|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 9:01:59   
Bethany
Никогаш нема да купам тегет теписи, ужас за одржување, секоја трошка се гледа од авион. Па претпоставувам и другите слични бои: бордо и други темни...

Никогаш повеќе нема да купам црни панталони, ме нервираат тие бели влакненца што се лепат нон-стоп.

Никогаш повеќе нема да купам бела јакна, освен ако не е за еднократна употреба user posted image

А и тие чинии, не знам како материјал се, порцелан или што (можеби сум грешка) , ама тие што не се перат ко што треба, треба да ги трљаш, и пак можат да се познаваат гадни линији, ко да стојеа со години, многу ми се непрактични.

Што вие повеќе никогаш нема да купите, пишите, да се научиме од туѓото искуство? user posted image

Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 9:06:46   
sandriana RR
Никогаш не велам никогаш user posted image
Но, засега сум убедена дека нема никогаш повеќе да купам кревет на спуштање во замена за спална/фр.лежај. И нема да купам софа за во дневна без странични наслонувачи.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 13:31:42   
bucko mal
Nikogash nema da kupam krem-boja tepison.
Drugo ne mi teknuva kako nova domakinka se sto kupiv se pogodiuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 13:34:40   
miana
Никогаш повеке нема да купам правосмукалка на вода..Ептен лошо ми се погоди ,а и кој и да има сите се жалат!!!!


(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 13:54:19   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR
Никогаш нема да купам тегет теписи, ужас за одржување, секоја трошка се гледа од авион. Па претпоставувам и другите слични бои: бордо и други темни...

Исто. Мојот е бордо и го мразам.user posted image Затоа го ставаме само во зима, оти мора.
Инаку друго што не би купила никогаш е памучна машка кошула (т.е мм нема да купи), нешто што не можеш никако да го испеглаш.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 14:10:38   
Annet
Nikogas poveke nema da kupam crn namestaj.
Nikogas poveke nema da kupam Ajvar od prodavnica.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 14:29:20   
Lacrymosa
ЦРН ТЕПИХ!!!! УЖАС.. ветер да дувне се познава. Стварно флеки не покажува ама секакви кончиња, раски па дури и прашина се како на тацна

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 14:38:22   
Палешка РР
Чаден кашкавал од Здравје Радово user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 16:45:06   
mommy_angels RR
со теписите тотално ве разбирам.Јас во дневна имав од оние со реси па и темно кафеави user posted image .НИКОГАШ повеќе,ужас и терор за тој што чисти по дома( а тоа нели сум си јас ).
Бела јакна за детето,кај ми беше паметот лани и тоа па и двете ги купив бели user posted image
За сега толку ,не ми текнува ,а сигурно има уште user posted image ,ќе дополнам кога ќе се сетам

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 17:47:50   
deluxe
Евтин ранецuser posted image Оваа година ја направив за прв пат таа глупост.Што ум ме фати ај си викам ќе земам поевтин ранец и онака в година пак ќе земаме нов.Отидовме на пазар го купивме,стварно на прв поглед ист како оние од книжара,а и квалитетот не беше лош за парите дури и одлично ми делувашеuser posted image user posted image
И за неполн месец си ги кажа мааните ефтината роба,дури 4 пати го шиев,и сеуште попушта.Тешко дека ќе ја истуркаме цела годинаuser posted image
не рекле за џабе:евтиното месо ниту кучињарта не го јадатuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 19:05:15   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Чаден кашкавал од Здравје Радово user posted image

hahaha lelee i jas pred nekoj den se zeznav...definitivno sega i nikad vise


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
26.9.2013 19:39:27   
Felly RR
Не ми текнува за нешто толку многу да сум се покајала, па никогаш повеќе да не купам. Ама темава стварно е добра, барем да знаеме што вопшто да не купуваме.user posted image Еве за кашкавалов, дефинитивно нема да го купам.user posted image Thank you Mihaela and Paleska user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
29.9.2013 16:00:49   
AnnaMolly RR
Никогаш во живот нема пак да купам стаклен умивалник за во ве-це. Прекрасен е на изглед, смрт за чистење. Ужас!

И да, тој чадениот кашкавал од Здравје радово е user posted image

Тетрапак млеко од Суташ user posted image user posted image user posted image (другите производи им се одлични)



< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 29.9.2013 16:01:35 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
29.9.2013 16:48:03   
kapina
Nikogas nema da kupam. Merinos tepih I sigurno ne kremova boja sto I da kapne se se opiva

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
8.10.2013 12:18:02   
Bethany
Никогаш повеќе нема да купувам прашок за шарени алишта, кога течниот детерџент е супер за тоа.

Никогаш повеќе нема да купам ефтини сунѓери за миење садови, пет пати повеќе детерџент потрошив кога тоа сунѓерот не впива ништо user posted image

И никогаш повеќе Alexandros (така пишува) маслиново масло, не знам што толку е гадно на вкус, дури чудно, ми се лоши и од миризба а не од вкусот user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
10.10.2013 2:08:58   
Snowhite RR
Јас па ќе кажам кремови теписи хехе кога ги купувавме бев бремена и не размислував дека ќе се породам и дека бебето нема вечно да биде бебе, туку дека ќе порасне и ќе си валка, ќе си тура итн итн

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
10.10.2013 8:02:12   
Tanjat7880
Elegantni temno kafeni plocki za vo hodnik,model BAJADERA,lelee otisocite od nogara se poznavaat bre,strashno,toa posledno go stavivme koga renoviravme I imam zelba URGENTNO da gi zamenam!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
10.10.2013 8:42:21   
Mihaela 2010
Kafe kamko od kam market,ednas i no more

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
10.10.2013 9:03:55   
Tanjat7880
E da I ova,kakao PASKALIN,takvo cudo stvarno retkost e da sretnesh ko salep boja euser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
10.10.2013 9:17:17   
anaana
Kafe paskalin, kupiv ednas za gosti mi bese sram kakvo bese kafeto... svetloooo :)))

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
27.4.2014 0:34:19   
Defne90 RR
Светла гарнитура за седење.Ја купив пред 4 години ама се покајав оттогаш сигурно сто пати.Абе со ништо не се чисти тоа наместо бела стана кремава како да не е истата гарнитура.Следен пат кога ќе купувам ќе гледам темни бои и дури и совет можам да им давам на другите да не се лажат ко мене дека ќе ја пазат оти тоа не се допазува.Барем да беше еко кожа а јас не та не платнена,еве ми сега.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
27.4.2014 14:24:29   
Martins mom
Crni podni plocki vo kujna...mislam...koj kreten bev jas koga gi biravuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
27.4.2014 15:43:25   
jana81
vcera kupiv i se nadevam posleden pat, visoki cevli na tenka stikla pa i tesni napred dali dvapati ke gi oblecam ama aj


(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
29.4.2014 10:13:09   
miana
Киви спакувани во пластично канче од РАМСТОР...
Веро се супер, а РАМСТОР ужас!!!!!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што никогаш повеќе нема да купиме?
30.5.2014 9:34:42   
LoveableMe RR
Теписони, од крај до крај на соба хе хе хе и регал исто така од крај до крајuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?