|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 12:25:34   
BILJANA_G
Kade gi cuvate sredstvata  za cistenje? Mnogu treba da se vnimava so niv posebno koga decata malku ke potporasnat,eve kaj mene Angela e veke 2 god.i dosega mi stoea vo skavce pod mivalnikot vo kupatiloto.Ama sega moram nesto drugo da izmislam ke treba nekoja stalazicka povisoko da postavam i tamu da gi stavam,oti ona veke vleva sama vo kupatiloto i moze da otvori tamu kade sto stojat. Dali na toa mnogu vnimavate?

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.2.2010 12:51:37 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 12:33:11   
majka 79
najmnogu vnimavam na sredstvata za cistenje , na lekarstvata i razni drugi hemikalii.
prvo gi cuvav  pod umivalnikot a sega vo najgornite visaci nad umivalnikot.
sto mozi pogore , da ne bidat vo dofat na decata.
isto taka topuski, pritiskaci, igli, otvarac za otvaranje pluteni tapi......

< Поракaта ја уредил profesorica -- 20.2.2010 12:51:53 >

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 12:52:42   
profesorica
Јас сите средства ги чувам у купатило, вратата од таму е затворена а Дамјан освен кога го бањаме, никогаш не влегува во купатило.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 12:54:38   
BEBICA
Jas site sredstva, cela hemija ja cuvam vo kupatilo imam eden plakar ko vgraden e so vraticki i zatvor sedi a i Monika ne vlaga vo kupatili sem kako sto veli profesorica za banjanje.A i normalno vratata e zatvorena.user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 13:23:27   
BILJANA_G
Секако дека вратат од купатилото е затворена,таман работа.Ама кај мене ја отвара,и ако оците не ми се отворени пет банки одма ке се шушне таму.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 15:07:12   
penelopa
I ja isto, site sredstva za čistenje gi čuvam vo WC, na najgornata polica.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
20.2.2010 15:29:55   
STRUMFETA
Del od niv vo kupatilo a drugite visoko vo kujnata.Mora taka,inaku strasna rabota ,decava kaj ne treba -tamu se.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
26.6.2010 22:17:10   
Maca25
Јас ги чувам во купатило, над шољата. Нина никако не може да се испентари до таму и да ги фати (мислам дека не може, не сум проверила). Кога ќе влеземе во купатило, одма ги забележува и вика Меме (тоа и е нешто за пиење). Јас цело време и викам дека тоа е какано, дека не смее да фаќа таму.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
17.4.2011 10:02:34   
Snowhite RR
Јас до сега ги чував под лавабото во купатило, ама Михаил сега почна таму почесто да влегува, особено кога јас се шминкам за на работа таму, тој си  работи си ги прередува, пред некој ден ми го истури омекнувачот, не знам како го отворил или можеби не ми бил добро затворен, морам да најдам друго место за чување, само не знам каде, со оглед на тоа што немам ниту висачи, ниту полици, ниту шкафче во купатило, а еден дел од средствата чувам и под лавобото во кујната, малку поназад се и си велам дека засега нив не може да ги дофати

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
17.4.2011 12:39:51   
mami2
Јас ги чувам во малото веце во плакарче со брава и клуч. Клучот демек го чуваме на повисоко место, ама мислам дека ако науми може да го фати. Се надевам дека ќе приметам дека нешто работи и затоа е мирно по дома, па ќе го фатам на време. Гледам да ги оставам на позиција off, ама и заборавам често...
Инаку офтопик на Детска лежеа две деца со труења од средства за чистење и поголеми последици имаше детето што испило политура за намештај од другото кое пиело средство за чистење тоалет.user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
19.5.2011 14:41:19   
bombica
Momentalno gi cuvam vo kupatilo pod lavaboto no ke treba da mu ja mislam za ponatmu koga ke imam dete

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
14.11.2012 8:52:46   
Luci
Тие што се за чистење купатило ги чувам во купатило, позади кадата а останатите ми стојат во кујна. И двете места се недофатни за М.

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
25.2.2014 1:20:34   
Defne90 RR
Мене до пред некое време ми беа под мијалникот во шкафче ама откако имавме непријатно искуство со помалиот син што за среќа не заврши кобно затоа што навреме влеговме во купатило па брзо брзо му ја зедовме политурата од раце без да успее да ја стави до уста,ги преместив на повисока сталажа над машината за алишта.Е сега сум си мирна и не трпкам секој пат кога ќе ја заборави некој вратата од купатило.Затоа што нема веќе ниту еден детергент кој што може да им биде на дофат на децата.И мислам дека тоа треба да биде првото нешто што родителите ќе го направат откако детето ќе прооди.Да ги стави детергентите на сигурно место.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
27.11.2014 7:53:07   
caciana
Majka mi site sredstva GI cuva na najvisoka polica ,tamu kade sto vnucite nemaat pristap.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
27.11.2014 17:47:31   
Snowhite RR
Тие што ги користам почесто како за стакло и политура ги чувам под лавобо в кујна, а другите во купатило на сталажа што ја имам над кадата, таму не се на дофат на децава и безбедни се

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Соодветно место за средствата за чистење
27.11.2014 18:01:07   
Ki4iko
И кај нас дома стојат на највисоката полица во купатило, таму не можат да допрат деца.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?