|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Заради Хурем сите турчинки станаа црвенокоси!

Редакција Рингераја, 26.8.2012
Турските фризери мораа да набават црвена боја за коса каква што има Meryem Uzerli. На Хуремовата нијанса на косата фризерите и дадоа назив Hurra red. Жените полудеа за неа!

image
/11


 

 

Освен црвената коса турчинките полудеа и по накитот со кој Сулејман ја опсипува својата љубовница и жена во серијата. Најбарани се огрлиците од злато, рубини и дијаманти. Нијансата на црвено-портокаловата коса, која е нетипична за црнокосите турчинки, е наречена Hurra red.

Со тоа покажаа колку славната глумица, ќерка на германка и турчин влијаела на модните трендови во земјата. Освен фризерските салони, со полна пареа работат и продавниците за накит, бидејќи турчинките се воодушевени од убавината на накитот на Хурем во серијата. Сите огрлици белегзии, прстени и шноли кои ги носат сопругите на Сулејман и девојките во харемот, со месеци се дизајнирани и рачно изработувани. Накитот е изработен од рубини смарагди, аквамарин и сафир.

 

 

1

 

2

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Отвoрање на сопствен бизнис во време на па...
Пандемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаjа да создадат свои бизни...
13
Креативната работилница на Маја Љубеска
Пандемијата ни ги измени животите на сите. Додека многумина останаа без работа, многумина успеаjа да создадат свои бизни...
10
Хуманитарен проект на Софија Петковска
Поздрав до сите читатели на вашиот сајт. Најпрвин да се претставам на јавноста, јас сум Софија Петковска, дипломиран пед...
8
Facebook за 7 дена престанува да постои!
Основачот и мнозинскиот сопственик на моќната американска компанија Фејсбук, потврди дека за една недела ќе објави сe за...
4
Анкета

koe ime e najubavo
mamicka77

koe ime da go odberam za mojata kerkicka

EVA (49%)

BISERA (22%)

ENA (29%)


Број на сите гласови: 135

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!