|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 13:04:35   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: none

mnogu mi e drago koga citam vakvi prikazni daj boze na site slednata godina da im se ispplni zelbata za detence,slednata, he he za eden den znaci na site skorouser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 16:26:41   
biljana16
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Prekrasna prikazna. Se nadevam deka 2010 godina na ovaa stranica ke ni pisat site rr sto sakaat user posted image a dosega ne mozele da zabremenat

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Приказни со среќен крај :)
30.12.2009 19:05:20   
Еца
Да и јас имам една желба, а тоа е во 2010 година во оваа тема да се напишат уште многу, многу приказни од сите наши рингерајки кои се бореа да дојдат до свое ангелчеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:29:48   
zami
Sestrami 10 god se borese so nemoznosta da zabremeni, za da na kraj napravi in vitro (sreka od prv obid) i si dobivme prekrasen vnuk koj ima veke 1god i 5 meseci, i denes sestrami mi se javi i mi rece ,,kazi dragicka,, i jas za malku sto ne padav vo nesves.

Bremena e.

Seuste nemozam da veruvam, ama ova e dokaz deka vo tie prikaznite ima mnoguuuuu vistina.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:35:39   
Annabel
Леле колку убаво, секогаш ме насолзуваат вакви убави информации. Нека има лесна бременост.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:35:54   
BEBICA
Superrrrrr zamiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bas mi e milo za sestra ti.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:36:24   
riba79
user posted image user posted image user posted image posakuvam.da ima lesna bremenost sestra ti..bas ubava prikaznauser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:39:13   
Cacko
user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:46:14   
caci20
Zivotot ne iznenaduva koga najmalku ocekuvame. Samo verba i se e mozno.
user posted image

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:47:13   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: zami

Sestrami 10 god se borese so nemoznosta da zabremeni, za da na kraj napravi in vitro (sreka od prv obid) i si dobivme prekrasen vnuk koj ima veke 1god i 5 meseci, i denes sestrami mi se javi i mi rece ,,kazi dragicka,, i jas za malku sto ne padav vo nesves.

Bremena e.

Seuste nemozam da veruvam, ama ova e dokaz deka vo tie prikaznite ima mnoguuuuu vistina.



user posted image user posted image user posted image user posted image колку убава вестuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:49:04   
mis.
 е за вакви убави вести човек добива војла за животuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:51:30   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana16

jas i soprugot se trudevme da imame dete veke 6 godini. nikako ne mozev da ostanam bremena.Napravivme poveke od 20inseminacii i nisto. Posle 6 godini se pomirivme so sudbinata i odlucivme da posvoime. I togas koga najmalku ocekuvavme ostanav bremena. Sega veke sum vo 23 nedela i bebusot e super.



Mama i Tato se obiduvale 11 godini da dobijat dete... pravele se, odele nasekade, no sepak nisto... na kraj se odlucile da posvojat user posted image i me dobile mene... po 6 godini koga veke ne ni mislele deka ke se sluci toa, koga ne ni planirale, koga ne ni znaele deka voopsto mozaat da imaat deca,majkami otana user posted image . taka go dobiv mojot preubav brat bez kogo sega nemozam. nikogas ne pocuvstvuvav nikakva razlika od toa sto jas sum posvoena a brat mi go rodi mama, nikogas ne ne delea, sekogas ni kupuvaa duplikati, i velosipedi, mobilni, se dobivavme isto i ljubov i baknezi i pregratki.... tolku sme povrzani site zaedno, i mami i tato i dzidzi... Eve fotka od mene i od brat mi (Dimitar) napravena pred godina dena
http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?pid=454694&id=1608666635
samo neznam da ja objavam slikatauser posted image
Lele izvinete ja utnav temata na celo, no veke koga napisav zosto da brisam...

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:56:09   
nadica
user posted image

еве ја сликата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:57:45   
niki
А зошто ја утна темата Росана, баш е убава приказната и со среќен крај.
Честитки и за сестрата на Зами, многу убаво кога такви изненадувања се добиваат.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 14:59:58   
Enika
E za vakvi raboti vredi da se zivee... Bravo za ubavite prikazni....samo da ni se mnozat user posted image user posted image user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 15:02:23   
caci20
Mnogu e cudno so posvoenite deca. No Rossana epten si licis so brat ti

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 15:18:01   
Rossana
Navistina si licime? mozebi na slika inace neznam... ne si licime ni malku vo zivo user posted image
Edinstveno nesto za koe sto se soglasuvame i "si licime"  e muzikata user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 15:19:06   
caci20
Sto znam. Prv vpecatok i bez da procitam sto si napisala pogore

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 15:21:28   
Палешка РР
Леле колку убава животна приказна, камо среќа на сите мамички кои очекуваат да им се посреќи. Имаш среќна мајка Росана user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Приказни со среќен крај :)
22.3.2010 16:00:44   
Annabel

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Mnogu e cudno so posvoenite deca. No Rossana epten si licis so brat ti



Леле Цаци, баш и јас тоа го приметив....колку си личат.

Многу убава приказна, браво.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Приказни со среќен крај :)
23.3.2010 12:00:49   
iviv
Колку убавки приказни со среќен крај просто да се наежиж па ти доаѓаат убавки чуства па морници но сепак среќен крај.

Се надевам дека и јас после сите мои проблеми на крај ке напишам тука проказна со среќен крај user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Приказни со среќен крај :)
18.5.2010 10:14:24   
Палешка РР
Уште една приказна со среќен крај. Синоќа комшиите беа на торта и ми кажаа дека забременила нивната ќерка, која чекаше три години. МНОГУ се израдував и сега уште повеќе сум уверена дека секој што сака искрено, од срце бебенце, ќе го добие. Нема откажување и покрај сите тешкотии и разочарувања user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Приказни со среќен крај :)
18.5.2010 10:32:00   
amelbebe
bratucetkami e 9 god vo brak,si posvoi ubava kerkicka,i eveja bremena e 3 meseci i mnogu sum srekna zaradi nea samo da ja isturka bremenosta do kraj,deka prethodno imase 2 spontani

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Приказни со среќен крај :)
18.5.2010 20:12:09   
suzeto
user posted image user posted image user posted image super ima povece slucai otkako ce posvoi nekoj detence potoa i gospod go daruva so svoe

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Приказни со среќен крај :)
18.5.2010 20:33:15   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image браво прекрасна вестuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?