|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   „Не те сакам“
3.10.2010 15:02:41   
Martins mom
Што би направиле во случај ако сопругот отворено да ви каже дека не ве сака повеќе и дека не би му сметало ако си ги спакувате куферите...а со него имате дете? Како би постапиле? Значи тој не ве брка од дома и не се карате, расправате и слично, туку само ви признава дека не ве сака...


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:08:28   
mama26
epa neka izleze odma taa sto ceka?golema rabota sto rekol bre..pa neka mu kaza taa i jas ne te sakam i ajt spakuvaj se ti...pobrgu ke se spakuvas ...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:17:22   
Martins mom
Е за мене не е баш мала работа човекот што го сакаш и со кој имаш дете/деца да ти признае дека не те сака. Би го напуштила ли домот во кој си вложувала се’ со години толку лесно или не?


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:18:00   
mama26
ne

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:21:06   
mama26
vo brakot ima mnogu problemi.site problemi gi pominuvame zaedno.se dodeka so dela pokazuva deka me saka ne go ostavam radi eden zbor kazan vo lutina ako jas prva sum pocnala ....mazot pretezno kazuva akvi raboti koga na nas zenite ni se dolgi jazicite.toa e fakt.a deka ke go ostavam radi eden zbor ne.edino koga ke me udri i koga ke fati druga.se sto e ostanato moze da zbori do utre ili celzivot.mi e gajle.moze i ovoj stav e cuden ama ako veke stvarno go sakas mazot ke me svatis.ostanatite neka si kazat nivno mislenje......

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:38:52   
nadica
Значи едно се зборува во лутина а друго е суровата реалност.
Тука се прашуваме „Што ако престане да не сака?“ а не што ако ни рече „не те сакам“


Прво би ми било страшно тешко, и би се зпрашала а и би го прашала како дојдовме до тука????????
Љубовта ја има и постои меѓу двајца кога е невозвратена исто како да ја нема. Во секој случај би размислувала како да се средам и да го продолжам животот без него а тоа да нема големи последици врз моето дете/деца.

ќе се навратам подоцна пак сега ми стана надица

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:45:52   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

Значи едно се зборува во лутина а друго е суровата реалност.
Тука се прашуваме „Што ако престане да не сака?“ а не што ако ни рече „не те сакам“



epa tuka grsime nie zenite,si zemame zdravo za gotovo sve...i pravime rabotite od lutina ili realnost so lutina,[nerazbiram ova sto mislese]da bidat polosi?a zasto?za eden zbor?ne..i pak ke se nadovrzam na prvoto sto go kazav.ako dolo red toa da e tolku seriozno neka si odi toj.posto toj ne me saka a ne jas


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:53:08   
mama26
ispagam epten surova jas,i neznam zasto taka mnogu rr me gledaat,no jas samo ja zboram realnosta.ne se ligavam,niti pak se predavam taka lesno pogotovo koga se raboti za mojata familija.jas niedna zena ne zapoznav koja go ostavila mazot zasto i rekol deka ne ja saka...a sepak znaeme da se pravime silni i da vikame eee odma ke go ostavam -on na mene vaka taka a pak site sedat..epa zatoa pisav pogore sto ceka taa neka si odi? a jas ne.koj saka neka dokaze....isto kako mm sto mi dokazuva ljubovta na dela a ne so zbor sto rekol

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:53:22   
Martins mom
Темата е да ти каже „не те сакам“ не во лутина, туку навистина да е така...
Јас не би поднела да живеам со некој што знам дека не ме сакаuser posted image Би се обидела да ја повратам љубовта (иако не знам какоuser posted image би го направила тоа, најверојатно со оживување на стари убави спомени), но ако ситуацијата повторно е ладна, би си заминала.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:56:55   
Martins mom
Ако и со дела ти покаже дека не те сака?

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 15:58:32   
mama26
ne mratins mom ti pisuvas temata deka nema kavgi ne te brka tuku ete taka samo ti kazuva ne te sakam.jas taka razbrav,a ako e vistina temata ne te sakam-togas bi imalo kavgi raspravii dr zeni tepanje i taka.pa za da bide kako sto ti vikas.togas da

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 16:08:00   
Martins mom
Абе ете се случува на човек чувствата да му се сменат, да оладат од разно разни причини...да ја снема љубовта. Не мора да имаш кавги и расправии за да престанеш некој да сакаш. Еве на пример недоволно физички контакти или преокупирање со работа и немаш доволно време да му се посветиш на партнерот и го занемаруваш до тој степен што подоцна се прашуваш каде ли отишле чувствата за таа личност...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 16:14:12   
mama26
e tuka veke go snemuva sekso se vika user posted image user posted image user posted image emi nemoj martins mom.pa nie ako so po edno dete nemame sex sto da kazat tie so po 3,4..nikako radi obvrski sex da se zaboravi...ni pod razno user posted image ajde ajde ljubovta e tuka samo tlee radi sexot user posted image user posted image edna vecer ke smeni se user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 16:27:23   
Octavia
Мажите се како деца... Многу се нервирав кога омажени жени ми го кажуваа тоа,а  јас ебв паметна и немажена, па се расправав на темата. Ама како деца се. И знаат да бидат љубоморни и на детето/децата. демек „Ти го сакаш детето повеќе отколку мене“ ( мислам... LOL, па да де, нормално). е, ама мажите не сакаат да го слушнат тоа. И како на дете ако не му дозволиш нешто па ќе ти рече „Е не те сакам“, така знаат и мажите. Некогаш знаат и самите да се убедат во тоа. Се чувствува запоставен и готово, не ја сака веќе. А жената, ако сака, може да го убеди мажот дека уште ја сака user posted image . Знам дека е страшно да се слушне тоа, ама Martins mom, многумина минуваат низ тоа, не е крај на светот. И јас сум знаела да му кажам на маж ми дека е никаков, па тој мене „Па зошто си тогаш со мене, најди си некој некаков“, па јас нему „Па и јас се чудам, требаше да си најдам до сега...“ ехеее... Малку треба за да стане многу. Има разни фази, може фаза да е, ако делува страшно. И плус, кај мажите често сексот и љубовта се иста работа, ако нема секс за нив нема и љубов (не се сите такви, ама...). Не е нешто што не може да се смени, тоа сакам да ти кажам. Зависи како се чувствуваш ти. И што сакаш од него и од бракот. И дали го сакаш него или сакаш само да останеш во брак?

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 16:48:16   
Martins mom
Темата не ја поставив од личен пример, не грижете се...мојот брак е стабилен, со љубов и сексuser posted image user posted image Темата ми дојде на памет онака.Размислував за баба ми и дедо ми и за тоа како после 60 години брак успеале да ја одржат љубовта. Се гледа во нивните очи и нивниот однос како се сакаат. Се замислив јас, што ако престанам да го сакам мм или што ќе се случи ако тој мене престане да ме сака. Значи што би било кога би билоuser posted image Иначе ние сме супер за сега (се надевам и многу години понатамуuser posted image )

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 17:08:34   
Octavia
user posted image   И во тој случај сепак важи истото... што сакаш од себе и од него, и од бракот. Ако двајцата го сакаат истото, се ќе поминат. Порано било полесно, не се замарале околу многу работи, бракот им бил засекогаш, во добро и во лошо. Сега е за во добро, а за лошо, ќе се прашаме user posted image . И жените биле подруги, факт. Баба на еден другар ми кажуваше дека се и сешто поминала со мажот, ама дека на памет не и било ни да се испокара со него како треба, а не па да го остави. Ми вика „Сега вие многу лесно се оставате, за се нешто“. Вика тогаш ги воспитувале „Видов-не видов, слушнав, како да не слушнав“. Сега жените не се баш такви... Нити пак така не воспитуваат. И плус, постојано се преиспитуваме, иако, прочитав некаде, добриот живот почнува тогаш кога ќе престанеме да бараме подобар (и на друго место). Плус, на старост некако како да им се разгорува љубовта, поблиски стануваат луѓето. Што можеби после 40-50 години заедно е нормално, не знам. Јас не знам да премолчам ни да одглумам, и знам дека мм знае да се најде навреден заради тоа, и сигурно жали за „пусто турско“ user posted image .

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 18:34:23   
Anushka
за љубов и за кавга треба двајца.
Од првиот брак си заминав само затоа што мм не ме сакаше. Никогаш тоа не ми го кажа, но ми го покажуваше секој ден. Одеше на работа, пазареше, спиеше со мене и до мене - ама се` што правеше, се` што читав во неговите очи, ми кажуваше дека не ме сака. Вие немате поим каква пеколна атмосфера е тоа. Побегнав со децата толку силно, колку ме држат нозете!
По тоа, поминав низ пекол. Ама не ми е жал. Побегнав од лагата.
Не дека не треба да се бориш, не дека треба да се откажеш од одма. Ах, колку само се борев... Но, верувајте, со сила љубов не бива.
Кога пак би се нашла во слична ситуација, пак би го сторила истото. Од достоинство ако не, барем од љубовта што  ЈАС ја чуствувам кон мм сегашен. Зарем на сила да го тера, да го мачам. Не.
Себе си се сакам повеќе.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 19:12:17   
niki
A sto ako eden den dobiete zelba ova isto da mu go kazete na soprugot, so koj imate deca? Ako ljubovta iscezne? Sto togas? Sto mislite deka ke napravi soprugot i sto vie ke napravite? Dali e polesno da prestanete da sakate ili da prestanat da ve sakaat? Koja e podobra opcija, ako voopsto ja ima?
Dali sebe si bi mozele da se naterate da povtorno zasakate nekogo kogo ste prestanale da go sakate od bilo koi pricini?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 19:29:09   
Палешка РР
"Те сакам" и "Не те сакам"за мене се многу тешки зборови. Ниту едната фраза ја изговарам лесно, ниту другата. Само неколку пати на маж ми сум му рекла дека го сакам во сите овие 15 години, а го сакам многу.
Ниту тој не изговара лесно те сакам, дури ни нема потреба, тоа се гледа во очите.
Ако ми каже дека не ме сака, покрај двете деца кои ги имаме, тоа значи дека навистина е така и дека навистина е крај.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 20:17:30   
soncogled
ako ne me saka togas on neka si odi, zosto jas da si odam??? Sigurno deka ke mi bide tesko ama nema da bide kraj na svetot, pogotovo ako imam angelce za koe ke ziveam!

_____________________________

Svetot moj minus tebe vo nego ona sto ke ostane malku e!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 20:17:39   
Anushka
ех, љубовта е цела една наука. Цели фермани се пишани со векови наназад на оваа тема. Во основа, се сложувам со Палешка. Но, нема единствена формула според која ќе знаеме кога некој нас не` или ние го сакаме или не.
Сепак, Ники сметам дека љубовта е многу повеќе хемија, отколку физика или психологија. Слушај го срцето - тоа ќе ти каже се`.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 20:26:13   
Viktori
Ако не ме сакаш, чао пријатно. Исто и ако јас не сакам повеќе.
Ни мислам дека некој можеш да го натераш да те сака ако не те сака, нит пак мислам дека јас ќе засакам ПАК.

Инаку јас може да си се лажам некое време, да си правам филмови, ама сум многу свесна во подсвеста user posted image ќе ми текне ако не веднаш, малку подоцна сигурно....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: „Не те сакам“
3.10.2010 22:43:27   
mama26
kaj nas pak e obratno,nie si vikame te sakam sekoj den.odsekogas bilo takaodkako sme zaedno.duri i koga ke se iskarame nema da receme nisto,ama zatoa pak odma se barame osekame nesme se dokazale iako sme se skarale.i pak te sakam.a zborot ne te sakam go nema....i mislam deka i mm ne bi mi rekol vo lice tuku ke se poznae po negovite postapki...taka bi znaela.

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: „Не те сакам“
1.12.2010 21:27:12   
Anonimen
jas veke 20 dena sum kaj mojte mi rece nemam nikakvi custva sprema tebe ostavi mi vreme da razmislam dali te sakam ili ne.a vo brak sme samo 6 meseci.sto bi napravile vie daste na moe mesto.Jas i on se nemame licno skarano se samo zaradi negovite.sega razmisluvam na razvod 

(Одговор на членот mama26)
  Непосредна врска до пораките: 24
   RE: „Не те сакам“
1.12.2010 21:59:39   
Pepelaska *
Мили мои многу убава тема па да си ја олеснам малку душата. Знам дека мм ме сака барем така јас мислам user posted image ама во последно време како да се оладија чувствата. Нема ни убав збор а далеку од изливи на љубов. Цел ден сум сама со user posted image немам со кој да направам муабет и да се напијам кафе одвај го чекам да дојде од работа ама дома ми иде еден уморен и намуртен човек од кој добивам само критики се што правам јас не му чини, мора да ми пререче за се. Разбирам дека е уморен ама сепак сакам малку внимание ако не друго барем да ми рече фала што толку се грижиш за нашиот син, што трпиш се, ама далеку од тоа. Ние скоро и да не правиме муабет. Додека бев бремена се беше ок а сега ни тој а и неговите не ме прашале како си , како се чувствуваш некако како да не им е гајле. Јас незнам веќе што да правам ми иде да си заминам негде и да с и живеам весел живот на каков што сум навикната кај моите а не на тмурни и намуртени лица кои само седат пред тв. А од мм сакам само малку малку љuser posted image убов. Во брак сме само 8 месеца  а 5 и пол год во врска


< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 1.12.2010 22:00:23 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?