|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кафе бар "Рингераја"
30.7.2009 17:38:48   
Палешка РР
Има доброволци за кафе? user posted image
Да пијат, не да варат user posted image

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Кафе бар "Рингераја"
30.7.2009 17:39:29   
Палешка РР
Ааааа, како што ми изгледа, ќе одам јас до најблиската слаткарница. user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Кафе бар "Рингераја"
2.8.2009 0:41:23   
mami
ајде ноќни птици на едно сокче, не иде кафе во доцни часови, да наздравиме за празникот најголем нашuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Кафе бар "Рингераја"
2.8.2009 0:53:33   
Aleksandra
Mami ne mora sok da pieme, moze i nesto zestoko za da go nalieme praznikot pa utre skara ke jademe, za da ni trgne denot

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Кафе бар "Рингераја"
2.8.2009 0:55:20   
mami
еве веднаш..за моите рингерајковци се user posted image и нормално, без мезе не оди..повелете  user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 2.8.2009 0:59:07 >

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Кафе бар "Рингераја"
2.8.2009 1:03:11   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bravo so rano go pocnavme praznikotuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Кафе бар "Рингераја"
2.8.2009 1:07:04   
Aleksandra
oho so ubaoooo. Mnjam, mnjam, mi se jadeeee

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Кафе бар "Рингераја"
2.8.2009 1:07:51   
mami
кога го гледам вака добивам желба да тркнам до кујна сега, ама ме мрзи некакоuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Кафе бар "Рингераја"
3.8.2009 12:00:44   
Nikolina
ee gledam nema so koj da si pijam kafe aj koj e raspolozen za edno ajs cafe

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Кафе бар "Рингераја"
4.8.2009 15:44:05   
mami
ајде од мене догледање до утре... ке ми недостигате ама заминувам пред да ме фати дождот кој очигледно се подготвува

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Кафе бар "Рингераја"
4.8.2009 15:47:12   
Tanja K.
A,inaku mami kade zaminuvas.
Neka ima malku zaladuvanje,za da mozam da izlezam da si kupam nesto za bebus za od bolnica.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Кафе бар "Рингераја"
4.8.2009 20:41:38   
Natasha5
Kaj ste be luge.Ajdete na po edno pivce dodeka sum slobodna jas cestam,vcera napravivme eden mesec.user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 8:31:34   
mami
мами ви пишува секој ден од работаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и во 16ч си оди домаuser posted image а бидејќи деновиве сме кај моите немам интеренет таму па неможам да ве дружам, а кога сме дома се уклучувам задолжително...НАте...ајде тоа пивото сегаuser posted image user posted image user posted image нека расте срекна и весела нашата прва рингерајка

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 10:54:52   
mami
ајде да каснеме нешто..јас сум за нешто ваквоuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 11:43:49   
Tanja K.
Nemojte majki-ringerajki vakvi sliki da prakate,pa ima tuka dosta trudni(strvni) zeni.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 12:13:38   
mami
само вие јадете, ако треба и по федекс ке ви пракам само изразете желбаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 12:24:47   
Еца
Добро мами треба ли да помислиш и на нас доилките, знаеш дека ова не е здрава храна за нас?user posted image Јас би се задоволила и со една овошна салатаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 12:27:09   
mami
user posted image

еве бе Еленче види како одма исполнувам желбиuser posted image некоја да сака нешто друго? Ајде дур сум расположена

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 12:45:32   
Tanja K.
Prethodnata fotka so sendvicot malku e pokaloricna,ama ovaa poslednata e kul.Pa stanav si isekov lubenica,taka da ajde povelete.A ti Elena ako sakas simnise na lubenica ladna,A ako si dobra moze da dobies i kafe se razbira.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image    user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 12:50:11   
mami
аа после работа одма на пазар и ке си купам едно вакво и ке му правам на мм вечер една убава салата во знак на помирување

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 13:53:15   
Еца
Ајде Тања те чекам да се олесниш па заедно да ги шетаме принцезите низ детска, таман Елена и Мартина ќе се дружат и сите ќе бидеме задоволниuser posted image user posted image user posted image а мажите ќе треба да ги запознаеме па нека се дружат со пиво додека ние се дружиме на детскаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 15:02:54   
Tanja K.
Da,da moze taka samo sto vie pred nas ke pocnete da se setate,nie duri koga ke ja zemame dada od uciliste.Samo zdravje i se ke bide.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 15:07:58   
mami
а што ви е убава таа детска улица..камо да има повеќе такви низ скопје..ама мм ке ме убие ако го терам да ме носи натаму цело времеuser posted image

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 15:09:50   
big_mama817
a izvinete vaka moze e nepristojno a kade vi se naoga taa detska ulica user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Кафе бар "Рингераја"
5.8.2009 15:15:05   
mami
Во Ново лисиче биг_мама, а за поточно ке ти објаснат мамичките кои живеат таму, јас сум била 2 пати и да ме утепаш нема да се снајдам пак, ме бунат зградите многуuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?