|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Релаксатор
7.8.2009 15:47:54   
Еца
Еве деновиве многу се размислувам да земам релаксатор, бидејки за Мартиан не користев, ве молам за вашите искуства.Кое е вашето мислење: дали релаксаторот е неопходен или може да се помине и без него?user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 7.8.2009 15:48:11 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Релаксатор
7.8.2009 16:00:38   
big_mama817
Elena jas imav relaksator no sin mi mnogu malku go koristese a snata na mm deteto i porasna vo relaksator jas licno mislam deka e ubavo da go imas i da go koristis za neophoden i ne e bas jas ti kazuvam od moe licno iskustvo user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Релаксатор
7.8.2009 16:00:44   
mimicka
Jas za Ilija go koristam mnogu. Go stavam vo nego i toj saka da si sedi  da si igra so igrackite sto se na relaksatorot. Mu se dopaga sto ne e skros legnat pa moze poveke da gleda. A sto e najvazno mozam da go zemam so mene koga rabotam vo kujna. Go stavam na tarpezariskata masa toj si igra vo nego a jas mozam da gotvam, mijam sadovi i vo isto vreme da vnimavam na nego da mi e na oko.   

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Релаксатор
7.8.2009 16:06:10   
Natasha5
Е Елена јас имам релаксатор и Јана многу сака да седи во него.Башка и за тебе ке е полесно ако нема кој да ти ја придржи ставија во релаксаторот и узивај.Мојот релаксатор е и седисте за кола и релаксатор и слузи за пренесување.Купи си многу слузи.Мој совет.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Релаксатор
7.8.2009 20:09:21   
mami
Еленче ние уште го користиме..само кога ке купуваш немој од оние најмалите кои можат да се стават и во кола, тие се до 4 месеци и после му е мал на бебето. НАшиот е на бертони и е екстра, Лука од 40 дена спие во него,имаше еден период кога не сакаше во кревет туку само во релаксатор да спие..многу е полесно со него, е сега може отпрво ке се буни, но ке бидеш малку упорна и за два три дена ке го обожаваплус како што треба и по мартина да трчаш ова ти е голем спас. Како нашиот имаше во оној мини трговскиот спроти Бисер, има една продавница за бебиња на ќошот и има една од задната страна, ке ги провериш и двете.незнам точно во која гледавме. А и тој на Чико е убав и комотен, само што е поскап

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Релаксатор
7.8.2009 20:39:27   
Natasha5
Mami istiot relaksator go imame i nie na bertoni i od ista prodavnica sme go kupileuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Релаксатор
7.8.2009 20:42:29   
mami
ааа нашиот ни е подарок од куматаuser posted image user posted image user posted image user posted image па добро со тој ја  ставате во колаuser posted image па тој е голем и крајно не безбеден за во кола

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Релаксатор
7.8.2009 20:43:43   
Natasha5
dada ja stavam ama jas sum do nea.aega za sega so nego ke bideme dodeka ne zememe nesto udobno za vo kola

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Релаксатор
7.8.2009 20:47:23   
mami
мој совет- немој да фрлате пари сега за транспортер кој ке го користи до 4 месеци, подобро гледајте некое седиште кое почнува од 5-6 месеци па може да се користи надаље и леле подобро држи ја во раце, па тој релаксатор е голем и гломазен за во кола

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Релаксатор
7.8.2009 20:58:25   
Natasha5
mami aj ke stavam slika vo albumot da go vides dali zboruvame za istiot relaksator

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:07:52   
mami
ете во Лука албумот последните две се од нашиот релаксатор..колку што видов Нате не ни се исти, ама бертони се познати дека се им е топ

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:12:36   
Natasha5
ne ne se isti nasiot e pomalecok i poveke lici na sediste otkolku na relaksator.ne znam dali go vide,zatoa me zacudi koga rece deka e glomazen.zasto nasiot e tri vo eden i prenesuvac i sediste i relaksator

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:20:19   
mami
да да го видов..помал е од нашиот...овој нема шанси во кола затоа ме зачуди:)

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:23:36   
Еца
Мами дај линк да го видам на Лука релаксаторотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:25:35   
mami
http://www.ringeraja.mk/forum/photo.asp?v=moji&photoid=2353&asortType=6&apage=1 еве мила и има уште една слика пред неа кога е празен т.е. Лука излегува од него (читај излетуваuser posted image user posted image user posted image user posted image )

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:31:56   
Еца
супер е мами, а ми се до'падна и оној од Наташа, ќе мора да излезам да разгледам малку. user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Релаксатор
7.8.2009 21:34:09   
mami
еве нешто што ти е најблиску и по пристапни цени- во Бисер на втори од задна страна на ќошот има и колички и релаксатори, спроти Бисер веке ти пишав во тие продавничките и во ГТЦ таа детската продавница во златарската уличка не Енци Менци тие се скапи

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Релаксатор
7.8.2009 22:09:48   
mis.
Релаксаторот ние го искористивме максимално додека Стефан не почна да лази.Сега нема шанси да го ставиш во него.Ние го имаме истиот како вашиот Мами на бертони.Ние најмногу го искористивме кога одиме на пат бидејќи тоа е доста често и тој си спие во него додека патуваме.Мами Лука уште лчи седи во него?Како ли само успеваш да го седнеш.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Релаксатор
7.8.2009 22:14:17   
mami
абе акво седење нема шанси..го користи за дневно спиење преку викендиuser posted image user posted image user posted image бидејки цела недела е кај моите преку ден и таму мајка ми си го заспива на спална а кога сме дома за викенди преку ден спие во него , така си е навикнат, инаку да седи?нема шанси, го користи како скаличка ако сака да стигне некаде повисоко па си го бутка до таму и на него застануваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Релаксатор
9.8.2009 19:13:46   
natasha
lele relaksatorot za mene bese raj!!!!!Luka sedese duri do 10mes,vo nego go zaspivav,go ranev si sedese si igrase,navistina mn olesnitelna rabota,duri i koga idev kaj mojte na gosti si go nosev-jas sum za  za relaksator!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Релаксатор
20.9.2009 13:36:03   
Sara
Ние преку ден го користиме релаксаторот, најчесто таму преспива а јас имам време ете да ви пишам.
Малце ме замисли дали е здраво бебето толку долго да седи во релаксаторот бидејќи сепак малце ми е како пропаднато во него не е на цврста подлога како што би требало да биде неговото душече на почеток за спиење?

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Релаксатор
20.9.2009 16:40:44   
mis.
Сара немој да се секираш.релаксаторот е одобрен од ортопед.А и таа положба во релаксаторот е многу слична како положбата која ја има бебето додека е во стомакот на мајката.Барем така на нас ни објасни Др.Видоевски.Дури и такви ги прават и количките подисправени на 45 степени.

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Релаксатор
20.9.2009 16:55:11   
Sara
Ова знам дека важи за транспортерот - него сеуште не сме почнале да го користиме, а релаксаторот е веќе друго во него си лежи во скрос спуштена положба, и мене ми изгледа пријатно ама сепак да си прашам....

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Релаксатор
13.12.2009 17:23:21   
mami
користевте ли релаксатор за вашите најмили..ние еве на година ипол уште по некогаш знае да си го намести за да спие во него

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Релаксатор
13.12.2009 17:42:49   
ripce
со оглед на високата цена по која го купивме, многу малку го искористивме, ама здравје.
Веќе го складиравме во работите кои нема веќе да ги користиме. Иако може да се користи до година дена, ние веќе не го користиме, зашто мислам дека ни претставува потенцијална опасност да се повреди, немирен е може сешто да се случи, а дека не патуваме многу не ни е потребен за во автомобил. 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?