|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку неуспешни обиди?
13.7.2009 22:49:49   
Еца
Еве тука би можеле да се разменат искуства колку пати сте биле подвргнати на некоја од методите за забременување, со кој метод и колку пати досега тие биле неуспешни?

Сепак вербата постои.Надежта не смее да се изгуби, заедно мораме да стигнеме до посакуваната цел, заедно да се радуваме на секое долго очекувано бебе.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку неуспешни обиди?
14.7.2009 15:35:39   
mecana
jas i soprugot 6 god nemame deca, spored medicinata imame idiopatski (ili taka nesto) steriltet od nepoznati pricini, nekoe vreme odevme vo sistina i tamu napravivme edna inseminacija, i sega pred nepolni 3 nedeli na pravivme prvi in vitro vo remedika no za zal nebese uspesno, jas sum prezadovalna od timot na doktori i medicinski sestri vo remedika i nivniot tetman sprema mene i drugite pacientki.in vitroto go napravivme preku fondot ne cinese 100 evra i plus inekciite okolu 18000 denari, e sega sakam na site zeni koi pominuvaat niz ovaa problematika e deke ne treba otkazuvanje, i treba da probaartr da rabotat na sebe i na svojata psiha iako licno znam deka toa e najtesko.
ZNAM DEKA TOA STO SI E NASE KE SI DOJDE , MOZE KE ZAKASNI AMA NEMA DA NE ZABORAVI.
OVOJ FORUM E TOP BIDEJKI NI POMAGA NA SITE DA NEZABORAVIME DEKA NE SME SAMI I ZAEDNICKATA POZITIVNA ENERGIJA OD SITE NA OVOJ SAJT KE NE VODI KON USPEH. pozdrav od mene ana i sakajte se vodete ljubov i odete na masaza zatoa sto taa najmnogu pomaga

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку неуспешни обиди?
14.7.2009 15:37:20   
mecana
i da zivotot e stvarno ubav za onie koi znaat da go ziveat

(Одговор на членот mecana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку неуспешни обиди?
14.7.2009 15:39:41   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mecana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку неуспешни обиди?
18.7.2009 11:38:05   
happy
jas imav 3 neuspesni inseminacii, i 1 uspesno IVF. Megutoa vo 10 nedela dobiv spontan i go izgubiv bebeto. I pokraj toa sto mi e preterano tesko na dusata, jas nadez ne gubam. Ke pricekam 1-2 meseca i vo nova borba za toa sto najmnogu go sakam-BEBE

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку неуспешни обиди?
18.7.2009 11:43:43   
milijana
Kolku cini inseminacija so donor???Imal nekoj vakvo iskustvo??

(Одговор на членот happy)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку неуспешни обиди?
18.7.2009 11:47:28   
milijana
Happy, dali imas provereno klamidija i onie negativni kletki koi se sozdavale za da se odbranat..mislejki deka bebeto e strano telo. Mislam deka treba da napravis dopolnitelni ispituvanja..samo da pogodis vistinski doktor..a toa e mnogu tesko..Aj..so sreka sledniot pat..i vikaat vo leto-nikako in vitro.Eve jas ke cekam u septemvri povtorno. Mi go preporacaa dr.Ivanovski od Sistina.Si bila kaj nego???Vo re-medika kaj Petanoski bese???Pisi..i mnogu pozz do site.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку неуспешни обиди?
19.7.2009 12:06:01   
happy
pred IVF gi napraviv site potrebni ispituvanja, megu koi i brisot za klamidija. Mi rekoa na kontrola posle 2 nedeli od kiretazata pa sega ke vidime sto ke treba ponatamu da se ispituva, makar sto doktorot mi vika deka toe e prirodna selekcija i deka mnogu retko ispituvanjata pokazuvaat deka e nesto drugo pricinata za spontan abortus. Ke napravam, ke ispitam se sto treba. Inaku za doktorot, jas i inseminaciite i IVF go pravev vo Sstina ama kaj Adamoska. Zenata e genijalec, nemam zborovi, super doktorka. Ivanovski isto go falat mnogu. Se nadevam deka ovojpat moze ke uspeeme i prirodno zosto terapijata od IVF ima seuste vlijanie na organizmot.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 8:44:30   
none
kazete mi kade da se obratam ,mojot dr e na odmor a dobiv po tretpat so klomifenot terapija pa neznam sto ponataka,znae li nekoj broj od nekoj doktor  za sovet da mi kaze ,blagodaram odnapred

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 8:59:16   
mami
де бе ноне мила..аман веќе..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ова тое бебче ке не измачи сите..ајде ке вртам кај мојот да видам дали е вратен па ти пишувам пп

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 9:08:47   
none
mami se javiv kaj nekoj lozanoski i mi vika da odam da me pregleda so mensis zatoa sto vika stom ti kasnelo 5 dena treba da se vidi sto e aj rasaj go tvojot so terapija klomifen od 3 pati koristenje  sto sega da prodolzam liuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 9:10:11   
mami
па тој е мојот гинеколог..супер е човекот, јас сум презадоволна од него, штом ти рекол оди веднаш немој да чекаш и можеш слободно да го прашаш за се што те интересира

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 9:43:27   
none
toj kaj gradeznicite sto se naogja taka za nego zboruvame??a sto ne sum negova pacientka da ne me izgori vo cena he he malce da se nasmeeme zatoa sto rece na eho treba da me vidiuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 9:47:16   
mami
да да за тој збориме, нема да те изгори,плус ново му е ехото сега скоро го земаше, 4Д така што не се секирај, слободно закажи

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 10:01:00   
none
fala ti mami zakazav vo 18 i 30  za denes,a za cenata ne te razbrav bas mislese 400 denari user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 10:10:56   
mami
не не ти кажав дека ехото му е 4Д user posted image user posted image user posted image user posted image а мислам дека му е 500 денари ехото или така нешто, зошто јас кога одам одам на комплет и брисеви и ехо и преглед и се и веке незнам кое колку чини user posted image user posted image user posted image те чекам вечер значи да пишеш што ти рекол

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 10:17:43   
none
Ok mami a za toa 4d pojma nemam sakase da kazes za novoto eho taka se vikalo he eh fala ti puno odam vecer pa da vidime sto ke kaze ,i na telefon rece stom kasnelo 5 dena menzisot  treba da se vidi sto e,i ke go pozdravam od tebe user posted image user posted image user posted image daj boze da e se vo reduser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку неуспешни обиди?
17.8.2009 10:23:00   
mami
ке биде, ке видиш..не се секирај и немисли на најлошото...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку неуспешни обиди?
30.8.2009 19:46:05   
delfinka
jas minatite 5meseci imav dve neuspesni inseminacii napraveni vo germanija,inace bez nikakvi problemi sme so soprugot
neznam zosto no pred inseminaciite primiv inekcii vo stomah za poveke jajce kletki no pak imav samo 1jajce kletka
bi sakal da se obidam uste ednas so inseminacija

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку неуспешни обиди?
8.4.2010 21:21:28   
dracevce
zdravo na site dali nekoj znae da mi ja objasni procedurata na inseminacija kako se izveduva i kakvi rezultati treba da se dobijat i kolku cini celata postapka

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку неуспешни обиди?
8.4.2010 22:29:33   
kik@
Jas imav 2 neuspesni IVF a gi pravev vo Bitola kaj Tase Trpceski i sum mnogu nezadovolna.Sega odime vo Skopje vo Sistina kaj Mihajlo Popovic pa se nadevam treta sreka.Pozdrav do site.


(Одговор на членот dracevce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку неуспешни обиди?
8.4.2010 23:19:43   
vlatko
здр

еве една мала сугестија што не значи дека треба да се прифати.
јас ви предлагам кој има вакви проблеми да се јаве во штип кај д-р Ванчо Органџиски 032 393 757 телфонски број и ке видете со каков специјалист си иамте работа..и ве уверувам дека некои ке бидат благодарни.
ние сме претерано благодарни од неговото искуство што го поседува и верувам дека на многу од вас ке биде од помош.

пробајте и не се откажувајте.

верувајте му на искуството кое го има како гинеколог и преседател 10 год на сите гинеколози во Македонија тоа нешто значи.
ова ни е сега втора бременост кај него и да не ви кажувам низ каков пекол минавме првиот пат ни систина неможеше да се справи со случајот но големо благодарам за органџиски..
верувајте не е ова реклама од искуство го пишувам.


поздрав и успех

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку неуспешни обиди?
9.4.2010 13:05:21   
Bogdancanka
јас имам правено три пати ICSI во Белград и трите се неуспешни бев на приватно кај др.Слободан Р Радулович и искрено не сум баш задоволна.....но како што има напишано Еца надежта не смее да де загуби.....еве сега чекам да ми се јават од кај др.Таше од Битола се надевам ќе дојдам на ред и овој пат ќе има резултати....се надевам

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vlatko)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку неуспешни обиди?
9.4.2010 13:09:02   
pacuvce
user posted image user posted image user posted image РР е со тебе...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку неуспешни обиди?
9.4.2010 13:10:55   
arh_diz
Bogdancanka site sme so tebe , sega e red na tebeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?