|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кејт Мидлтон носи девојче?!

Редакција Рингераја, 6.3.2013
Англија нека се подготвува за уште една кралица! Кејт Мидлтон даде знак дека носи девојче! На војвотката и било поклонето бело мече, а таа искоментрала “Благодарам. Ќе го земам тоа за мојата ќ----” и прекинала на средина на реченицата

image
/51


 

 

Кога војвотката била запрашана дали сакала да изговори “ќерка”, таа рекла “не кажуваме”. Еден сведок му го пренесол своето возбудување на новинарите: “Ја прашав дали носите девојче и ми одговори – сеуште не знаеме, а потоа смеејќи се рече – не кажуваме, среќно гушнувајќи го мечето.”

US Weekly дознава дека Вилијам и Кејт неодамна го дознале полот на бебето, но им кажале само на своите родители.

Ако војвотката Кејт роди девојче, тоа ќе биде голема радост за неа и Вилијам, а уште поголема радост за Велика Британија. Бабата на принцот Вилијам, кралицата Елизабета втора, неодамна реши дека ако првото дете на Вилијам и Кејт биде девојче, ќе добие титула принцеза. Според декретот, првороденото дете на Вилијам и Кејт ќе биде наследник на тронот, без оглед на полот.

Неверојатно видео од породување со царски рез
Ако некогаш сте се запрашале како изгледа породувањето со царски рез, на ова неверојатно видео можете да видите како лек...
92
Дали да се депилирате (или не), пред пород...
Ќе боли ли како пекол? И уште поважно, дали е безбедно? Слушнавме дека некои гинеколози советуваат да не се бричите или ...
14
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
5
Надица: Мојата породилна приказна
Моментот кога јас се претворив во „ние“ .
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ljubov
gabriela 02

Dali poveke go sakate deteto ili soprugot

deteto (45%)

soprugot (0%)

dvajcata podednakvo (40%)

poveke deteto (15%)

poveke soprugot (0%)


Број на сите гласови: 128

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!