|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку често перете?
12.9.2009 14:04:45   
Еца
Ајде жени колку лесто перете, колку пати во неделата уклучувате машина?
Јас секој ден, освен во недела, ретко да прескокнам ден(се случува...) и сега се размислувам да не ја претерувам јас работатаuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку често перете?
12.9.2009 14:15:02   
natasha
ili podobro koga ne peremeuser posted image user posted image user posted image user posted image sekoj den vrti masinata,pa koga ke se soberat za peglanje of lele majkouser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку често перете?
12.9.2009 14:27:32   
BEBICA
Sekoj bozji den peram.moze i malku preteruvam no cepidlaka sum.Sto da pravamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку често перете?
12.9.2009 14:34:55   
Весна
Ех, па ова е стандард одговор за сите женетинки. Ние дома сме четворица (свекрва ми, маж ми, сестра му и јас), значи три на еден user posted image , па не една, по две-три машини на ден пуштаме и тоа најчесто бело, на вриење, а си мислам, а тек кога ќе се роди малово, ихааааа, Вардар не’ не крпи. user posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку често перете?
13.9.2009 18:49:49   
delfinka
jas ziveam sama so soprugot no mi se sobiraat raboti na sekoi dva dena da peram,a peglam ednas-samo petok nautro!
mnogu sum haoticna ako nesto ne mi e cisto,mazmi mi vika toa mi e mana,ama podobro da peram otkolku da mirisam na svasta.......

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку често перете?
13.9.2009 19:45:44   
cevlice
Да викажам толку се собира алишта а само двајца сме дома .
Не поминало 2 дена се собрало за на вриене. А , најново што е го сменив
прашакот , сега го користам ПЕРСИЛ и екстра е за бело.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку често перете?
13.9.2009 20:16:27   
profesorica
Ние многу често пуштаме машина на 2-3 дена се собираат алишта.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку често перете?
13.9.2009 20:28:28   
Bile
Mene mi e sram da kazam deka sekoj den skoro mi pere masinata. Znaci ako preskokneme den den naredniot se sobrale dve za vklucuvanje.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку често перете?
13.9.2009 21:07:33   
mami
уххх..па се  нервирам кога треба да пеглам секој ден па обично во еден ден пуштам по 5 машини а следниот ден се утепувам од пеглање..еве вчера и денес само перам а вечерва ме чека пеглање на тон па ве поздравувам и ви пишувам утре од работа user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку често перете?
13.9.2009 21:32:28   
Twins
 па скоро секој де а ако прескокнам еден или два дена наредниот ден пуштам по двеuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:05:26   
bibi
а бе луѓе што правите вие, па евн живеат од вас. Си велам да не нешто не е во ред со мене. па, јас маж ми и ќеркичката си пуштаме викенд машини, се што ќе ми се собере од неделата и викенд ќе пуштам по 4, 5 машини и после до душа капнувам од пружување и пеглање алишта, ама јас така правам. Имам алишта многу,Сара веќе не е мала, 2 годишна е,ама си мочка и кака на шоља, така што пелени не користиме освен сеуште ноќната, ама си имаме многу гаќички и си чекаме да ни се соберат. Па, штедете домаќинки малку, рецесија доаѓаuser posted image Е, сега тргнавме во градинка, па може повеќе да се валкаме , тоа допрва ќе видимеuser posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:10:05   
Палешка РР
Јас перам два пати во работните денови и 3-4 машини во сабота. Над мене комшивката стално се жали дека не може да истресе, ама сама е па кој и валка user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:13:22   
mother 29
zaperuvam toa sto e na raka reci si skoro, sekoj den.a masina preku eden den.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:13:46   
big_mama817
mnogu cesto pa da ne preteram najmalce ednas vo denot user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:15:20   
bibi
а, машините што ги пуштате се полни онака, крцаат или полупразни?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:15:26   
srekna mama
и јас доста честочретко се случува да прескокнам ден

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 13:42:44   
Natasha5
Охооо секој ден,машината пере на 2-3  дена  а од Јана на рака перам секој ден .

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку често перете?
14.9.2009 14:53:56   
Maca25
и јас перам секој ден. дома сме тројца ама мислам дека од бебушот има најмогу валкани работи. неделно за нејзини алишта пуштам 3 до 4 машини. ако преку недела не сум можела да пуштам машина, се собира за викенд и тогаш тешко мене - викендов пуштив дури 8 машини. мислам дена цел ден тоа правев - пушти, пружи, собери, испеглај, нареди. аман више!!! 

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку често перете?
15.9.2009 8:33:19   
mami
кога беше лука помал пуштав секој ден некогаш и по 2, сега кога порасна ми се фака се на куп и пуштам обично четврток и петок навечер по 2 или повеќе за недела да пеглам до касно и понеделник да спијам на работаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку често перете?
15.9.2009 8:36:45   
Весна
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку често перете?
15.9.2009 8:39:11   
mami
ааа смеј се..ке те видам за некој месецuser posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку често перете?
5.10.2009 14:19:39   
profesorica
Машината ми е расипанаuser posted image user posted image user posted image па деновиве свекрва ми пушта машина и за нас ама и свекор ми морам да го пофалам ми ги враќа соастрени испеглани алиштата, намирисани да ти е мерак да си ги наредиш во плакар.Се надевам брзо ќе ни ја поправат машинатаuser posted image

А вие мамички колку често перете?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку често перете?
5.10.2009 14:24:13   
mami
мислам дека си го урнав рекордот вчера..пуштив 4 и останаа алишта за уште една ама ми се спиеше веке, и плус како што ги сушам внатре немаше шанса, да е жива и здрава сушалката колку тежина може да трпиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку често перете?
5.10.2009 14:27:15   
nutelizza
Секој ден освен петок и недела

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку често перете?
5.10.2009 14:30:52   
niki
Јас немам ред на перење, може секој ден да уклучувам по една па неколку дена да не перам, па да уклучам во еден ден три- четири машини и така, како сум расположена и зависи колку се собрало за перење.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?