|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што направивте со првите самостојно заработен...
7.7.2013 18:09:42   
vezilka RR
Вчера си го најдов ранецот што си го купив со првите заработени пари. Тоа беше во четврта средно, ги продадов книгите од трета и плус уште некоја и си го купив најубавиот ранец у свет. Леле кога ќе се сетам на чувството што го имав, прво заради тоа што беше со мои пари, и второ затоа што навистина го сакав и цело лето го гледав во излог. А првата плата вистинска, хи, хи, цела отиде на частенки, дури и се задужив. user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 7.7.2013 18:12:54 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
7.7.2013 18:42:46   
Палешка РР
Како ден се сеќавам...имав 17 години и работев хонорарно за Фондација Сорос околу 2 месеци. Многу заработив, незнам да конвертирам во сегашни пари. Знам дека се облеков од глава до пети и отидов на одмор...Кога се вратив почнав многу за безвеза да трошам и мајка ми ми ги зеде парите user posted image
Никогаш не сум заработила во еден замав толкава сума пари повеќе во животот user posted image затоа добро памтам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
7.7.2013 19:11:54   
rina13
Си го платив одморот и се чувствував многу важнаuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
7.7.2013 20:12:38   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Си го платив одморот и се чувствував многу важнаuser posted image


Исто и јас. А и си ги почастив блиските user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
8.7.2013 9:07:33   
sandriana RR
После завршување 4та средно - си се опремив со гардероба за на факс, и си бев на летување. Чевлите што ги купив тогаш - ги изнаносев скоро 8 години - и секоја сезона ме потсетуваа на тоа искуство user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
8.7.2013 9:45:10   
Martins mom
Си купив убав монитор за компјутерот, а остатокот безвезе-до денар за гардеробаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
8.7.2013 11:20:32   
Mihaela 2010
Ne se sekjavam oddamna bese,ama sigurno sum si kupila garderoba ,inaku mojata prva zarabotka bese letoto 8 odd za prva,bidejki majka mi rabotese vo bazenot Karpos,pa letno vreme decata na vrabotenite rabotevme na garderoba,i super zabavno bese
Posle sredno koga bev sekoaj godina letoto prodavav knigi na plostad pa taka nikogas moite ne frlaa pari za novi knigi,samo si gi trampav i zarabotuvav dosta pari
Znam samo deka dosta stedev,po priroda sum stedliva licnost,sakam da imam pari na strana za sekoj slucajuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
8.7.2013 11:48:09   
JovanaJ
Gi cestev bliskite ama ne se sekavam sto konkretno kupiv...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
1.8.2013 17:17:48   
Felly RR
Првите самостојно заработени пари ми беа во прва година на факултет. А на што ги потрошив, не се сеќавам user posted image - студентите па имаат и многу трошоци, посебно кога студираш во друг град.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
22.8.2014 12:58:46   
Mila mamicka
Првите пари ги заработив два месеци пред да дипломирам. Ме викнаа како волонтер во една фирма, да му преведувам на еден французин. За еден месец ми дадоа 6000 денари, од кои, на мајка ми, брат ми и мм (тогашен дечко) им купив подароци од по 1000 денари, а останатите 3000 ги потрошив на гардероба.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
27.8.2014 11:13:52   
miana
Првите заработени пари ми беа за време на зимски распуст, работев во фабрика за производство на колачи кај мој роднина, имав само 14 години и си ги купив долго посакуваните чизми од Газела user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
21.11.2014 7:40:35   
caciana
Si gi potrosiv na shoping!se doterav od glava do peti

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
21.11.2014 9:15:36   
AneLav RR
Ги потрошив на шопинг и бев на едно незаборавно патувањеuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
21.11.2014 9:28:42   
Kvisko
Јас сеуште чувам дел од моите први заработени пари. Како 17 годишник работев во фурната на тетка ми во САД и ми даваше плата. Дел од парите ги потрошив за гардероба, дел за шетање мал дел што останаа „љубоморно„ ги чувам во посебен новчаник.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што направивте со првите самостојно зараб...
1.12.2014 22:28:22   
scared RR
Тоа беа неки 5800 денари, не беа многу ама за мене беа доволно, си купив две фустанчиња, козметика и блуза за мм ( тогаш дечко) ех колку слатки беа тие пари а и тоа што го купив со нивuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?