|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ѕвезда на бебе календар за 2021 година - ЈАНУАРИ

Редакција Рингераја, 7.12.2020
На небото на Рингераја вечерва блеснува првата ѕвезда. Нека новата 2021 му донесе многу здравје, многу радост и среќа, многу насмевки и среќни денови со родителите. Оваа ѕвездичка, овој херој, сите го познаваат и сакаат! ЅВЕЗДА на јануари еее...

image
/11


Новата 2021 година ја отвораме со едно слатко детенце на кое му ја посакуваме ЦЕЛАТА среќа на овој свет. Испраќаме многу љубов, многу позитивни мисли, среќа и многу здравје. Ѕвездата на јануари е малиот, но најголем борец и херој...

 

Л У К А, 1 година, Валандово

 

 

luka

 

Рингераја му посакува побрзо опоравување на Лука

 

__________________________________________________________________________________

 

Преземено од профилот на мајката Надица Ристова на Facebook

Успешно заврши превозот на 18-месечно бебе од интензивна нега во Скопје, Македонија, до Гаслини во Џенова Ви благодариме Regione Liguria и FlyingAngels момчето со тежок рак на црниот дроб, денес има надеж за опоравување.
Долг синџир на солидарност кој од Лигурија стигна до Македонија за да даде шанса да оздрави малечок кој не можеше да се излечи во својата земја.
Детето има волуменозен карцином на црниот дроб, кој исто така предизвикува големи респираторни нарушувања, за кои македонското семејство и лекарите испратија барање за помош до генералниот директор на болницата Гаслини преку локално познавање на семејството и за интерес на Даниел Рисо и Џеноевскиот зелен крст.
Малиот сега е хоспитализиран со мајка му на одделот за интензивна нега во Гаслини, во угостителската област за странски пациенти кои треба да поминат карантин за контрола на инфекцијата од Ковид-19. Детето веднаш ќе добие интензивен третман за црн дроб и респираторни потешкотии и хемотерапија за третман на неоплазија на црниот дроб.

luka

Рингераја изразува огромна благодарност до:

Комисијата за избор за Ѕвезда на бебе календар
Johnson's baby
Instagram заедницата

 

 

We spread love and positive wishes

 

zvezda

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Како да ја негувате бебешката кожа за да б...
Како родители, ние се стремиме да им го обезбедиме најдоброто на нашите малечки,обезбедувајќи им удобност, здравје и цел...
15
Сандра Булок ќе посвои уште едно дете
Оскаровката Сандра Булок ќе стане мајка на уште едно дете. Како што јавуваат американските медиуми, глумицата која веќе ...
5
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
4
Зошто мајките стануваат невидливи по пород...
Мајчинството менува сe. Oд независна личност наеднаш ќе станете одговорни за целосна грижа и благосостојба на друг човек...
4
Анкета

iminja
cece7

iminja

martin (38%)

marin (16%)

maksim (46%)


Број на сите гласови: 141

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!