|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кејт Мидлтон носи девојче?!

Редакција Рингераја, 6.3.2013
Англија нека се подготвува за уште една кралица! Кејт Мидлтон даде знак дека носи девојче! На војвотката и било поклонето бело мече, а таа искоментрала “Благодарам. Ќе го земам тоа за мојата ќ----” и прекинала на средина на реченицата

image
/51


 

 

Кога војвотката била запрашана дали сакала да изговори “ќерка”, таа рекла “не кажуваме”. Еден сведок му го пренесол своето возбудување на новинарите: “Ја прашав дали носите девојче и ми одговори – сеуште не знаеме, а потоа смеејќи се рече – не кажуваме, среќно гушнувајќи го мечето.”

US Weekly дознава дека Вилијам и Кејт неодамна го дознале полот на бебето, но им кажале само на своите родители.

Ако војвотката Кејт роди девојче, тоа ќе биде голема радост за неа и Вилијам, а уште поголема радост за Велика Британија. Бабата на принцот Вилијам, кралицата Елизабета втора, неодамна реши дека ако првото дете на Вилијам и Кејт биде девојче, ќе добие титула принцеза. Според декретот, првороденото дете на Вилијам и Кејт ќе биде наследник на тронот, без оглед на полот.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Спречете ја појавата на стрии во бременоста
Дознајте на што мора да внимавате за да не добиете стрии
4
Водич за трудници и коронавирус
Министерството за здравство изготви препораки и брошура за трудници за антенатална и интерпартална грижа во услови на Ко...
4
Кога градитe престануваат да болат во брем...
За некои жени, болните гради се еден од првите знаци на бременост, дури и пред пропуштената менструација
4
Движете се за време на породувањето!
Кога жените во филмовите се породуваат, тие генерално се во иста позиција: легнати во кревет. Но, движењето за време на ...
4
Анкета

pomagajte!
srekna trudnica

blagodaram za vasata pomos, za ime na naset_o bebe!

luka (38%)

dimitri (24%)

konstantin (28%)

jakov (10%)


Број на сите гласови: 82

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!