|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Сексот ги намалува маснотиите!

www.zazdravje.com.mk, 12.9.2020
Добриот секс е нешто што го посакуваат и мажите и жените. Но освен што сексот нуди уживање и опуштање за двајцата партнери, сексот нуди и здравствени придобивки за вашето тело и истовремено е и лек против многу здравствени тегоби

image
/11


Докажано! Сексот ги намалува маснотиите


Да, неколку последователни студии докажаа дека сексот освен што ги јакне коските и мускулите ги намалува количините на холестерол и триглицериди, па со тоа можеме да кажеме дека сексот се бори со васкуларните заболувања.Сексот ги олеснува менструалните тегоби


За ова неколкупати веќе зборувавме, сексот е идеално решение за намалување на предменструалните и менструалните тегоби. Делува позитивно и на телото и на расположението.

 


Со секс до витка линија


Сексот е идеален начин за слабеење. Дефинитивно идеално се вклопува во секоја диета. Со практикување на секс еднаш седмично, за една година ќе потрошите повеќе од 8 000 калории, што е еднакво на 120 километарски маратон. Па вашето следно мото за витка линија нека гласи: Здрава храна и редовен секс.

 


Сексот и кардиоваскуларниот систем


Сексот го јакне срцето, го намалува количеството на маснотии а со тоа ги штити и крвните садови. За време на сексот ние длабоко дишеме што овозможуваме добра оксигенизација на целото тело.

 


Сок од калинка наместо виагра?!
Мажите и жените, кои секојдневно пијат по една чаша сок од калинка, го зголемуваат нивото на тестостерон во организмот, ...
4
Фризури за долгата коса на вашата ќерка
Секоја мајка сака нејзината ќерка да изгледа како принцеза секој ден. Грижејќи се за секој детал на својата ќерка, мајка...
3
Создадете подобар живот
Својот живот го заробувате во негативни мисли и енергија ако го трошите на она лошо што може или би можело да се ...
2
Во шопинг по совршена венчаница
Што треба да имате на ум…( 6 совети за купување венчаница)
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

До која возраст?
Admin

До која возраст носеа вашите деца пелени?

0-12 месеци (9%)

12-24 месеци (45%)

24-36 месеци (36%)

36-48 месеци (9%)


Број на сите гласови: 11

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!