|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

83 знаци дека ќе се породувате

Eve Vawter for Mommyish, 4.10.2022
Ако сте при крај на бременоста, може да почнете да се прашувате како точно ќе знаете дека ќе се породувате. Не грижете се! Ова се 83 сигурни знаци дека за брзо ќе влезете во породилната сала
Клучни зборови:

image
/11


 

 1. Пред 9 месеци докторот ви кажа дека сте бремена.
 2. Луѓето поминуваат покрај вас и ви велат: “СЕ УШТЕ НЕ СИ СЕ ПОРОДИЛА”?!
 3. Ставате нов статус на Facebook: “СЕ УШТЕ НЕ СУМ СЕ ПОРОДИЛА”!
 4. Повеќе не можете комотно да спиете на грб, настрана, со 5 перници, вклучувајќи го и вашиот партнер во перниците.
 5. Мокрите отприлика 198 пати на ден.
 6. Идиоти го допираат вашиот стомак само што ќе се појавите во јавност.
 7. Само што започнавте да читате прекрасна книга која не можите да ја оставите.
 8. Не сте одлучиле како ќе се вика бебето.
 9. Мајка ви дојде да ве види бидејќи и кажавте дека мислите дека ќе се породите во секој момент и почна да ве критикува бидејќи детската соба не ви е подготвена.
 10. Се разбудувате во средината на ноќта бидејќи сонувавте дека сте го родиле justin Bieber.
 11. Се разбудувате во средината на ноќта, бидејќи имавте секс со Јustin Bieber.
 12. Навистина го мразите Јustin Bieber, но се фаќате како на мачето му ја пеете неговата песна Baby.
 13. Вашиот вујко ви сугерира да му дадете име на бебето по некој член од фамилијата.
 14. Имате најмалку 15 луѓе кои ви ги врзуваат чевлите.
 15. Кажувате реченици како МИ СЕ СМАЧИ ДА СУМ БРЕМЕНА.
 16. Повеќе не ви паѓа на памет да одите на пренатална јога.
 17. Одлучивте дека веднаш треба да нацртате слика на ѕидот во собата од бебето.
 18. Почнувате да се грижите дали ќе ве обрежат или не.
 19. Почнува да ве фаќа паника бидејќи се грижите дека вашата ќерка ќе порасне и ќе зема помала плата од колегите, бидејќи е женско.
 20. Морате да ја средите косата.
 21. Се уште не сте ја спакувале торбата за породување.
 22. Гинекологот ви кажува дека наскоро ќе се породите.
 23. Заглавивте во сообраќајот на многу жежок ден.
 24. Констатирате дека еден ден ќе учите друга личност како да врши нужда во нокшир.
 25. Еден од вашите пријатели закажа ден за јадење скара и вие сте сигурни дека баш тој ден ќе се породите.
 26. Едно од другите деца си ја скрши ногата.
 27. Касиерката во продавница ви рече дека наскоро ќе се породите.
 28. Немате ништо убаво за јадење дома.
 29. Се уште не сте одлучиле дали ќе бебето ќе му ставате еднократни или платнени пелени.
 30. Се уште не сте одлучиле дали ќе го доите бебето, или ќе го храните со адаптирано млеко.
 31. Се уште не сте одлучиле каде ќе спие бебето.
 32. Имате срцелупање константно.
 33. Вашите омилени хеланки имаат огромна дупка меѓу нозете.
 34. Плачете на сите реклами на Hallmark.
 35. Сите жени кои ги познавате ви раскажале што тргнало на лошо кога се породувале.
 36. Се што сакате е некој да ви донесе колач топло-ладно.
 37. Водењакот ви прсна, а вие мислите дека се измокривте во гаќи.
 38. Грбот константно ве боли.
 39. Грбот без престан ве боли и одите кај вашиот гинеколот да му кажете дека имате лажни контракции.
 40. Гинекологот ви вели дека ќе земете долг одмор.
 41. Пријателите ви оставаат гласовни пораки “СЕ УШТЕ НЕ СИ СЕ ПОРОДИЛА”?!
 42. Се тетеравите додека одите.
 43. Констатирате дека на новото креветче треба да има уште два шрафови.
 44. Пребарувате на google колку литри вино е безбедно да испиете во последниот месец од бременоста.
 45. Љубоморни сте на сите околу вас кои пијат вино.
 46. Ве мачи мислата дека апчињата за настинка кои ги испивте пред да ви кажат дека сте бремена му наштетиле на вашето бебе.
 47. Читате како славните мајки ја вратиле фигурата по породувањето и го фрлате списанието низ прозорец.
 48. Не можете да си го земете списанието кое го фрливте низ прозорец.
 49. Поспана сте постојано.
 50. Не спиете само во 3.00 бидејќи мора да мокрите.
 51. Пребарувате на google начини како побрзо да се породите.
 52. Мислите дека сексот може да индуцира породување.
 53. Мислите дека полна чинија салата може да индуцира породување.
 54. Одлучувате дека нема природно да се породите.
 55. Ви се расипа машината за сушење алишта.
 56. Вашите гради се најголеми во целото ваше постоење.
 57. Престанавте да се врзувате со каиш во кола.
 58. Кажувате работи како: НЕМА ДА МУ ДОЗВОЛАМ НА МОЕТО ДЕТЕ ДА ГЛЕДА ТВ.
 59. Одлучувате дека сопругот мора да ви поклони нешто.
 60. Не можете да одлучите што да ви поклони сопругот.
 61. Дали тоа да биде накит?
 62. Дали да биде голем сендвич?
 63. Дали да биде проклето колаче?
 64. Најдобро е да биде колаче.
 65. Хистерично се смеете на идејата на снимање порно филм во бременост.
 66. Вашата пријателка, која исто така е бремена, на Facebook го објавува името на бебето и тоа е остото име кое вие тајно го одбравте.
 67. Кога се смеете по малку мокрите.
 68. Не можете да престанете да гледате во малите чорапчиња.
 69. Навистина се нервирате што туш-кабината не е поголема.
 70. Најдовте слика од голема туш-кабина на Pinterest и уште повеќе се изнервиравте.
 71. Никој не ви купува помфрит и пржени рипчиња и навистина ги мразите тие идиоти.
 72. Чувствувате дека не можете ниту еден ден повеќе да издржите да сте бремена.
 73. Знаете дека ќе ја делите собата по породување со некоја чудак жена.
 74. Констатирате дека немате седиште за во кола.
 75. Констатирате дека не знаете како да го наместите седиштето за во кола.
 76. Мачката постојано легнува на вашиот стомак.
 77. ЧУВСТВУВАТЕ ДЕКА ЌЕ БИДЕТЕ БРЕМЕНА ЗАСЕКОГАШ.
 78. Конечно седнавте да јадете.
 79. Вашите контракции се на 5 минути.
 80. Вашите контракции престануваат.
 81. Вашите контракции повторно почна откако конечно заспавте.
 82. Вашите контракции започнаа кога сопругот лета со авион во друга држава.
 83. Вашиот водењак пукна во центарот на преполниот градски мол

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Што навистина се случува со вагината по по...
Ви донесуваме некои од најважните одговори на прашањето што ги интересира и мачи идните мајки: „Што навистина се случува...
11
8 бабини деветини за побрзо породување
Постои бесконечна листа на работи за кои се шпекулира дека им помагаат на бремените жени да предизвикаат породување. Воо...
8
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
4
Табела на раст на плодот по недели
Колкава е должината и тежината на плодот во секоја од 40-те недели од бременоста? Проверете како плодот расте во мајчина...
4
Анкета

Кое е поубаво !!!! :)
Jasy

Иако навидум се "исти", но сепак постои некоја разлика дали Влатко или Владимир. Со мм имаме дилема тој сака Влатко, а јас сакам Владимир. Па да видам што мислите вие кое според вас е поубаво и позвучно.

Влатко (36%)

Владимир (64%)


Број на сите гласови: 177

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!