|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Никогаш задоволна жена
14.5.2009 22:53:41   
Еца
Дали припаѓате во оваа категорија?
Јас никогаш не сум задоволнаuser posted image Секогаш станот можев уште малку поубаво да го средам,мажми уште малку подобарuser posted image кредитните картички пополни,време малку повеќе...user posted image user posted image user posted image
А кога ќе седнам и подразмислам дека имам маж со кој се сакаме,прекрасна ќеркичка,живи сме,здрави,па имам милион причини за среќа и ете уште еден разлог за незадоволство што воопшто размислувам на секакви глупости, наместо да уживам...И така во кругuser posted image
Како е кај вас?


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Никогаш задоволна жена
15.5.2009 13:11:44   
Katuska
Еве јас ке кажам нешто...Овие неколку денови имаше невреме и секогаш кога е ладно и кога врне а јас сум дома,помислувам колку сум среќна што имам топол дом и сум заштитена од се..и секогаш помислувам како им е на оние што се надвор на невремето и се молам да си најдат свое засолниште.Еве еден прост пример колку сме сите ние среќни што имаме компјутер и се дружиме на рингераја, додека некој е надвор гладен и му студи..Треба да сме благодарни на тоа што ни го дал Бог и секогаш кога ке помислиме дека сме несреќни да ни текне дека има уште понесреќни од нас..user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Никогаш задоволна жена
15.5.2009 13:30:46   
niki
Jas vo princip od materijalni nesta sum zadovolna so ona sto go imam, posakuvam i jas ponesto poveke ponekojpat no ako nemozam da si go priustam ne mi e izvor na nezadovolstvo.

Ama ljubov nikogas ne mi e dosta, tolku glad za vnimanie, neznost i ljubov imam sto mislam deka ne sum normalna. Duri i kerka mi ja gnjavam ke mi kaze deka me saka ili ke me gusne taka slatko, ke me bakne bez pricina i jas i baram pak da povtori, a ona bega ko za inaet............ama mnogu ja gnjavam........

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Никогаш задоволна жена
15.5.2009 15:16:15   
Nikolina
Можеби е од хомоните незнам моментално ништо не ми е по ќев само блгодарна сум му на Бога за секој изминат ден што јас и моето бебенце сме во ред инаку влегувам во 23 недела и се надевам и се молам секој ден тоа да боди до крај така а инаку јас секогас сум била многу отворена,ведра,расположена и позитивна личност а најмногу ми е криво што ете сега сум обратно од се тоа и незнам како да си помогнам е тоа најмногу ми смета и ми фали колку и да се трудам неоди ама не надевам дека ке помине и дека само период е и дека е од бременоста.user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Никогаш задоволна жена
24.5.2009 0:13:31   
biljanaM
мене денес мм ми рече дека скогаш сум незадоволна и неблагодарна....:(
Aма таква е човечката природа,  секогаш бара повеќе, секогаш можело подобро.
ММ најмногу ми недостасува кога го нема дома, е тогаш си викам сега да беше дома да си го гушнам.....user posted image


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Никогаш задоволна жена
16.8.2009 21:57:16   
Еца
Ипокрај тоа што во моментот сум многу среќна, не сум задоволна од тоа како изгледам, и не ми се верува но се плашам да не се ископлексирамuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Никогаш задоволна жена
17.8.2009 8:38:40   
profesorica

Јас сум секогаш незадоволна од се нешто, кога одиме на свадба тип топ сум а после кога ќе гледам слики си викам што не направив вака или онака, не ми е баш деколтето или не ми се гледа баш шминката.Свесна сум дека џабе се замарам и никако да престанам, незнам дали сум еднинствена.Мајка ми стално ми вика дека за глупости правам муабет а мм вика дека џабе се замарам кога сум секогаш најубава.Хаха па сите така викаат, за него нормално дека секогаш ќе бидам убава, жена сум му!


< Поракaта ја уредил profesorica -- 1.10.2009 15:41:16 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Никогаш задоволна жена
1.10.2009 15:42:31   
profesorica
Значи од мојов претходен пост кој сум го дала пред повеќе од месец, се гледа дека спаѓам и јас во категоријата на никогаш задоволни жени!!!user posted image user posted image user posted image а вие???да ве чујам ајде!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Никогаш задоволна жена
1.10.2009 18:20:04   
mother 29
pa normalno, site se strememe kon nesto poveke,poubavo...toa e vo prirodata na covekot

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Никогаш задоволна жена
1.10.2009 20:38:58   
Bogdancanka
не сум баш некоја што е задоволна и затоа мм често знае да каже ејјјјј има некој немаат ни пола од ова па пак се задоволни а ти?секогаш мислам можело подобро за се.али признавам исто така во право е мм кога ми вика абе кај се видело на жена да и се погодиuser posted image user posted image user posted image мора нешто да и фали жени (зборови на мојот мм)user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Никогаш задоволна жена
1.10.2009 23:15:30   
nadica
значи сите жени сме исти секогаш нешто да ни фали по сто пати да се премислуваме за на крајот да кажеме можев и подобро поинаку поуспешно user posted image user posted image user posted image и кај мене е иста приказна посебно по пораѓај оти не ослабев преку ноќ изгубив мерак за дотерување и за излегување освен ако не може да се оди по тренерки user posted image user posted image user posted image а мм вика дека сум луда понекогаш и ми советува почесто да се гледам со колешки(психолози) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Никогаш задоволна жена
25.12.2009 22:07:15   
Еца
дали ова се однесува само на жените или ова карактеристика сте ја приметиле и кај мажите. Не знам зошто ама сметам дека ние сме незаменливи по ова прашање. И што и да постигнеме, што и да направиме кај нас секогаш ќе постои она: ама може и подоброuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Никогаш задоволна жена
25.12.2009 22:09:15   
BEBICA
Jas vo globala sum zadovolna zena i ispolneta.normalno falat nekoi mali sitnici no i bez niv mnoogu ubavo ziveam.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Никогаш задоволна жена
25.12.2009 23:19:22   
Bitolcanka
Се пронајдов во категоријата "никогаш задоволна жена", во мојот случај - девојка user posted image Речиси секогаш се нешто ми фали за да изгледам подобро, поубаво ... Често кога ќе направам нешто, да завршам некоја задача (приватно, на професионален план, зададена од друг, лично од мене) во себеси се критикувам, убедувајќи се дека можев да го направам подобро, можев повеќе, можев побрзо ... Во човечката природа е да се стремиме кон повеќе, подобро, поубаво... Кога не би било така не би имало смисла и нашето постоење.
Во секој случај за се има и полошо, гледано од аспект на животот: бедни, болни лица... Што да речат тие? Со малку се среќни, задоволни, за разлика од нас. До пред извесно време во секоја несреќа, секој лош исход-завршеток го гледав само лошото. Сега обратно е - во секое зло гледам добро, макар тоа да е и само ситница. Секогаш на секоја завршена работа гледам на тоа како целина, но повеќе позитивното. Во секоја несреќа наоѓам макар и трошка среќа, велејќи си: "СЕКОЕ ЛОШО ЗА ДОБРО Е, ШТО И ДА Е, ЌЕ ПОМИНЕ" (извадок од песна на Владо Јаневски).
Затоа женски, бидете горди на себе, бидете свои ... тогаш за личноста покрај вас и луѓето околу вас сте СОВРШЕНИ user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Никогаш задоволна жена
28.1.2010 9:59:48   
arh_diz
Ne sum bas zadovolna sekogas smetam deka mi fali uste nesto. A koga ke go imam toa nesto pak nesto mi fali user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Никогаш задоволна жена
22.4.2010 13:30:51   
Палешка РР
Е таква некаква сум и јас. Сакам куќа, сакам поубава кола, сакам да ослабам user posted image , ама само здравје.. не се замарам многу user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Никогаш задоволна жена
22.4.2010 13:34:18   
Adrijana
Ic ne sum zadovolna, ama bas ic, sekogas ima nesto sto moze i da e podobro i poubavo od moetouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Никогаш задоволна жена
23.9.2014 13:48:24   
LoveableMe RR
Во принцип не сум тип што само бара и бара, задоволна сум со тоа што го имам, понекогаш посакувам да имам нешто повеќе, но тоа не е постојано, сакам да кажам не се оптоварувам со тоа...

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Никогаш задоволна жена
23.9.2014 13:50:30   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Во принцип не сум тип што само бара и бара, задоволна сум со тоа што го имам, понекогаш посакувам да имам нешто повеќе, но тоа не е постојано, сакам да кажам не се оптоварувам со тоа...

Potpis
Do sega skoro se sto sum napravila dali za sebe dali za domot sama ili zaedno so mm u princip sum zadovolna.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Никогаш задоволна жена
23.9.2014 14:12:41   
Felly RR
Па некогаш незадоволството е она што не тера напред. Не мислам на незадоволство во негативна смисла, да не си задоволен од ништо, но да мислиш дека секогаш може и подобро.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Никогаш задоволна жена
27.11.2014 7:31:27   
caciana
Jas najcesto se raduvam na sitni raboti.Mozam da se zadovolam I so mali nesta I da se raduvam kako dete.Taka ne bi se pisala vo kategorijata na nezadovolni zeni.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Никогаш задоволна жена
1.12.2014 22:26:54   
scared RR
Никогаш не сум задоволна, еве денес зедов кафени хеланки сега си викам требаше и црни да земам user posted image ќе земам розев кармин после си мислам може некој друг требаше, или пак потемна боја, никогаш не сум задоволна од старт со нешто купено. Секогаш може повеќе, може подобро user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?