|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најдобрите фотографии од породување во 2019

Редакција Рингераја, 27.5.2020
Сликите навраќаат поплава од спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да родат дете. За оние моменти за време на породилните болки, кога сме целосно вон себе. Во моментот кога ќе погледнеме на бебето, кое го чекавме толку долго...

image
/11


 

Годишниот натпревар IAPBP ја слави убавината на раѓањето и огромната вештина на фотографи на раѓање со избирање на победници во четири категории: труд, породување, породување и детали за раѓање. Сликите враќаат поплави спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да раѓаат. Оние моменти за време на трудот кога сме целосно во себе. Во моментот кога ќе погледнеме на бебето, чекавме толку долго. Првиот состанок на срцев оток меѓу сестрите. Сите се лежени и извонредно заробени од најдобрите светски фотографи за раѓање.
Еве ги победниците на Меѓународната асоцијација за професионални фотографи на раѓање во 2019 година, Конкурс за слика, вклучувајќи го и победникот на првото место, Беле Вердиглионе од Перт.

Годишниот натпревар IAPBP ја слави убавината на раѓањето и огромната вештина на фотографите на породување со избирање на победници во четири категории: породилни болки, породување, после породување и детали за раѓање. Сликите навраќаат поплава од спомени за оние од нас кои имаа доволно среќа да родат дете. За оние моменти за време на породилните болки, кога сме целосно вон себе. Во моментот кога ќе погледнеме на бебето, кое го чекавме толку долго. Првиот состанок меѓу браќата и сестрите. Сите овие емоции се извонредно прикажани во најдобрите светски фотографии од породување.


Еве ги победниците на Меѓународната асоцијација за професионални фотографи при породување во 2019 година, вклучувајќи го и победникот на првото место, Беле Вердиглионе од Перт.

 

Прво место: Нашето rainbow бебе е конечно тука

1

 

Категорија: Детали од породување

2

 

Категорија: Породување

3

 

Ова сме ние

4

 

Породување во вода на зајдисонце

5

 

Најубавото бањање

6

 

Рекоа дека не можам

8

 

Малата коала

9

 

Будење

9

 

Конечно заедно

10

 

Братче и сестричка

11

 

Таткото е роден

15

 

Породувањето остава белег кај сите нас

16

 

Извор: Mumgrapevine

Трудници, внимавајте на температурата на в...
Колку долго може една бремена жена да плива во море? Дали водата во базенот е погодна за бремена жена? Што е со термални...
11
Опасни лековити билки за трудници
Некои лековити билки е подобро да се избегнуваат во бременоста. Ви носиме список на тие билки и нивното дејство на орган...
5
Изградете врска со бебето во стомакот
Онаа посебна врска меѓу мајката и бебето, за која сите знаеме дека не почнува по раѓањето на бебето, докажано е дека зап...
5
Големина на плодот во бременоста
Интересен опис на големината на плодот во бременоста - приближување на вредностите преку компарација со овошје и зеленчу...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste pravele celulitni tretmani i dali se efikasni?

Da sum pravela (67%)

Da efikasni se (0%)

Ne ne sum pravela (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!