|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Сакаш да имаш твој календар?
ПРИЈАВИ СЕ и добивај новости со корисни, интересни и забавни содржини на својата електронска пошта.

Плод во 8. неделаБрзото растење на плодот продолжува. Сега е голем колку црешна, од 8 до 11 мм, а тежок 1 грам. Јасно се гледа задниот дел на мозокот, а плодот веќе почнува да се поместува. За жал, сеуште е мал за да ги почувствувате неговите движења. Ви треба уште малку трпение, некаде до 20. недела кај прворотките, а кај оние кои веќе раѓале, две до три недели порано... и нежни пеперутки ќе почнат да шетаат во стомакот. А кога ќе зајакнат, ќе бидат тоа јаки удирања. И во развојот на коските се случуваат прилично интересни работи: се појавуваат лактовите, а коските стануваат се поцврсти поради таложење на калциумот. Почнуваат да се развиваат прстиња, уште малку и ќе можете да ги преброите!

И уште ова, под непцата почнуваат да се развиваат продолжетоци за млечните заби.

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ?

Половите жлезди во оваа недела ќе се обликуваат во тестиси, односно во јајници.


Прочитајте уште


>>  Мама во 8. недела
>>  Тато во 8. неделаАнкета

ortopedsko pajace
boki260bf

baram pojas (pajace so svirce)za ispravanje na kicma za deca, gi imalo koga ke se navedne deteto toa svirnuvalo i go predupreduvalo deteto da se ispravi. Koj znae kade moze da se najde i kupi Blagodaram na sorabotkava

pajace (71%)

pojas (29%)


Број на сите гласови: 7

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!