|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
21.6.2010 14:43:40   
nataly_13215
jule ne se zamaraj toa samo ke te vovede vo nov sistem i novi nervozi znaes kakva ni e drzavata i ljugeto

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
24.12.2010 8:23:33   
veckasr
ginekologija e ludnica da ne dade gospod covek da ode tamu vo oktomvri dr jadranka mi pravese inseminacii dve edna po druga iako bila predupredena od endokrinologija da ne mi prave inseminacii poradi nizok prolaktin mozelo uste eden spontan abortus da doziveam pokraj 2 spontani abortusi uste eden e ke poludev veke so e mnogu mnogu e a za endokrinologija nemam zborovi se naj naj ima i red i higiena i se za razlika od ginekologija kade sto nema red za nisto 

(Одговор на членот nataly_13215)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
24.12.2010 9:43:03   
anedespo
Detska klinika e katastrofa. Uzas neviden. Na dete zatrueno so apcinja(iten slucaj) namesto odma da go grabnat i da go isperat. Tie ne drzea 30 minuti na salter!!!!, a jas predloziv da odam jas na oddel da pocne procedurava a maz mi da gi zavrsi administrativnite raboti. Me poglednaa popreku i nisto ne odgovorija. Doktorkata ne znaese da go iskuca Imeto na tastaturata i za sekoja bukva se dovikuvase so sestrata na priemno. Poludev. Pa posle koga se kaciv na oddel cekav dezuren doktor uste pola saat da dade nalog!!!!za ispiranje. More metla za site. Ima iljadnici nevraboteni dobri kadri. Nadvor od rabotauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
29.12.2010 14:38:46   
Bogdancanka
НЕ!!! по тоа денес како поминав од врата на врата среќа што не истепав некоја на шалтер значи некои навистина не им е умот во работатаuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
29.12.2010 14:45:11   
mama26
epten sum zadovolna,,cela godina eden zab vadam user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
29.12.2010 14:48:04   
negla
jas ne sum zadovolna!nekako labavo mi se odnesuvaat sestrite,a doktorite so isklucoci ne zainteresirano

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
29.12.2010 14:55:28   
Martins mom
НЕ - кратко и јасно!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот negla)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
29.12.2010 16:00:28   
Calypso
Кое здравство... ова што го имаме личи на се' само не на здравствен систем. Тотално е уназадено и упропастено, тешко дека во скоро време ќе се оправи. А арен здравствен систем имавме, не мораше приватизација. Ама пуста паричка слатка е... докторите веќе не ја почитуваат Хипократовата заклетва, поважно им е себеси да си се испочитуваат (и некоја паричка да лапнат). А дали ќе му помогнат на болниот - уво не ги боли. Секоја чест на исклучоците.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
5.1.2011 22:57:39   
Bogdancanka
Дали некој ги знае броевите јас да се жалам од нашево здраство може ли некаде да се јавам?Денес бев повторно за Скопје и навистина по шалтери нерви ти кинат или нека работат или нека седат дома јас сакам да се жалам доста ми е од нив...па добро за во државно што треба се пријатели да бараме па вратите секаде да се отвараат или штоuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
5.1.2011 23:04:47   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Дали некој ги знае броевите јас да се жалам од нашево здраство може ли некаде да се јавам?

у штаб некој партиски. Нема каде на друго место кога се примаат само на редени огласи или татко-син-снаа-швалерка и така некој чуден редослед.....

Или рамковни неписмени или наши, а писмените и од таму и таму дома седат! А колективно страда народ.

Еuser posted image ете се " доктори и сестри". Резили на македонското здравство!!!

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
5.1.2011 23:10:55   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Дали некој ги знае броевите јас да се жалам од нашево здраство може ли некаде да се јавам?

у штаб некој партиски. Нема каде на друго место кога се примаат само на редени огласи или татко-син-снаа-швалерка и така некој чуден редослед.....

Или рамковни неписмени или наши, а писмените и од таму и таму дома седат! А колективно страда народ.

Еuser posted image ете се " доктори и сестри". Резили на македонското здравство!!!

user posted image user posted image user posted image



срамота невидена user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  а за ќалење арно вика виктори во некој партиски штеб или на тв друго чаре нема и да се ќалиш ефект никаков

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
5.1.2011 23:37:02   
mila mama
Abe ima i sovesni doktori sto ne moze na red da dojdat od tie ramkovni i tie partiski doktori i sestri. Problemot e vo vospituvanjeto na doktorite, no i na pacientite. Ednite ucat od drugite. Mi se sluci na klinika pred nekolku godini, da tropnam na vrata, da ja otvoram i da kazam "Dobar den, izvinete" i ocigledno toa ne bese dobitna kombinacija, sestrata kojznae od koga gi nemase cueno tie zborovi, ne bea vo nejzinata sekojdnevna rutina, nekoj alarmanten vnatresen glas se otkluci kaj nea i koga mi se razvika: "nadvor, nadvor, sto e ova koga sakate otvarate vrata, izleguvaj"! Jas celata poparena uste nevlezena vo sobata a veka trcav nanazad. I si sedam jas taka nekolku minuti vo hodnik dodeka se sozemam i se prasuvam kade zgresiv  koga eti ti se vdade eden gospodin so opinci (citaj seljak, a ne selanec) sto bukvalno so noga ja otovri istata vrata i i'' se razvika na sestrata:"pa dobro be jas do koga ke cekam tuka, ma?" i koga ovaa nasmevnata ko malo bebe sto go prepoznava tonot i frekvencijata na glasot na majkata, smireno i kulturno mu odgovori: "izvolte gospodine kazete sto ima."
Epa sega i pacientite gi ucat doktorite na ponasanje user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
6.1.2011 0:07:50   
veckasr
ne zdrastvoto ni e katastrofa letoto pustiv izvestaj od dr za svajcarija so mojta dijagnoza  i  svajcarskiot ginekolog mi rece jas toj problem nema sansi da go resavam  toj problem treba da go resava endokrinolog a   mojot togasen ginekolog jadranka mi vikase nema potreba da odes na endokrinologija jas ke te lekuvam i koga otidov na endokrinologija samoinicijativno   endokrinologot  vika lele lele  so  prolaktin 70 nemalo potreba da dojde tuka boze boze sto jadranka tamu ke izigrava endokrinolog li 

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
6.1.2011 22:42:45   
Bogdancanka
Значи нема каде да се жалам а овие наши сестри и доктори нит се терат нит се водат преку глава ми од нив...два пати бев и два пати се наполнив од нервоза,замислете да прашуваш а да нема кој да ти објасни...страмота за нашето здраствоuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
6.1.2011 22:59:35   
humana
Abe kakvo zdravstvo vrska nemaat,tri godini sum sekoj mesecvo drzavna na kontroli takov bezobrazluk nema nikade,pred edna nedela mm toj sto raboti na mikrobiologija ke go utepase,moraa da vikaat obezbeduvanje za da go trgnat.I trebase da go iscuka pa moze ke mu dojde pamet kako treba da se odnesuva so pacienti,na karaj kraeva nikoj tamu neodi od zadovolstv.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .KATASTROFA 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
7.1.2011 10:27:32   
EciPeci
NULA!

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
21.1.2011 11:43:55   
denim
Nie imavme sipanici user posted image  i so bebinjata ne zadrzaa na Infektivna klinika, preventivno poradi mozni komplikacii. Jas bev mnogu, mnogu prijatno iznenadena pred se od odnosot na site vraboteni, od nivnata profesionalnost i strucnost koja se podrazbira. Imas cuvstvo deka navistina kako tim se grizat za tebe i tvoeto zdravje, iako imaat premnogu rabota so bolni od cela MK. Da napomenam deka nemam nikoj poznat tamu. Edno gooolemo BRAVO za celiot tim user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
1.2.2011 23:30:21   
anebebe
jas sum celosno razocarana od zdravstvoto pogotovo deka sum od grad koj e ,,slepo crevo,, vo Makedonijava za edno naj obicno ispituvanje na hormoni odam po dr gradovi nisto nemame kako sto treba mn se nerviram neznam sto da kazam katastrofa.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
2.2.2011 9:20:41   
bliznaci29
zdravstvoto ni e katastrofauser posted image

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
2.2.2011 10:57:05   
skorpijana
za sramota e ova nema nikakov red mora so vrski da te primat da te pregledat samo toa go znaat

(Одговор на членот bliznaci29)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
8.2.2011 0:48:00   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: *miki mami*

леле што им е на лугево(здравствени работници) ако може да се наречат така све се мрднало од памет дури ни најбезчуствителнот човек не би се испонаша така со 8годишно дете 
Фрикккккккккккк




ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Не можам да ги разберам ова сестриве/докториве кај нас. Срамота! Јас колку што се сеќавам не делеа машки/женски на систематски и сите женски голи заедно стоевме во ред за преглед, а сигурно и машките. Што ќе ми кажеше мене докторот, нормално цело одделение го слушаше. Срамота! Треба едно по едно во присуство на наставник да ги викаат на преглед. 



ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ќути ќути еј, во прво одделение кога прв пат ги носевме на систематски прво што ми текна беше на Аушвиц...Мислам еј знаете онака 30 дечиња сите заедно по гаќи во објект од пред земјотресот????
Хорор...



ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

А бе на лекар со диктафон у џеб... ако ништо друго ко таа на фејсбук што стави пациент, ќе ги бркаат од работа. Па памет на другите ќе им дојде.



_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
29.3.2011 13:37:32   
penelopa
Немам многу искуство со здравството во Мк. но затоа имам со тукашново- словенечково. И можам да кажам дека е КАТАСТРОФА, посебно примарното. На пример мојата матична е на породилно, таа што ја заменуваше и таа отишла на породилно и сега секој ден различен доктор ја заменува, плус секаде мора најпрвин да се најавиш...мислам ужас...јас со мало дете ко да имам време да висам на телефон по цели денови додека да добијам терминuser posted image .
Педијатарот на син ми има многу пациенти, кога ќе отидеш чекаш, чекаш додека не user posted image ...ајде признавам барем жената е секогаш фина па не прима и кога не сме најавени. Друга случка. Денес требаше да одиме на алергологија да правиме тест, но син ми е болен и мора да презакажеме. Ми закажува дури после 4 месеци- мислам како да не шизнам...сешто може да се случи до тогаш а башка уште не е ни вакциниран. И што е најтрагично ако сакате да си платите тогаш веднаш добивате термин и тоа ВЕДНАШ, а и е не баш ефтини. Така да се на се, немојте да мислите дека ако Словенија е европска држава има идеално здравство и тука е лошо и истата варијанта- ако имаш врски одма доаѓаш на ред.

< Поракaта ја уредил penelopa -- 29.3.2011 13:38:26 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
14.3.2012 22:52:10   
bombica
Aaaa имало и ваква темаuser posted image Е ај да си пишам т.е да се искукам....Значи ми се вришти веќе од здравствово наше, од неписмени др. и искомплексирани сестри.Резултати за П. од имунологија чекаме скоро 2 месеци.Кога се јавив пред 1 нед. да прашам да не се случајно готови го добив отсечното НЕ и кога и кога прашав кога ќе бидат веќе 1,5 месец ги чекаме госпожата од таму дури луто ми одговара као па луѓе ги чекаат и повеќе од 3 месециuser posted image .
За во Велес да не зборувам.За брис од нос и грло брцкаат така од далеку со брисоловката и нормално резулатите стерилни па неможат да ме излечат од едно обично грло.И на крај брисеви крвни слики и слично на приватно во Авицена па конечно да добијам соодветени лекови за бактеријата што ја имам и нормално сите лекови на приватно си ги платив исто и прегледите кај ОРЛ.....И на крај сама на себе сум си лута прво што не завршив медицина( а ми беше и сеуште ми е животна желба) и второ што плаќаме доброволно здравствено осигурување од 2200 ден секој месец а не мораме ама ај да не се оставаме без картици

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
15.3.2012 0:03:30   
Cipi Ripi
E bas se izraduvav sto vidov deka ima vakva tema. Ne mi e jasno kako nikoj nigde ne spomna ni na vesti ni nigde deka uslugite vo javnoto zdravstvo se poskapeni za 500%. Kako e vozmozno za brisevite sto plakav 200 denari sega da plakam 1500, i site da si kutat vo ovaa drzava. I uste ne lazat so toa besplatno zdravstvo. Ahh mnogu se iznervirav deneska za ova.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
15.3.2012 11:12:22   
mama_sk
Cipi Ripi, zboruvas za mikrobioloski brisevi vo drzavna ili za nesto drugo?

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?