kaze li nekoj koj imal iskustvo so bolovanje kade treba da odam na komisija na 6 mi zavrsuva od maticen ke pratam nekoj da mi go zatvori a poslem kade treba da se odi zosto najverovatno sabota-nedela ke mi e transverot jas ke treba da lezam dali ke moze drug mesto mene da odi da prodolzuva?


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 31.10.2012 17:17:50 >

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1505
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 17:20:02   
Melanija RR
Може малку да разјасните за што точно фондот не враќа пари ,ако ИФВ е преку фонд?
Ако не е тогаш не ни враќа,а за испитување за поднесување документи во фондот за ИФВ се се прави со плаво картонче.

Информативно user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1506
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 18:12:48   
*devojce*
Jas invitroto go pravev preku fondot, ima opredelena kolicina na lekarstva,pregledi i sl.koi se na teret na fondot.Do sega obicno fostimonot ne stiga oni plakaat 30, mene mi trebaa uste 6-7da si dokupam(po 1400den edna), i toa e navedeno na web na fzom.Site ispituvanja se so plavo kartonce, a ostanative lekarstva sto gi primame ne odat na recepta taka za toa ne ni moze da vratat.Ova e sto se odnesuva do Ifv preku fzom.

Pogore koga pisav deka ne mi gi refundiraa parite za inekcii se odnesuvase na operativen zafat koj go imav na klinika,objasniv deka toa bese drugo,ocigledno ne se razbravme. Pozdrav!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1507
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 19:16:14   
Нивеа
deckicki denes mi e 5 den od transferot,osekjam mali bolki dolu vo stomak...
nekoj da mi objasni user posted image
vi blagodaram

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1508
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 19:38:06   
Bogdancanka
nivea mila ne se sekiraj kaj sekoj organizam razlicni reakcii,samo opusti se i odmaraj,sigurna sum deka ke bide se vo red....





_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1509
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 20:02:49   
*devojce*
nivea i jas isto osekav na 5ti den utredenta nemav nikakvi bolki

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1510
   RE: Вештачко оплодување III дел
31.10.2012 22:15:28   
skopjance
Babyhope so sreka user posted image
samo opusteno, odmaraj sega i cekaj user posted image si go transferot
ma kakvo fzo jas preku niv pa me kostase 30 000 den samo za inekcii si dokupuvav uste 17 merionali i fostimoni a za pred i posle transfer lekarstvata ne gi racunaat.Neka bide kako na zapad na teret na drzavata oni ti davaat site lekarsva koi ti se potrebni a ne odreden broj sekoj e razlicen i na sekogo mu teba razlicna terapija i tamu sigurno progesteronot e poevtin.
Jas prasuvav crinonot vo Germanija e 69 evra kutija a kaj nas e 40 evra a nivnite plati so nasite da ne spomnuvam

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 1511
   RE: Вештачко оплодување III дел
1.11.2012 13:21:29   
gina
Skopjance i jas se soglasuvam so tebe i mene ivf preku fond m kostase povece od 500 evra superfakt si kupuvas 100evra participacija a treba povece pati da proveris estradiol si plakas vaginalno eho preku fond imas pravo na tri pati i inekcii drugi si dokupuvas a da ne zborime kolku pati treba da pojdes ako si od drug grad toa se plus trosoci okoli 800evra da si spremas

a za so plavi kartoni sto treba da gi pravis ispituvanjata za vo fzo da ti odobrat jas treba da patuvam dva casa do skopje i ako ne zavrsam rabota treba povece pati da pojdam za edna rabota koga nemozez si placas privatno se, nikoj ne te prasuva eden hormon da proveris e 1000den i red drigi raboti

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1512
   RE: Вештачко оплодување III дел
1.11.2012 19:47:09   
firenca didi
konecno i punkcija zavrsi se bese ok mi izvadija 7 jk i sega se ceka transver pozdrav na site...

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1513
   RE: Вештачко оплодување III дел
1.11.2012 21:25:16   
Bogdancanka
firenca didi za nekoj den ke bide i trasferot ajde mila od srce ti posakuvam uspesen transver i nabrzo da ni pises ubavi vesti

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1514
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 1:23:47   
gina
firenca didi user posted image ti posakuvam sreka i uspesen transfer i pozitiven testuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 1515
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 7:02:11   
firenca didi
fala na site i jas se nadevam na user posted image user posted image daj boze i vie sto pobrzo da zavrsite pozzz

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1516
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 10:31:51   
skopjance
Firenca didi sos reka user posted image user posted image user posted image user posted image
ti posakuvam sreken transfer i uspesen rezultat so user posted image user posted image

Ecivi sto se sluci napavi li test?
Aj da ne izraduvas so user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1517
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 10:57:16   
babyhope
firenca didi ајде мила нека се оплодат сите и да ти вратат колку што треба па да се радуваме заедно на user posted image user posted image . Јас малце сум загрижена, во среда ми ги извадија а уште не ми се јавуваат за трансфер user posted image . Се надевам дека ќе биде денес или утре- ептен сум нестрплива user posted image некоја рр-јка да ни сподели после колку време и ги вратија (иако е се индивидуално)
Нивеа мила ти како си, верувам дека ги броиш минутките во секој ден и едвај чекаш да си го направиш тестот. Ајде опуштено па да ни се пофалиш со user posted image user posted image

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1518
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 11:31:03   
Нивеа
Duso ve citam celo vreme denes mi e 6 den, no da ti kazam na rabota mi pominuva pobrgu vremeto, lezev samo 4 dena doma..kojznae sto se desava dolu, imam nekoja tapa bolka se pojavuva od vreme na vreme...hmmm da sme zivi i zdravi samo!!!
tebe so srekjicka neka mi ti e...daj boze da si se izraduvame so dve crtki site sto pominuvame niz ova

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 1519
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 12:13:37   
skopjance
Babyhope ne se sekirijuser posted image ke ti si javat koga ke bidat dobro oplodeni mene mi gi vrakaa treti den od punkcija a citav na forumov deka na nekoi im gi vrakaa na petti taka sto kaj sekogo e razlicno
Samo smireno i se ke bide vo reduser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 1520
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 13:34:57   
gina
babyhope mila ne se sekiraj mene na 5den mi gi vratija ce ti javat i user posted image user posted image

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 1521
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 21:29:32   
firenca didi
devojki i mene denes mi se javija 5 mi se oplodile utre pak ke mi se javat za da mi kazat koga za transver ,a inaku do 5 den gi vrakaat ne se sekiraj ke ti javat znam nestrplivi sme ama toa e toa koga do tuka dojdovme misli samo nauser posted image user posted image user posted image pozzz

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1522
   RE: Вештачко оплодување III дел
2.11.2012 23:13:12   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: firenca didi

devojki i mene denes mi se javija 5 mi se oplodile utre pak ke mi se javat za da mi kazat koga za transver ,a inaku do 5 den gi vrakaat ne se sekiraj ke ti javat znam nestrplivi sme ama toa e toa koga do tuka dojdovme misli samo nauser posted image user posted image user posted image pozzz


cestitki user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот firenca didi)
Непосредна врска до пораките: 1523
   RE: Вештачко оплодување III дел
3.11.2012 7:10:22   
@bebe
So sreka na site, ovie denovi mnogu ubavi vesti da spodelime, uste ednas so sreka navistina e potrebna user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 1524
   RE: Вештачко оплодување III дел
3.11.2012 10:26:20   
minaj
devojki so sreka na site,site da si vidite user posted image .....jas od vcera pocnav so fostimon po dve 5 dena pa potoa pak na ispituvanje hormoni i eho pa ke mi kaze sto ponatamu...ama nisto drugo ne mi dade da primam doktorot i malku mi e cudno...dali i nekoja od vas pocnala samo taka so eden vid na inekcii???

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 1525
Страница:   <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?