|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали градот во кој живеете е безбеден
24.9.2009 14:26:52   
big_mama817
ajde da razmenime mislenja

< Поракaта ја уредил profesorica -- 24.9.2009 14:47:48 >


_____________________________

Децата се најголемо богаство :)
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
24.9.2009 21:25:00   
daniel
najbezbeden......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
24.9.2009 21:39:40   
kiki_riki
bi sakala da bide pobezbeden

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
27.9.2009 17:03:54   
daniel
da najbezbeden na svetuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
27.9.2009 17:06:07   
Bogdancanka
можеше да се каже дека е безбеден али пред неколку год сега веке како иде времето се пострашно е ....али сепак не е до толку страшно како у поголемите градови....

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
27.9.2009 17:25:21   
Еца
Не  е безбеден, а мислам дека денес ниту еден град не е толку безбеден како што беа порано. Барем јас си кажувам за Кратово кој некогаш беше толку мирно тивко градче, сега слушам се и сешто и не можам да верувам. user posted image user posted image user posted image user posted image Јас сум за поголема сигурност на нашите деца, само како да го постигнеме тоа?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
14.4.2012 12:56:21   
Luci
По последните случувања ВООПШТО НЕ Е БЕЗБЕДЕН

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
14.4.2012 13:01:09   
kikicka
Безбедноо е во градот кој што сум моментално а и во Мк -Нг и таму е безбедно тотално....чатпат има некои појави кој што брзо ги елиминираат.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
14.4.2012 16:31:28   
Maca25
порано беше безбеден, ама тоа пред 20 години кога децата безгрижно играа на улица и кога не се плашевме од тие што ни ѕвонат на врата...сега веќе ништо не е исто. Се затврараме по дома, децата пред ТВ или компјутер, нема веќе играње жмурка или народна на улица...ми фали тоа време кога се чувствував безгрижно и сигурно.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
14.4.2012 19:41:42   
Pepelaska *
Во последно време не е ич безбеден, има премногу меѓуетничка нетрпеливост и сето тоа се одразува на животот.А особено на како што кажа Маца игрите на децата по улица нема апсолутно ниедно дете за разлика кога пред помалку од 20 години јас детството го минав на улица без око да ни трепне, а и немало зошто

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
15.4.2012 21:29:44   
niki
Ne veruvam deka veke postoi mesto kade sto nekoj moze da se pofali deka e bezbedno.
Kriminalot e zgolemen na globalno nivo. A smelosta na onie koi se naogaat od drugata strana na zakonot veke nema granici.
Vo poslednive nekolku meseci 4 kuki na semejstva koi gi poznavam bea obieni ovde, vo dve situacii lopovive vlegle dodeka lugevo si spiele, eeeeeejjjjjjjjjj zamisli ja taa smelost, vleguvas im gi praznis djepovite, tasnite i ic oko ne ti trepnuva ako se razbudat, zatoa sto si sigurno podgotven i da ubies....strasno e, nie samo cekame koga kaj nas ke vlezat..... i ne mi e sto ke ne opljackaat tuku sto neznaes kako ke izreagiras vo momentot a tie so lesno ke te zastrelaat

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
15.4.2012 22:36:45   
moni teo
богданчанка па не би рекла дека богданци е безбеден град за младите може да се каже дека е на прво место по број на пушачи на трева од југо-источна македонија а исто така има и секта која зеде две млади децаuser posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
15.4.2012 22:45:17   
Kockicka
Spored mene i Gevgelija e bezbeden grad so mnogu stranci ( mislam na GRCI ) sekade samo od niv se sopnuvame :)

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
16.4.2012 2:09:02   
moni teo
se sopnuvaat mladite devojki user posted image

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
16.4.2012 11:26:01   
Kockicka
hahhahaah porano poveke se sopnuvaa sega mislam poveke gi ignoriraat user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
18.4.2012 0:34:00   
Snow Queen
Сметам дека во светов никаде веќе не е безбедно...за жал

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали градот во кој живеете е безбеден
6.11.2012 15:47:31   
vezilka RR
Ау, еве од скоро многу размислувам на оваа тема. Порано некако си мислев дека е безбедно, а сега богами не. Дали порано било побезбедно, дали јас сум немала страв, односно свест за тоа што се можело да ми се случи сама, на сред чаршија во 4 сабајле на пример, не знам пршање е сега user posted image Па сега откако се роди Никола два пати размислувам по кој пат ќе фатам. И се повеќе се мислам дека мнооогу ми влијае на ова чувство на небезбедност тоа што на секој чекор нешто се гради, и се си мислам од позади тоа тарабите некој ќе ми скокне. Не знам дали знаете дека за Скопје постои „црна листа“ на улици, точки по безбедност, правена според бројот на пријави од граѓани за напади, кражби и сл. НА прво место бил реонот кај Зелено пазарче

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 17
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?