|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Миење садови
2.10.2009 10:50:18   
niki
Ајде малку домаќински муабети.
Како миете садови, колку често, колку пати во денот, оставате ли за утре?

Јас најчесто мијам после секој оброк, кога сум дома. Ако работам тогаш ми се собираат па ги мијам кога ќе дојдам. Ако сум уморна навечер садовите од вечерата може да ги оставам за наредното утро. Ги мијам со топла вода што тече од чешма, никогаш не ставам вода во сад со детергент па сите садови во истата да ги мијам. Садовите што се со многу маснотија прво ги оставам да отстојат во вода па потоа ги мијам и така полесно се мијат. И секогаш мијам прво чаши и стаклени садови, па потоа чинии и на крај тави и тенџериња.
Свеки моја цел ден само садови мие, ке стане ке пие кафе и го мие ѓезвето, откако ке го испие кафето ке застане да ја мие шољата и така цел ден мие по едно нешто само да нема ништо во садоперот.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Миење садови
2.12.2009 11:46:26   
profesorica
Мијам садови обично по секој оброк, мразам да ми се собираат на куп.Ама ова зборам кога сум дома а кога сум на работа се случува да оставам за следен ден.

Инаку најмногу мразам да мијам тами и тенџериња.А вие?

Ако имате проблем со загорени садови-само земете си цептер садовиuser posted image user posted image user posted image -не загоруваат.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Миење садови
2.12.2009 11:51:12   
arh_diz
Sadovi nikogas ne ostavam za sebe . Mijam vednas ne cekam masina posto sme sami so mm

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Миење садови
2.12.2009 14:03:13   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Мијам садови обично по секој оброк, мразам да ми се собираат на куп.



Isto!!!!


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Миење садови
2.12.2009 14:27:55   
big_mama817
се трудам да ги измијам веднаш не сакам да ми се собират и обично навечер мијам за да не ми останат за наутро да ги мијам инаку мрзам полн судопер со садови user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Миење садови
2.12.2009 14:39:01   
HristinAntonio
racete mi se iritiraat od sadovi pa mm mi kupi masina....pa poretko mijam, inaku kolku otprilika se dvizat cenite na cepter sadovite?

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Миење садови
2.12.2009 15:29:46   
vezilka RR
ја садови мијам после секој оброк обавезно, измеѓу нешто ако се испрља исто така одма го мијам, мразам прљави садови..е така се до вечер, ако се случи вечер касно нешто да се испрља, некоја шоља или некое чинивче тоа го оставам пошто веќе ме фатило таква мрза да ништо не ми смета...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Миење садови
2.12.2009 15:51:57   
mami
Jас оставам се убаво да се собере па после да измијам, а може и за следниот ден да оставам..мразам после секој оброк да мијам- за разлика од свеки- за што и се вика по мене ако не измијам, па после јадење фино ги сместувам во садопер и си одам горе а ако ми мрчнат нешто само си коментира- јас не ве терам да ги миете, мене не ми сметаат и да постојат малку до вечер...кој нема друга работа нека мие цел ден..
Плус, криво ми е што кај свеки нема место за машината за садови која кутра веќе две години стои во гаража..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Миење садови
2.12.2009 16:21:31   
Еца
И јас обавезно после оброк ги мијам садовите, не за друго туку да не ги мислам после дека ми останале, вака измиј па бркај друга работаuser posted image Туку дали некогаш вашите мажи мијат садови, а оние кои имате машина дали знаат да ја уклучат. Ајде да видиме какви се нашите мажлиња на оваа темаuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 2.12.2009 16:22:07 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Миење садови
2.12.2009 18:26:52   
ripce
Дефинитивно најомразена работа ми е миење садови. Знам да ги измијам и кога се малку, а знам и да оставам да се собере куп па после стојам цел саат пред судопер. мм колку што "работи" нешто друго низ домот, толку мие и садови. Уште кога ќе земе 5 чаши во текот на денот за да пие сок е тогаш ми иде user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Миење садови
2.12.2009 18:40:51   
steci
Sadovi mijam najcesto posle sekoj obrok i toa racno sekogas so ist prasak mill.Koga gi mijam sadovite naprvin gi mijam casite pa sadovie a tavi i tengerinja odkako ke izvrijat ili iskisnat so sjaj.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Миење садови
2.12.2009 19:23:46   
Еца
јас искрено морам да го пофалам мм.Тој кога прави ручек, знае садовите што ги користел при готвењето да си ги измие, а воедно и ако останало нешто во садоперuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Миење садови
2.12.2009 19:59:12   
mami
мојот за да измие садови треба да ми е или многу лошо или да го утепам од молење а самоиницијативно не му текнало никогашuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Миење садови
2.12.2009 22:02:42   
mis.
Мразам да мијам садови но кога се мора,мора се.user posted image Да е здрава и жива машината за садови.Мм мие садови само кога не сум дома а кога сум дома не сака многу да ми се меша макар што на мене добро би ми дошло мешање од негова страна.

< Поракaта ја уредил mis. -- 2.12.2009 22:03:14 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Миење садови
26.1.2010 16:38:31   
Sandric
Машина за садови е работа што ја препорачувам на секој, доколку може да си ја дозволи.
Порано мислев дека е тоа глупост што воопшто не е потребна ама кога еднаш ќе го осетите благодетот од неа ...ќе мислите дека тоа ви се најдобро потрошени пари user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Миење садови
28.1.2010 16:02:37   
kopriva
Сакам машина за садови ...но не можам да поднесам да имам нешто неизмиено
или да чекам да се соберат па да ја уклучам
тоа ме нервира

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Миење садови
28.1.2010 16:03:55   
Sandric
Ејјј ки си ги пикнеш во машина ,ќе ја затвориш и ќе заборавиш дека имаш садови за миење, мора малку да се штедиме, барем таму кај што можеме user posted image

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Миење садови
28.1.2010 16:13:55   
beki RR
Ауууу...ме засрамивте...миете садови после секој оброк..

Јас имав страшна егзема која траеше година и пол и си купивме машина за садови.Од тогаш,машината мие,нормално кога ќе се наполни.
А секогаш си мислев дека последното нешто што ќе го купам е машина за садови.
Ама навистина е нешто многу важно во домаќинството, барем за мене.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Миење садови
28.1.2010 16:25:21   
melody
Najvazno nesto e toauser posted image Kako maz mi ma golemo semejstvo sreka sto ziveeme sami i sme daleku od niv inaku tesko mene.Vaka imam sekojdnevno da miam samo nekolku sadcinjauser posted image

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Миење садови
1.4.2010 4:23:43   
mina_m
kaj mene ima koj da mi gi mie sadovite ,mojata nezamenliva svekrva-masinata za sadoviuser posted image user posted image user posted image se sto se stava vo masinata stavam, osven tengerinjata i tavite sto gi mijam na raka....

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Миење садови
1.4.2010 12:57:17   
nadica
е па вака да се надоврзам на дискусијата: user posted image
мијам садови по секое валкање или по секое заминување на гостите(чаши, филџани од кафе, здели за грицки, воглавном ситни работи)
доле најчесто ги ставам во машина (господ само убавини да му дава на тој што ја измислил) само тави и тенџериња на рака
а мм тој не се мие раце во кујна а не садови да мие а за валкање може да добие златен медал ако има натпревар посебно кога изразува желба да зготви нешто user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Миење садови
1.4.2010 13:16:08   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: kopriva

Сакам машина за садови ...но не можам да поднесам да имам нешто неизмиено
или да чекам да се соберат па да ја уклучам
тоа ме нервира



kupuvaj sto pobrzo, nema popametno potroseni pari.
i ic nema da se nerviras ja polnis i ja zatvoras.
voopsto ne mirisa, umivalnikot ti e cist non-stop, a ja pustas koga ke ja napolnis.
jas ja pustam sekoja vecer pred spienje.
i sto e uste poubavo nema brisene na tanjiri i casi pred da gi priberis, svetat.
preporaka odbiraj model na BOSH nema da zgresis, golemina 45. taa e sredna ni mala ni golema.
vo malite ne zbira tengerinja i tavi , a golemite tesko e da gi napolnis ke treba da gi pustas polu prazni.
p.s. kupuvaj vednas, neme da zgresis.

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Миење садови
1.4.2010 14:09:56   
profesorica
во последно време мм мие садови- дури и сам му текнуваuser posted image user posted image user posted image

а валкаме како за 2 фамилииuser posted image user posted image user posted image , еден ручек и полна чешма со чинииuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Миење садови
2.4.2010 0:01:05   
mami
Mrazaaaaaam..ene cel kup me ceka a jas si citam RR...samo cekam mm da me potseti na zadolzenijatauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Миење садови
2.4.2010 0:33:54   
viksa
и јас мислам дека купување на машина за миење садови е многу исплатлива инвестиција. На секој топло му препорачувам доколку може да си купи. Јас ја  пуштам на секој втор ден и навистина за кратко време мијалникот ми е празен и чист. А за тоа дека ниту една рака не може да ги измие садовите како една машина, не треба да кажувамuser posted image


_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?