|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Тато во 8. неделаНа идната мајка овозможете и што повеќе сон. Дури и на пладне, доколку тоа и одговара. А знете ли што сигурно ќе и годи? Масажа на табаните!

Дали веќе имате одлученосо својата трудница да одите на првиот преглед? Заедничките прегледи зависат исклучиво од договорот меѓу вас, а ако дозволите, би ве посоветувале никако да не го пропуштите прегледот кој се вика нухална бразда и кој е на ред меѓу 11. и 14. недела. Повеќе за тоа можете да прочитате во описот на 11. и 12. недела од бременоста. Тука само ќе кажеме дека на овој преглед на екранот ќе можетe детално да го видите своето неродено бебе. Верувајте ни, вреди!


Прочитајте уште


>>  Мама во 8. недела
>>  Плод во 8. неделаАнкета

на кого да личи вашето бебе?
daki

На кого да личи вашето бебе?

мама (58%)

тато (36%)

баба (свекрва) (0%)

дедо (свекор) (1%)

вујко (1%)

тетка (4%)


Број на сите гласови: 73

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!