|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кафе бар "Рингераја"
11.3.2009 18:57:10   
Еца
Eve dragi nasi clenovi mislam deka bi trebale da imame i eden nas bar kade sto ke mozeme da si pomuabetime,da se napieme po nesto i da se relaksirame.Drago mi e sto ste so nas i se nadevam ke vi se dopadne enterierot i uslugata.Eve za pocetok kuka casti pa ima li nekoj za pijacka?Eve posluzete se sami user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mislam deka ponudata e odlicna!Sega da ne se falam sama,eve posluzete se...user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.3.2009 16:58:36 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
11.3.2009 21:12:47   
Lilipop
Elence, od kaj ti se smajlinjava ziti se? Epten se slatki, srcki..
Inaku za zabavata i ne ti e losa idejata. Stom e rabotava za pijacka, ja sum stalno za!  user posted image
Samo nekako nie dvete sami, sto zabava ke bidne toa? Kaj se drugite?
Ne rekle Amerikancine za dzabe ''the more, the marrier" ..Jas mislam deka ova moderatorov treba da ja doorganizira zabavava i da razglasi deka ovde moze navistina da bide zabavno i ova da ispadne interesen nacin za druzenje . Navijam za user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
11.3.2009 22:40:43   
nina
eve i jas sum za zabavava pa ajde za pocetok jas ke pocnam so sokceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
11.3.2009 23:15:10   
Julie1
user posted image А се служи тука и џин тоник.... може неколку чашки user posted image user posted image  Ух добро ми дојдоа, ајде ајде уште гости во баров повесело да е...

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
12.3.2009 6:48:17   
Еца
Навистина ми е цест и задоволствостомоите први гости веке свратија,за поцеток е добро,полека лилипоп ке собереме луге за забава,ветувам!А смалите оди во РР заедница,во разговори за се и сесто и таму ја имам веке поставено адресата за смајлитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
12.3.2009 20:40:38   
Еца
Juhuhu eve me ima li nekoj za kafe,ili kasno vi e pa ajde toagas da se napieme nesto zestoko,a?user posted image user posted image user posted image Sama nekako ne mi ide,a maz mi samo sto si dojde od rabota i bas e umoren da mi pravi drustvouser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 0:20:42   
Lilipop
e znam deka e kasno, ama mene sega kako bi mi dosla edna pijacka, ( i dve ili tri nema da mi bidat mnogu) tamam pred spienje da me opusti malce..sakam cvrsto da spijam, ne mi se sonuva, se nesto cela nedela sonuvam kako sum vo osnovno so drugarcinjata od togas i nesto se brkame po hodnici, resavame zadaci..trista gluposti! A osnovno bev pred 20 god..user posted image  So ke da e rabotava, Gospod znae user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 0:23:13   
Julie1
Лилипоп уште си тука? Дај ако не си замината од баров да се напиеме заедно. Ајде живели!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 7:36:02   
Еца
Sanja te vidov se setkas vamu tamu,ajde da se napieme po edno kafe ili po eden caj toa e pozdravo,ajde ajde,doagaj,te cekam,nemoj da mi kidnesuser posted image user posted image user posted image ne mi se sedi veke sama u barot kako....dosadno e de...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 7:46:37   
Еца
user posted image Sanja draga pak se razminavme,jas moram da odam,ama iskreno se nadevam malku pokasno ke se najdeme i konecno ke se napieme po nesto zaedno,a do togas user posted image I eve i da ne ti bide badijala doaganjeto vo barot pocesti se user posted image user posted image user posted image pozdravuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 8:14:06   
Sanja
Ej Elena fala mnogu na cajceto ama dobro mi dojde :)
Sto ubavi smeskovci si stavila kade gi najde?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 16:49:23   
Lilipop
E Sanjicke, mene pred tebe mi tekna toa da prasam..user posted image  Aj citni malce pogore, elence se si ima napisano..
Julie, pa jas mislev sama sum vo barot i si otidov da si legnam..posle da ne  recat : ovaa sedi sama na sank do niedno vreme , ko pijanicine ..

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 18:17:27   
nina
Јас дојдов ан една пијачка во баров па се надевам има некој да се напиеме заедно пошто досадно ми е сама па јас ке се напијам user posted image   user posted image   user posted image   user posted image   user posted image



< Поракaта ја уредил nina -- 13.3.2009 18:18:41 >

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 18:19:29   
nina
изгледа нема никој јас ке испијам ова па ке си идам поздрав до сите user posted image   user posted image многу е супер музикава


< Поракaта ја уредил nina -- 13.3.2009 18:22:41 >

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 18:41:22   
Еца
eve me nina na kratko eve me
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 19:45:50   
Lilipop
Elence, a be sakam da te prasam nesto, ona moderatoron se napisal na temata" kako da otvorite nova tema" , samo zaboravil da napise kako da otvorime nova tema, kaj se pravi toa? ..pa da te zamolam ako ne ti e tesko da ni kazes  ili barem mene isprati mi na PP, moze jas sum malku glupicka pa ne sfakam..user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:03:49   
predrag
Лилипоп извини за забуната, сум го погрешил насловот на темата user posted image па грешки сме, луѓе правиме user posted image user posted image user posted image или обратно беше тоа... како и да е, сега ќе ставам и пост за тоа, па ќе можеш таму да прочиташ.user posted image

(Одговор на членот Lilipop)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:07:44   
Еца
Eve mila jas ke ti pisev ama vidi sega so moderatorot,ako ne se snajdes pisi ke ti kazam,i ne se sramuvaj da prasas za bilo sto,luge sme pa samo taka se uci so prasuvanje,ja znaes onaa ko pita ne skita,ajde draga pozdravuser posted image

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:20:04   
predrag
затоа и сме тука, да си помагаме едни на други user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:21:29   
predrag
п.с.
ќе ме почестите ли и мене една пијачка? па еве се потрудив да напишам уште еден пост кој можеби ќе биде некому корисен, мислам дека заслужив user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:31:53   
Еца
E stvarno zasluzi pijacka user posted image ili mozebi poveke sakas user posted image ili user posted image ...mislam dosta beseuser posted image user posted image user posted image da ne ti dojde mnogu pa da nema koj da te odnese doma user posted image

(Одговор на членот predrag)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:41:44   
nina
 user posted image   user posted image    user posted image            Еве ај ад се напиеме ве частам и отидов иначе сеганавратив пак поздрав до сите ова на брзина го пијам и си одам поздраче      user posted image user posted image и за елена и за модераторот пошто само они ни се присутни во баров    


< Поракaта ја уредил nina -- 13.3.2009 20:45:23 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:43:48   
Еца
Pozdravce nina ajde denovive da se dogovorime da svratime site vo barot pa da si napravime edna zurka user posted image

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 20:47:13   
nina
важи баш ке ми биде мило да се деси деновиве тоа поздрав и уште еднашuser posted image user posted image    

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Kafe bar "Ringeraja"
13.3.2009 23:00:56   
Julie1
Јас мислам дека скоро ке може да направиме вистинска Рингераја журка во некој бар, а може и сите да изиграме ринге ринге раја на сред бар :)



_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?