|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Омилено место за читање
22.2.2012 10:17:39   
vezilka RR
Кое е вашето омилено место за читање? Каде најмногу сакате да читате?

Јас најмногу сакам да читам надвор, во природа, на силно сонце, во удобна фотеља, со кафе.

Ама тоа дали ми се случило неколку пати во животот. Дома најчесто читам во дневна, на кауч, со кафето обавезно и тоа откако се роди Никола, кога тој спие. Инаку најголем број од книгите што ги имам прочитано во мојов живот се по автобуски станици и во автобус. НАјмногу што мразам е кога чекам или се возам во автобус, некако го сметам за џабе изгубено време и секогаш имам книга во ташната и си го користам за читање. Моите се смеат, викаат ЈСП треба да те спонзорира со стипендија за промовирање на култура на читање, хе,хе..А и ете, тоа читањето по автобуски има некоја врска со мојата желба да читам надвор user posted image user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Омилено место за читање
22.2.2012 10:25:40   
Tanjat7880
Dojran,mojata prekrasna terasa so pogled na ezeroto,na mojata ljuljashka,glavata vo senka a teloto na sonce i crevoto pod mene da me ladi,idilicno neli?! 

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Омилено место за читање
22.2.2012 15:29:13   
Maca25
Порано си излегував надвор, седаната на некоја клупа со кафе и книга. А сега нема шанси тоа да го изведам па читам само дома, во дневна, пак со кафе до мене.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Омилено место за читање
23.2.2012 0:14:35   
tinush
И јас порано читав во автобуси ама меѓугратски Тетово Скопје и обратно. во бившата дома седната на пернице потпрена на радијатор и така цела ноќ. Сега кога user posted image спие се покирам со кебе одбирам книга ( понекогаш читам повеќе од една во тој период) и седам на под  . Кога подобро ќе размислам најмногу списанија читам во ВЦ user posted image user posted image user posted image а весници наутро со кафе на интернет

_____________________________

Највредниот накит околу мојот врат се рацете на мојот Син

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Омилено место за читање
23.2.2012 13:44:23   
Pepelaska *
Кревет и плажа дефинитивно

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот tinush)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Омилено место за читање
23.2.2012 16:07:02   
AnnaMolly RR
На тераса имаме дрвена клупа како тие во парк, мм на работа ја направи.
Најубаво ми е таму да си седнам и да си читам со чаша црвено винце...

Уф, уф, уживанција! Само тоа сега ретко, откако е роден Филип дали 2-3 пати така сум седнала надвор...


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Омилено место за читање
12.9.2012 14:18:59   
vezilka RR
Пред две недели си бев во Матица и си купив три книги. Вечерта, си ги заспав мажињата user posted image , се опружив у дневна, си пуштив џез, си зедов црно вино и сончоглед (омилена комбинација за читање на која сите ми се смеат) и прво ја грабнав книгата од Зафон и ја голтнав во еден здив. Втората ја читав у паркче, пред градинка, додека го чекав Никола..третата чека на ред user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Омилено место за читање
16.1.2013 16:33:39   
vezilka RR
Имам ново „омилено“ место за читање, у спална, на кревет, покрај заспано дете, под столна лампа! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Омилено место за читање
16.1.2013 17:06:37   
Ummu_Ajna
vo dzamija naj ubavo mesto, nema
galama tivko, ke si pustam kuran si slusam mi se ima deseno i zaspijam vo dzamija od ubavini, imace citam sve sto ke najdam poveketl za veronauka
islamska literatura:):)

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Омилено место за читање
17.1.2013 8:30:28   
Mihaela 2010
Pred nekolku dena ja zapocnav Molitvata na mojata majka....definitivno ke ja procitam vo spalna dodeka spie M...

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?