|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чај
24.9.2009 21:46:01   
mis.
Каков чај им давате на вашите бебиња?Јас му давам бекутан или плантекс па се прашувам дали да почнам со оние на хипп или хумана.Колку често им давате и колку го сакаат чајот вашите бебиња?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чај
24.9.2009 22:03:15   
mami
како бебе не сакаше ни да помириса а камоли да го пие...дури сега и тоа само ако е од нане или камилица, добро оладен и со малку шеќерче или малтекс...во инаква форма никако- едно време додека му кркореше мешето му варев чај и во него му потопував бисквити за барем малку од чајот да влезе во негоuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чај
24.9.2009 22:07:44   
kiki_riki
moite mnogu pijat caj (im davam kopriva i nane so med) a za bebinja na hipp mislam deka na kutijata ja pisuva vozrasta od koja smee da se dava odreden caj

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чај
24.9.2009 22:14:21   
BEBICA
monika voopsto ne sakase caj eve prv pat sega posle 11 meseci saka caj i toa od bel slez, no zatoa pie voda mnogu.Inaku da napomenam Na bebinjata do 1 dena ne se dava med nitu vo caj toa e preporuka od pedijatar, poradi alergenot koj go sodrzi medot.

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чај
24.9.2009 23:05:06   
Twins
Moite bebusi pijat Becutan caj .Pred nekoe vreme im ponudiv nane caj bez seker pa ic nego sakaa pa duri posle toa ne sakaa nekolku dena nisto da pijat os toa sisence. Sega pak im ponudiv nane ama ovoj pat staviv malku seker pa pocnaa da go pijat.Pijat cajce ama ne po kojznae kolku po okolu 50 ml dnevno retko koga poveke. Nemame probano od hipp caevite makar sto mnogu mi gi falat.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чај
25.9.2009 7:30:03   
profesorica
Дамјан од тие купечките на хипп и бекутан не сакаше да проба.Пие од нане и камилица помесано со сокче, инаку чист бес шеќер не!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чај
25.9.2009 9:06:21   
Еца
Мартина освен вода и цицање ишто друго не сакаше.Детето порасна без шише. Од мала ја научив од чашка и така пиеше водичка.А чај досега има пиено само од нане и од паричките што ги викаат старите(неверојатен чај против пролив)

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чај
25.9.2009 9:10:45   
mother 29
Nie pocnavme so hipp,a sega pieme lipa(najmnogu),mu stavam vnatre malku majcina dusicka

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чај
25.9.2009 12:32:55   
mis.
Елена Стефан пред некој период имаше пролив и му дадов од паричките ги имам дома татко ми стално собира.Ми беше страв дека е мал но веднаш му се стабилизира столицата.Дали тоа значи дека можам и нане да му давам на 10 ипол месечно бебе?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чај
25.9.2009 12:42:08   
Еца
Да, можеш нане, мене ми беше забрането мајчина душица, липа, планински чај поради можност од алергија.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чај
28.9.2009 19:45:27   
daniel
naj ubo nane

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чај
28.9.2009 22:30:13   
mis.
Денес купив чај на хипп овошен со хибискус,шипка.Пишува над 6 месеци.Не сум му дала,палнирам утре оти касно сега го купив па не сакам касно да му давам нови работи.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чај
28.9.2009 22:45:53   
mami
ааа ти дојде паметот да не му даваш ноке нови работиuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ние чај сеуште не сакаме...сега пие компотиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чај
28.9.2009 22:51:25   
mis.
мами и да знаеш дека ми дојдеuser posted image user posted image user posted image не експериментирам ништо ноќе еве нека биде и совет за новите мамички.user posted image user posted image user posted image Пие чај,многу го сака.Големиот син не сака па малиот барем да пие.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чај
28.9.2009 23:31:44   
nadica
несака ни да проба чај а камоли да пие user posted image додуша надица не пие ништо освен мајчино млеко и несака шише ама јас сум упорна и мислам дека ќе почне ама од чашка со сламка бидејќи е доцна за шише user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чај
9.10.2009 10:49:39   
big_mama817
и син ми не сака да пие чај пред еден ден му земав чај од брусница му ставив малку шеќер ама го проба малку и вика кисело совет што да му ставам др. во чајот за да го пие user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чај
9.10.2009 11:04:17   
mami
зошто брусница? таа и онака е кисела, подобро земи камилица или планински или мајчина душица и стави му мед или малтекс наместо шеќер ама не премногу , по едно лажиче

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чај
9.10.2009 11:07:53   
profesorica
мојот пие чај од ане или камилица помечан со сок, не го приметува.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чај
4.12.2009 10:49:13   
mother 29
Дали пијат чај од трнинки?и дали некој знае со што е богата трнинката?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чај
4.12.2009 19:47:29   
ripce
Трнинка (Prunus spinosa L.-Rosaceae)

user posted image

Во плодот има многу танин, а во семето цијаногенетски хетерозиди. Во плодот има и многу пектин, органски киселини и витамин Ц. Плодот поради танинот дејствува стиптично, па се употребува како и другите танински дроги против пролив и сл. Плодовите дејствуваат поволно на запаление на слузницата на органите за варење поради присутниот танин и пектин. Добар тоник во облик на компот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чај
4.12.2009 20:18:57   
ostoun
Mojata ne saka nikakvi tecnosti maka macime da ispie nesto dr. osven mleko

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чај
6.12.2009 14:35:13   
natasha
Lele na mojte deca da ne im dades cajuser posted image user posted image user posted image pijat sekakov:Planteks,Bekutan ,Lino,nane,kamilica

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чај
6.12.2009 16:54:48   
Mila na mama
Срамота ама мене не ми ни текнува да и понудам чај. Таа си бара сама вода, млеко, понекогаш сок, а чај не пиела од кога имаше проблем со грчевите па пробавме 1-2пати бекутан ама не се покажа нешто и оттогаш баталив. Ај ќе пробам да и дадам нешто да видам дали ќе сака.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чај
14.5.2010 15:22:13   
Rossana
Sara pie od Hipp, od tie sto pisuva 2+ i zemav 2 eden od "komoraca" i eden od toj "za laku noc" i imame becutan ama site 3 vida si gi piei gi menuvam, nikogas ne i davam od eden ist vkus, i taka i e poslatko

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чај
14.5.2010 15:29:28   
Martins mom
Мартин обожава чај и пие по 50мл дневно, што мислам дека е доволно за негова возраст..Пие Becutan или Plantex

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?