|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку неуспешни обиди?
9.4.2010 13:11:14   
Bogdancanka
знам и многу сум ви благодарна за подршката срцкиuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку неуспешни обиди?
29.5.2012 20:57:52   
@bebe
Zdravo devojki, jas sum 6 godini vo brak i imav vo meguvreme 4 neuspesni inseminacii, a sega se spremam za invitro preku fondot, dosegasnite rezultati od ispituvanjata se site vo red, no se nadevam na pozitiven rezultat user posted image zatoa i se boram za invitro preku fondot.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку неуспешни обиди?
2.7.2012 17:05:29   
dacem
Zdravo !! Jas sum nova na ovoj said imam eden problem .imam polip na matka i doktorot mi rece da rodam dete i ke se sredi se ke go snema polipot? A jas imam dve deca bliznacinja 12 godini maski pa resiv da cuvam uste edno dete za da se sredi se nadevam polipot .
Ve molam ako nekoj ima so vakov problem da mi pise sto e nadobro? Veke 4 meseca ne se pazime i sakam da ostanam bremena i eve dva meseca ne mi doaga kako obiln mezis ima li sansi da sum bremena eve ovo mesec samo mi obeleza deka treba da mi dojde a ne dobiv se nadevam deka sum ostanata bremena . Ovie denovi ke odam na lekar da vidam dali ima nesto!!! POZZ do site na ovoj sait,,,

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку неуспешни обиди?
2.7.2012 20:37:13   
gina
Zdravo devojki jas imam 3 neuspesni ivf i sega ce pocnam 4 ifv krajov na mesecov treba da dobijam i da pocnam so mikroginon i nekade vo avgust so bockanje no nekade procitav deka ne leto ne se pravi ivfuser posted image i nemozam psihicki da se opustam se me nervirauser posted image

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку неуспешни обиди?
3.7.2012 14:31:47   
dacem
@bebe kako ti uspejali daj boze da ti uspee ne se nerviraj ke ti uspee bidi vesela i srekna nemoj da se nerviras pozzzzzzzzzz?

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку неуспешни обиди?
22.2.2013 0:35:38   
Ummu_Ajna
zdravo na site aj da ja racistam malce prashinata na ovaa tema, jas imam dve neuspesni inseminacij i sega ke pravam ivf-ro koe ke mi bide prvo, a da dade gospod posledno i na site onie koj odat po ovoj trnliv pat. Amin i pozz.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот dacem)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку неуспешни обиди?
23.2.2013 16:45:01   
taci14
Dragi rr eve i jas da si ja kazam mojata prikazna.Jas imam 38 god i so ovoj nas sterilitet se borime celi 18 god.Dijagnozata ni bese oligoastenoteratozoospermija i imame praveno 10tina inseminacii i 3 ivf.Prvite 2 neuspesni so vrateni po2 jajce kletki a 3 ne ni dojde do oploduvanje.Mm sto ne primase i tableti i inekcii i nesaka da se fati i nesaka .Znaci dijagnozata dojde do azospermija ama nie imame napraveno biopsija i zamrznato vo Sistina. Sega se spremame za 4 so ovie zamrnative pa so gospod napred user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку неуспешни обиди?
23.2.2013 18:17:35   
gina
taci14 duso ti posakuvam mnogu uspeh i mm ima azoospermija i imame napraveno 5ivf so zamrznati i sega neznam kade ponataka mi se zdosadija ovie bolnici user posted image

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку неуспешни обиди?
23.2.2013 19:21:21   
taci14
Gina site li ivf vi se so zamrznati i sto vi vikaat zosto ne se fakaat.Kaj koj doktor odite nie sme kaj Popovic dvete ivf mi se kaj nego a 3 mi go pravese lazarevski i ic ne sum zadovolna.A za ponaramu ako ne bilo ova uspesno ne ubeduvaa so donator pa ne sme razmiluvale sakame i vaka da probame

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку неуспешни обиди?
24.2.2013 14:44:32   
gina
taci14 prvoto ivf go pravev kaj Lazareski so zamrznati i ne se oplodija jk i drugite 4 kaj d-r Tase vo plodnost isto so zamrznati samo poslednoto so zivi e sega jas nemav jk slabi mi bea a zosto ne se fakaat gi prasuvam ednas mi rekoa kako bile slabi spermatozoidite pa posle ne bile kvalitetni jk i jas vose neznam mnogu sum razocaranauser posted image

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?