|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Чистење на шпорети
20.2.2010 8:49:30   
BILJANA_G
Ne mozam da najdam vakva tema a imam problem mozete li da mi kazete kako moze da se iscisti vratata na relnata.Pomegju dvete stakla ima dupcinja na mojata relna.Koga ja cistev navleze necistotija megju staklata i sega ic ne ubavo izgleda,kolku i da e ubavo iscistena relnata.Dali imate nekoe iskustvo,dali znaete kako da go iscistam toa.Ne mozam da si go najdam upatstvoto od sporetot da vidam dali se vade vratata na relnata ili dali se razdvojuvaat staklata.
Odnapred vi blagodaram.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.2.2010 11:31:34 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 9:03:44   
Cacko
user posted image user posted image user posted image ne znam ,ali valjda kako sto uspealo da navleze taka ke mora i da izleze.zemi so nesto tenko probaj si noze da piknes materijalce tamuuser posted image stvarno ne mi se desilo takvo nesto i neznam

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.2.2010 11:32:28 >

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 9:15:36   
BILJANA_G
Cacko pa ne e izvodlivo kapkite se rasteceni nadolu kako linija ne moze taka da se iscisti,aj ke probuvam deneska da ja izvadam vratata od relnata ako uspeam.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.2.2010 11:32:16 >

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 9:42:53   
Anushka
Немој сама да ја вадиш вратата! Викни мајстор (по ожност згоден) и нека ја отштрафи ток, ама кога ќе ја счистиш стаклената површина, затни ги дупчињата со нешто, пак да не ти се случи истото!
Ако ни тоа не оди, купи огноотпорен тапет (во Прографика има) и залепи преку - ништо нема да сегледа, хе, хе

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.2.2010 11:31:59 >

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 12:11:11   
profesorica
не сум имала ваков случај ама анушка добро ти вика немој сама да отвараш, подобро машка рака нека фатиuser posted image user posted image user posted image

инаку- со што си ги чистите шпоретите???

јас еднаш неделно го рибам со вимuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 12:13:08   
BILJANA_G
Jas plotnata ja cistam so cift a relnata so Avaks.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 12:17:16   
mis.
avaks за рерни е закон.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 12:20:39   
BILJANA_G
Najefikasen e ama mnogu jako mirisa zatoa koga go cistam sporetot gledam Angela da ne e vo blizina.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Чистење шпорети
20.2.2010 12:34:57   
Anushka
Јас го чистам со Кика (жената што ми чисти user posted image ).
Инаку, Авакс е закон, а монгу е јак, да! А пробајте Ајакс за кујна (зелено шише), многу убаво чисти и мириса (за цела кујна е, не за рерна). Рерната (мрсното ) убаво се чисти и со Зграса е Брила (и не е толку агресивно како Авакс)

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Чистење шпорети
22.2.2010 15:45:25   
ripce
Пред некое време го пратив мм да ми купи некое абразивно средство најчесто чистам со cif, arf и дека пазарел во Кам ми купил од таму (Минел се вика). И се расправав зашто такво, се додека не земав да го чистам шпоретот... луѓе ептен добро чисти, нема шанси веќе да купувам друго освен ова... + 60 и нешто денари е далеку поефтино од другите средства.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Чистење шпорети
22.2.2010 16:03:28   
mother 29
ние имаме од тие со рамна плоча шпорети и вргадена рерна, лом се прави дека црна плочата,капка вода да капне останува флека...а тек пак ,нешто посаглам да готвам на него!
инаку го светнувам со Mr.Musculo-cera fix........законuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Чистење шпорети
22.2.2010 16:05:25   
Enika
Перметал...го прскаш горе кај ринглите цел шпорет( не сум сигурна за во рерна дал може)...оставаш 10 мин...и бришеш...исто ко на рекламите се снемува...е ама е мн јако сретсво...кога си со мали деца нее пожелно и со ракавици се чисти иако јас не ставамuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Чистење шпорети
22.2.2010 16:39:20   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Пред некое време го пратив мм да ми купи некое абразивно средство најчесто чистам со cif, arf и дека пазарел во Кам ми купил од таму (Минел се вика). И се расправав зашто такво, се додека не земав да го чистам шпоретот... луѓе ептен добро чисти, нема шанси веќе да купувам друго освен ова... + 60 и нешто денари е далеку поефтино од другите средства.

Рипче и јас купувам од тој,закон е.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Чистење шпорети
24.2.2010 17:19:07   
suzeto
permetal e zakon.........moze i za relni rosfajtni tendzerina,sve zagoreno cisti

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Чистење шпорети
24.2.2010 20:20:28   
STRUMFETA
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ние имаме од тие со рамна плоча шпорети и вргадена рерна, лом се прави дека црна плочата,капка вода да капне останува флека...а тек пак ,нешто посаглам да готвам на него!





E da vi kazam POLIRAPIT e najdobroto sredstvo sto sum go kupila.Isto imame keramicka plotna, i mnogu tesko se cisti ama stavam polirapid i so zicka ja istrivam celata i na kraj so voda i so sredstvo za staklo.Isto kako od fabrika da e izlezena :)
Inaku i jas go imam problemot so prav megu staklata na vratata od furnata.Od koga go montiraa delot za pecenje zosto mi e povisoko, prasina vlegla i sega nikako nemioze da ja iscistam.Mnogu mi preci.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Чистење шпорети
18.9.2010 23:29:50   
Snowhite RR
Ај препорачајте ми некое средство за чистење на рингли, а и за релни исто

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 0:29:22   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Ај препорачајте ми некое средство за чистење на рингли, а и за релни исто

so permetal jas cistam sekade i zagoreni raboti sve cisti, tendzerina rosvajtni sve bas sve cesmite vo kupatilo plocki .univerzal si go napravivuser posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 0:47:54   
Maca25
Јас за се во кујна користам Aris. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 9:14:51   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Ај препорачајте ми некое средство за чистење на рингли, а и за релни исто

Jas koristam Avaks za rerena , nezamenliv e ,a za drugo Aris .

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 9:20:13   
Calypso
Avaks воопшто не го сакам, без врска ми е, ништо не чисти. Само Permetal за рерни и шпорети. Не да сум пробала се' и сешто, исто и мајка ми, и двете дојдовме до заклучок дека токму Permetal е најдобро нешто за шпоретите. И не е скап ич, околу 150 ден. најмногу е.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 9:21:12   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Avaks воопшто не го сакам, без врска ми е, ништо не чисти.


za rerna e nezamenliv , fantasticenuser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 9:41:04   
Џесика
Јас прочитав на темава за Минел од КАМ, многу сум задоволна, чисти и бигор и плочата на шпоретот гланц ја прави, и рерната исто.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 10:08:20   
arh_diz
MM mi kupi sredstvo kako od reklama prskam i ostavam nekolku minuti i posle pominuvam samo so sunger , za nisto ne bi go menuvala.Sumanit se vika( na ruski user posted image )

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 10:11:21   
negla
samo cif i nisto drugo. gi otstranuva site masnotii nevideno!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Чистење шпорети
29.12.2010 10:21:13   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

MM mi kupi sredstvo kako od reklama prskam i ostavam nekolku minuti i posle pominuvam samo so sunger , za nisto ne bi go menuvala.Sumanit se vika( na ruski user posted image )


Па пушти ни по едно пакетче за Нова година, по еден Суманит user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?