|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Приказни со среќен крај :)
4.8.2009 8:06:25   
Палешка РР
Ги молам сите мамички кои имале проблеми со забременување и кои конечно се бремени, или со бебенце в раце, да ја споделат со нас својата приказна.
Да ги охрабриме сите кои долго време чекаат бебе! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Приказни со среќен крај :)
9.10.2009 20:08:30   
Палешка РР
Баш денес слушнав приказна со среќен крај user posted image

Наши пријатели долго време (околу 5 години) се лекуваа од неплодност. И кога кренаа раце од се, кога престанаа да мислат бебето си дојде user posted image
Гордана е во трети месец, а дозна денес.
Им посакувам на сите кои имаат потешкотии да забременат што поскоро ! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Приказни со среќен крај :)
9.10.2009 20:14:03   
milijana
позз ..многу убава приказна..честитки и од мене..со срека да си го носи бебчето..леле колку убаво..ајде сите да не префати..да повелчеме нога..Прекрасно..позз

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Приказни со среќен крај :)
9.10.2009 22:28:37   
Весна
Мммм колку прекрасно!!! Честитки за нив, па веројатно и новопечената мамичка ќе ни се придружи на РР. user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Приказни со среќен крај :)
12.10.2009 22:51:49   
biljana16
jas i soprugot se trudevme da imame dete veke 6 godini. nikako ne mozev da ostanam bremena.Napravivme poveke od 20inseminacii i nisto. Posle 6 godini se pomirivme so sudbinata i odlucivme da posvoime. I togas koga najmalku ocekuvavme ostanav bremena. Sega veke sum vo 23 nedela i bebusot e super.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Приказни со среќен крај :)
12.10.2009 23:03:35   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Супер баш ми е драго Билјана16user posted image user posted image user posted image се надевам еден ден и јас ке имам една ваква приказна со срекен крај позззззз

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Приказни со среќен крај :)
12.10.2009 23:06:41   
mis.
Прекрсна приказна.Што е твое смо ќе си дојде.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Приказни со среќен крај :)
12.10.2009 23:16:09   
Еца
Честитки Билјана16user posted image user posted image user posted image Посакувам на сите кои долго време се обидуваат да имаат user posted image во најскоро време да ни пишат на оваа темаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Приказни со среќен крај :)
13.10.2009 10:00:45   
elle
Пред некој ден дознав за една моја поранешна колешка која е веќе 7 год. во брак и цело време се обидуваа по природен пат.Кога се одлучија на вештачко оплодување дознаа дека таа е веке бремена... сега е петти месец.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Приказни со среќен крај :)
13.10.2009 20:57:28   
biljana16
Nemoj da se razocaruvas bogdancanka. Nie imavme maski sterilitet i lekarite kazuvaa deka e skoro nevozmozno po priroden pat i zatoa pravevme inseminacii. Megutoa otkako se otkazavme od se ostanav po priroden pat bremena. Sigurna sum deka i ti ke ostanes koga nema da razmisluvas na toa. Se nadevam deka brzo ke ne izraduvas. Pozdrav.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Приказни со среќен крај :)
14.10.2009 0:23:34   
nadica
за вакви вести вреди да се живее user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Приказни со среќен крај :)
14.10.2009 13:46:37   
Adrijana
Eve edna prikazna so mnogu sreken kraj, se raboti za proddavacot vo maalskata prodavnica i za negovata zenickauser posted image .Okolu 12-13 godini se vo brak, od tie 10 godini se obiduvaa da imaat detence, i bas pred mesec-dva slusnav deka zena mu ostanala bremena i rodila bliznacinja masko i zenskouser posted image user posted image user posted image
Znaci koga i koga se izgleda nevozmozno, moze da te iznenadi nesto vakvo. I ne edno tuku dve bebuscinjauser posted image user posted image  lugevo se podmladija, svetat od dalekuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Приказни со среќен крај :)
14.10.2009 13:54:05   
profesorica
леле бравос, баш ми е милоuser posted image user posted image user posted image за бебушите, па што убаво и момче и девојќе со еден замав-одлично

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Приказни со среќен крај :)
14.10.2009 13:59:23   
mami
Колку убава вистина..дај боже сите вие наши рингерајковци кои чекате две црти што побрзо да ни се впишете овде со својата приказна со срекен крајuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Приказни со среќен крај :)
16.10.2009 15:37:16   
Еца
Јас баш вчера слушнав една многу убава приказна од Мила на мама. Некое семејство долго време не можеле да имаат дечиња, посвоиле машко дете, по некое време жената останала трудна родила синче, после некоја година уште едно.И некој ја прашал, и што ќе правиш сега со посвоеното дете?А жената рекла па тоа дете мене ми ја донесе радоста во куќата, јас имам три сина и среќна сум!user posted image user posted image user posted image Е за вакви работи вреди да се живее. И немојте да губите надеж никогаш, никогаш!user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Приказни со среќен крај :)
16.10.2009 19:39:06   
Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana16

Nemoj da se razocaruvas bogdancanka. Nie imavme maski sterilitet i lekarite kazuvaa deka e skoro nevozmozno po priroden pat i zatoa pravevme inseminacii. Megutoa otkako se otkazavme od se ostanav po priroden pat bremena. Sigurna sum deka i ti ke ostanes koga nema da razmisluvas na toa. Se nadevam deka brzo ke ne izraduvas. Pozdrav.

Благодарам многу билјана16 и јас се надевам дека ке биде што побрзо исто е и кај нас и ние имаме машки стерилитет.поззззз

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Приказни со среќен крај :)
29.11.2009 0:46:44   
Еца
жени нема откажување, ја чекаме вашата приказна тука.Ајде малку да ви дадам поттик, еве една слатка приказна.

"Плачот на малиот Лука е најубавата новогодишна песна за семејството Јованови од Кочани. Чекаа да ја слушнат цели 18 години. На почетокот од 2009 им се исполни најголемата желба.„Нема посреќна Нова Година од оваа досега во нашиот брак“, вели мајката Валентина Јованова.Валентина и нејзиниот сопруг Трајче со години се бореле против стерилитетот. Оваа година се решиле да пробаат Ин витро оплодување. За нивна голема радост маката се исплатела.Доказ за тоа е Лука кој е тежок 3 килограми и 400 грама, и минута по полноќ донесе нова надеж за семејството.„Ова бебе го чекавме толку долго време. Им посакувам на сите жени да почувствуваат колку е убав овој момент и сите да имаат бебенце“, рече Валентина." (ИЗВОР А1)



_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Приказни со среќен крај :)
29.11.2009 0:56:46   
ripce
дај боже сите вакви приказни да имаат среќен крај user posted image  

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Приказни со среќен крај :)
29.11.2009 3:47:27   
daniel
da da sekako

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Приказни со среќен крај :)
15.12.2009 17:40:11   
Bitolcanka
Прекрасна вистинита приказна, како и претходните user posted image Јас не сум сеуште во брак, но планирам да "рипнам" во тавче за неколку месеци, па сега малку љубопитна ги читам вашите искуства и си велам - сигурно не е толку "страшно" да се биде во брак-сопруга и мајка user posted image Иако не знам колку е тешко и неизвесно очекувањето на најубавото нешто во животот user posted image од други искуства во животот знам дека вреди да се чека, тоа го прави доживувањето повозбудливо и ја зголемува радоста user posted image Се во животот се случува кога најмалку очекуваме и кога воопшто не се надеваме. Тоа ми се случи мене со мојата сегашна user posted image Ќе ви раскажувам другпат и на тема за тоа. Оваа 2009 беше судбинска година за мене, почнав да верувам во судбина и во убавината на животот user posted image Имав и големи проблеми, пречки, замки, но се изборив - вредеше user posted image Затоа девојки и жени - никогаш не се предавајте, бидете упорни, верувајте во себе и ви гарантирам дека ќе успеете user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 11:51:00   
mamasane
Jas i mm se borevme so neplodnost sedum godini. Gi napravivme site mozni ispituvanja, isemenacii, laparoskopija, edno neuspesno in vitro i najposle vo 2008 so in vitro vo Remedika ostanav bremena so bliznacinja. Imav visoko rizicna bremenost so nekolku prestoi vo bolnica, postojani kontroli megjutoa vo 25-ta nedela pocnav da se otvaram, lezev edna nedela na Klinika i se porodiv vo 26-ta nedela. Ednoto bebence ziveese samo eden den, a drugoto bese na Intenzivna 2,5 meseci i eve ovoj mesec naseto since napolni edna godina i toa e naseto najgolemo bogatstvo. So sreka na site idni majki i neka ne se otkazuvaat od borbata zasto na kraj ke go dobijat najubavoto nesto sto zivotot moze da go donese.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 11:59:18   
arh_diz
user posted image mamasane za vasata borba i hrabrost .Neka vi donese dedo mraz godinava uste edno srcence

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 12:01:58   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

user posted image mamasane za vasata borba i hrabrost .Neka vi donese dedo mraz godinava uste edno srcence



ptpisuvamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 12:03:01   
mother 29
леле колку убаво мама сане!да ви е живо и здраво годиначето......колку прекрасна приказна за потик на сите наши идни мајкички кои се обидуваатuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 12:30:30   
none
mnogu mi e drago koga citam vakvi prikazni daj boze na site slednata godina da im se ispplni zelbata za detence,slednata, he he za eden den znaci na site skorouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?