|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Видео рецепт: Валентајн колачи за вљубени

Редакција Рингераја, 13.2.2018
За сите вљубени, Фичо ќе приготви вкусен кремав колач со готов пандишпан. Лесен и брз рецепт за да го изненадите партнерот, совршен дури и за оние кои се почетници во кујна

/11


 

1 готов пандишпан
За КРЕМ ќе ви треба:4 белки6 лажици шеќермалку румекстракт од ванила250 гр. маскарпонеЗа ПРЕЛИВ ќе ви треба:240 гр. млечно чоколадо (може и бело)

ПодготовкаЧекор 1: Од готовиот пандишпан исечете форми со модла за колачиња. Количината на колачињата и пандишпанот е по ваша желба.Чекор 2: За кремот изматете ги белките со шеќерот и додадете рум за да го оформите вкусот. Оставете го кремот во фрижидер да се зацврсне. Извадете го од фрижидер и додадете го маскарпонето. Измешајте ги убаво да се соединат.Чекор 3: Филувајте ги колачите: пандишпан, фил, пандишпан. Големината на колачите е по ваша желба.Чекор 4: Растопете го чоколадото, колачите наредете ги на решетка и прелејте ги со чоколадо. Можете да користите и бело чоколадо по желба.Чекор 5: Сервирајте!

Прочитај повеќе

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Страв од одвојување
Дали вашето дете се чувствува нервозно кога треба да го напушти домот и да оди некаде без вас? Дали нервозата му предизв...
4
Како да се всади добра работна етика кај д...
Едуцирајте ги Вашите деца со всадување на добра работна етика, научете ги на одговорност, почит и способност за работа ...
4
Двојазичност кај децата
Што значи терминот двојазичност, или билингвизам? Најопшто значење на овој термин е: користење на повеќе јазици (може да...
4
Како детето станува “мал тиранин”?
Детето може да биде насилно кон пожртвуваната мајка, бидејќи никогаш не се сретнало со нејзините граници – не знае што с...
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?