|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Средства за чистење
30.6.2009 11:14:29   
Еца
Со кои средства чистите во домот, кујната, купатилото, плочките и како сте задоволни.Кои според вас се најдобри за хигиена во домот?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Средства за чистење
30.6.2009 11:28:32   
mami
за стаклата си земав од Амвеј средство и супер ми е, за садови исто од кај нив...а за се останато се грижи свеки-како што вика Биле, џабе ке купувам кога знам дека нема да исчистам ништо со нив, па и не трошам пари. А инаку на Амвеј средствата ми се допаѓаат затоа што се концентрат и се раствора во вода, и трае долго...прашакот за перење ми трае по 6 месеци, а пуштам 3-4 машини неделно

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Средства за чистење
30.6.2009 14:50:17   
Iva
Ние гледаме дома да не биде многу скапо, а сепак ефикасно. За стакла користам ЧИСТО на Илирија, а пред некое време во Веро имаше промоција 3 различни средства за чистење по промотивна цена. Така да од истата фирма си земав  политура, средство за килими и средство за стакла. Имаат многу убав освежителен мирис. За купатило користам ПУЛИРАПИД и ДОМЕСТОС. Мами да те прашам прашакот за перење на Амвеј од колку кила е што толку долго ти трае. Ние месечно трошиме од 3-6кг. Го користам DUEL - djurdjevak, и истиот омекнувач. Има толку убав мирис што цело купатило мириса кога ке уклучам машина (а ја уклучувам секој ден).  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Средства за чистење
30.6.2009 15:00:13   
mami
Ива прашакот е 2,5 килограми..меѓутоа финтата е што сите производи на Амвеј се всусност концентрат и се става по многу малку од се...мерицата за прашакот е колку едно капаче од Вениш она топчето што се става во машина и во зависност од тоа колку се нечисти алиштата имаш доза колку ставаш. Јас обично ставам по половина капаче и сум презадоволна. Плус користам специјален прашак што е за деца и со тој ги перам и нашите и неговите. Омекнувачот ми е исто од Амвеј и се става исто по малку бидејќи после си се раствора во водата..Презадоволна сум, еве веќе 1,5 година сум со нив.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Средства за чистење
30.6.2009 15:03:18   
natasha
jas koristam MERIKS JORGOVAN OD 9KG MI TRAEE I PO 2-3MES A SEKOJ DEN PUSTAM MASINA,ORNEL BELIOT ZA OMEKNUVANJE NA ALISTATA,ZA PLOCKI KUJNA KORISTAM AJAKS JORGOVAN PREKRASEN E I ZA MIRIS I ZA CISTINA,KUPATILOTO OBAVEZNO SE TRUJAM SO DOMESTOS,CISTO ZA MEBEL I STAKLO A ZA BIGOR MINEL VO ZRANA OD KAMOT,PUSTAM ROVUSOT I DOMOT SJAEEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Средства за чистење
1.7.2009 0:31:25   
Боцко
доместос, пулирапид за низ дома и емсал за паркет.
прашок факс интелиџент + орнел интелиџент омекнувач (топ комбинација)

мами тоа со амвеј пријавувај го обавезно. знам дека и паста за заби имаат

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Средства за чистење
1.7.2009 8:53:46   
mami
хахахах, да да имаат и паста, која ни трае 5-6 месеци...инаку вчера не бев дома и неможев да проверам , меѓутоа последниот пат нарачав прашак,омекнувач и средство за чистење прозорци и сметката ми беше околу 2500 ден. се исплати навистина..ако сакате, можеме да се изорганизираме од септември да направат една презентација па да ги видите сите производи

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Средства за чистење
6.7.2009 14:20:27   
mami
еве го сајтот па може да разгледате што и како има www.amway.hr
ако ве интересира нешто слободно прашајте

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Средства за чистење
6.7.2009 19:01:07   
Aleksandra
Jas obicno za vo WC koristam JAK za WC (makedonski proizvoduser posted image user posted image ) i mnogu sum zadovolna od nego i toa premnogu, ni Domestos ni bilo koe drugo sredstvo ne mu mozat nisto, ama ima eden problem nemozam da go najdam sekoogas  i koga ke go nacekam negde ne izleguvam bez 5 -8 sisinja za rezerva. Inaku sekogas peram sareni alista so BONUX a beli so ARIEL i omeknuvac LENOR i mnogu sum zadovolna.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Средства за чистење
9.7.2009 0:15:37   
biljanaM
и јас користев Јак ама го нема повеќе во производство а многу добро се чистеше со него....за рингли незнам кое средство да го користам...до сега чистев со Полирер

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 17:59:19   
mis.
Јас користам доместос(дефинитивно најдобар)пулирапид за бигор,ајакс за плочки и за стакло,абразивно средстсво циф,за рерната имам авакс со пумпица е и вади се.И ринглите ги чистам со него.Перам со бонукс,омекнувач ленор natural extracts виолетов е, а и бохор азура ми е супер.За wc школката имам анитрз дак

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 18:37:40   
cevlice
Dali nekoi go ima probano AJAXS crvenoto  za plocki . vrati laminat i dr. Samo kako mirisa dobro 1-2 kapacina se rastvara vo voda i doma cel stan milina

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 18:43:28   
mis.
чевличе јас го имам моментално она со мирис на мандарина екстра е навистина.Тиј црвениот го немам пробано но и на него ќе му дојде редот.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 18:58:59   
cevlice
IZGLEDA SITE SE DOBRI KE GI PROBAM PONATAMU

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 19:04:53   
mami
ние на работа го користиме црвениот и убао мириса, и чисти, само ме нервира чистачката става не 2 туку 20 капачиња и некогаш е дури и нападно и тешко за дишење

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 20:16:25   
denicka
koe sredstvo go koristite za fleki?

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 20:59:39   
milijana
za fleki e najdobar mill-bela kutija, vnatre e kako pena vo kesence.Malku stavas na sungerce i se vadat flekite.So nego peram i tepisi..a go stavam i direkno vo masina vo bubanj za nekoi fleki na alista.Dosega sum mnogu zadovolna.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Средства за чистење
11.7.2009 23:03:59   
cevlice
Za fleki mozes da probas i so VANIS tecnoto .Jas sum zadovolna

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Средства за чистење
25.9.2009 14:05:00   
profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: alexandra

Ова е малку надвор од темата ама да ве прашам.Со каков детергент ги перете црните алишта зошто моите смрдат на влага а особено ако се испотиш


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Средства за чистење
25.9.2009 14:06:11   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: katence

a kade gi susis?moze od toa da e.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Средства за чистење
25.9.2009 14:06:51   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: boni

ej vidi da ne ti e zapushena mashinata kaj shto se stava prashok ili omekshivach.mene ednash taka i kako ne isprani mi bea alishtata


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Средства за чистење
25.9.2009 14:12:55   
profesorica
Инаку јас перам со Bonux. 

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Средства за чистење
25.9.2009 15:27:14   
big_mama817
meriks bademovo mleko prasok,silan omeksivc,lin za kupatilo,abrazivno sredstvo za kujnata i avaks politura user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Средства за чистење
25.9.2009 15:31:04   
mami
ајде помагајте на оваа тема... на вц школката на работа ми се појавија оние досадни жолти линии каде што истекува водата од казанчето- иако значи секој втор ден се чисти со средство. Пробав со Циф абразив, со Полирапид, со Арф и незнам што уште имаше чистачката купено и никако да ја исчистам...
што ке заврши работа???

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Средства за чистење
5.12.2009 10:06:51   
Mila na mama
Знае ли некој некакво средство за лесно чистење на решетка од фритеза? Ако не знае првиот контејнер ја чека фритезата на мм.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?