|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сакам да прашам .....
25.12.2014 22:18:34   
Melanija RR
Секогаш има нешто што сакаме да прашаме а не е нешто за дебата а ниту е за нова тема user posted image

1000 прашања и исто толку одговориuser posted image

Цела недела се мислам ,собирав фискални за награднатз игра ФИСКАЛНА ВО РАКА - ДОБИВКА БЕЗ МАКА.Имам еден тон тоа се многу плика а уште повеќе поштаринаuser posted image Дали знаете во МТВ дали во холот сеуште има кутии за оставање на пликоа ,и дали истите може да се во обично бело плико без поштенска марка?
Инаку ако имате и вие пристигнатите до 28 декември се во игра па да го фатиме последниот воз

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сакам да прашам .....
27.12.2014 14:15:11   
Melanija RR
Женски ако ми избега колата што правиме?Ајде помошuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сакам да прашам .....
27.12.2014 21:18:10   
LoveableMe RR
Имаш во МРТ и на Плоштад во една тобако трафика, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сакам да прашам .....
26.1.2015 14:18:32   
Melanija RR
LoveableMe RR тогаш касно видов а следниот ден беше недела па немав пликови и сега имам еден тон фискални user posted image Премиерот тогаш нешто рече ќе продолжела наградната игра.Сега барав на страната на Државна лотарија не најдов ништо.Знае некој нешто user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сакам да прашам .....
27.1.2015 10:43:20   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

LoveableMe RR тогаш касно видов а следниот ден беше недела па немав пликови и сега имам еден тон фискални user posted image Премиерот тогаш нешто рече ќе продолжела наградната игра.Сега барав на страната на Државна лотарија не најдов ништо.Знае некој нешто user posted image


Мислам дека не, каде слушна дека ќе продолжела? Нема ништо од тоа, колку што знам заврши награднава, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сакам да прашам .....
27.1.2015 11:05:39   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

LoveableMe RR тогаш касно видов а следниот ден беше недела па немав пликови и сега имам еден тон фискални user posted image Премиерот тогаш нешто рече ќе продолжела наградната игра.Сега барав на страната на Државна лотарија не најдов ништо.Знае некој нешто user posted image

Па мене свеки ми кажа дека ќе продолжи и дури ми даде фискални од ск да и ги пуштам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сакам да прашам .....
27.1.2015 11:58:11   
scared RR
Koга беше последното извлекување кажаа дека ќе продолжи награднава игра со фискалниве, ама не кажаа од кога поточно

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сакам да прашам .....
5.2.2015 10:15:17   
drbee
dali nekoj mozi da mi dade nekava informacija vo vrska so porodilnoto boleduvanje,na porodilno sum od 01.10.2014god.a imam dobieno samo edna rata, se raboti za grad skopje,dali ima isplati sa noemvri,dekemvri,januari?user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.2.2015 10:25:42 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сакам да прашам .....
5.2.2015 10:25:12   
Melanija RR
drbee добре дојде на РР user posted image

Има тема Породилно отсуство=ТУКА мислам дека со задоцнување пуштаат пари но некоја рингерајка ќе ти одговори таму

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот drbee)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сакам да прашам .....
10.2.2015 18:59:14   
aksor22
sakam da prasam dali nekoj mozebi ima nekakva informacija kako bi mozelo da se stapi vo kontakt so institutot za patologija i za kolku vreme se izgotvuvaat rezultatite od obdukcijata od nasite prerano izgubeni bebinja bidejki veke 2 nedeli probuvam daq gi dobijam na tel sto mi e daden za kontakt no nikoj ne se javuva po cel den user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сакам да прашам .....
11.2.2015 14:10:37   
Melanija RR
aksor22 пробав да најдам на нет и во Златна книга но го дава само Институт за патофизиологија и нуклеарна медицина и Институт за патолошка анатомија но нема број.Само од Патофизиологија тој е 02 3112831_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сакам да прашам .....
11.2.2015 15:44:16   
aksor22
blagodaram Melanija denes konecno dobiv na toj broj sto mi bese daden za kontakt i vsusnost izleze deka e centrala koja sto ja dobiv posle 200 povici tamu mi dadoa drug broj no kako sto i pretpostaviv eve do sega posle 120 povici zvoni 3-4 pati i posle toa e zafateno a brojot e za da dadat izvestuvanje za bilo kakvi rezultati od ispituvanja strasno sum razocarana od azurnosta na nasiot sistem posebno vo situacii kako mojata go gubis deteto vo 9 mesec i ti velat go isprativme na autopsija eve ti broj tamu ke ti kazat koga ke bidat rezultatite gotovi i po 2 nedeli seuste ne mozam da dobijam nekoj koj ednostavno ke ti kaze javise posle 1.2.3 meseci barem da znaes deka te tretiraat kako covek sigurno tamu nikoj ne zvoni od dosada ili zaradi zafrkancija sekoj so svojata maka SRAMOTA e toa sto se pravi

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сакам да прашам .....
18.3.2015 16:28:20   
SandraRo
Zdravo devojki jas imam edno prasanje malku daleku od nas ama moram da prasam zosto nikade nr najdov odgovor.Se raboti za banjite na koj sto odat penzionerite besplatno.Znaci vaka na primer ako jas sum penzioner i se prijavuvam za na banji i otkako ke dobijam potvrda deka imam dozvola da odam dali mozi da od nekoj drug nanmoeto mesto.Toj drug nema penzija znaci ne zema seuste penzija.Dali e toa mozno?

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сакам да прашам .....
18.3.2015 17:05:23   
lukajana RR
Јас колку што знам не можат да се заменат ниту со пензионер а ако не е пензионер нема шанса,ако некој се откаже на бања оди тој што е нареден на списокот

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сакам да прашам .....
19.3.2015 10:24:30   
SandraRo
Pretpostavuvav deka nema sansi ama sakav da bidam sigurna.Fala mnogu na odgovorot :*

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сакам да прашам .....
14.4.2015 22:46:30   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

Zenski aj mozebi sum oftopik ama ne gledam takva twma . imeno aplicirav za rabota vo neuromedika pa me interesiraat uslovite zadovolnili se vrabotenite dali ima pritisoci. kako plqta i slicno


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сакам да прашам .....
28.4.2015 14:16:04   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bella28

Mi treba mala pomos broj od patologija drzavna bolnica skopjeuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Само од Патофизиологија тој е 02 3112831


ИЗВОРНА ПОРАКА: aksor22

blagodaram Melanija denes konecno dobiv na toj broj sto mi bese daden za kontakt i vsusnost izleze deka e centrala koja sto ja dobiv posle 200 povici tamu mi dadoa drug broj no kako sto i pretpostaviv eve do sega posle 120 povici zvoni 3-4 pati i posle toa e zafateno a brojot e za da dadat izvestuvanje za bilo kakvi rezultati od ispituvanja s_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сакам да прашам .....
4.7.2015 15:09:47   
ecko
Zdravo Majkicki mozebi ima nekade nekoj forum ama nemam vrem da baram kazete mi kade mozam da najdam fustan ili maica za doenej


< Поракaта ја уредил ecko -- 4.7.2015 15:10:57 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сакам да прашам .....
1.8.2015 12:51:48   
bucko mal

Devojki sakam da prasham, koi se najdobri pernici za spenje? Ustvari kako treba da bide edna normalna pernica? Visoka, niska, tvrda, meka...
Neznam dali e do pernicite ili do mene ali maka macham so pernicive. Mene najubavo mi e bez penica, ama mm se zali oti sum grcela koga sum spiela bez pernica.
Pred nekolku meseci kupiv novi, spored cenata bi trebalo da se kvalitetni. Vo prvo vreme mi bese ubava posle ne, visoka, tvrda, nasabajle vratov cel iskriven. Zato se cudam dali e do pernicite ili jas nesum naviknata na saglam pernica da spijam.
Eve slika kako izgleda novata pernica:
user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот ecko)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сакам да прашам .....
1.8.2015 16:55:55   
Hopeful RR
bucko mal, ако природно ти е најдобро да спиеш без перница, тогаш ова не е перницата за тебе... ова го викам затоа што и јас сум ист случај, спијам на ептен ниска перница или и без перница, плус спијам на стомак, и кога ја пробав оваа форма, ич не ми одговараше. И јас мака мачев со години додека да најдам асална перница за мене, и конечно ја најдов во една словенечка продавница што веќе ја нема кај нас, Odeja, а обликот е специфичен, од два дела е, одвоени со штеп - едниот е широк околу 10 см и е пополн, како цевка, а другиот е скроз мек и низок. Поентата е да се спие со пополниот дел надолу, да ти дојде на вратот, за главата да падне на ниско. Мене дури и тоа ми е високо, па спијам на нискиот дел и не можам никако на друга...

Еве ја како изгледа:
user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сакам да прашам .....
3.8.2015 23:32:05   
bucko mal
I jas spijam na stomakuser posted image Nesto se trudam da smenam ama teshko mi odi.
Odeja, proveriv moze online da ja kupam I mi e na pola cena od ovaa drugava. Najdov I za sin mi, fala Hopeful RR.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сакам да прашам .....
17.9.2015 23:03:45   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Zdravo zenski,neznam dali ima veke vakva tema ili slicna,pa dokolku ima slobodno premestete go postot tamu.. :) Sakav da prasam kakva rabota tocno raboti edna sobarka vo hotel?Stotuku me povikaa na rabota vo eden hotel tuka kaj nas,ke mi objasnat koga ke odam ama sepak sakav da znam od prilika dokolku nekoj znae da mi objasni makar na kratko :) Fala odnapred i pozdrav do site >>>>


ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Немам работено но претпоставува средување на собата, метење бришење прашина местење кревети, чистење вц и сл.

ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Da pretpostavuvam i jas toa e standard rabota samo sakav da vidam dokolku ima mozebi nekoj so rabottel ili znaj kako odi taa rabota :)))
_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Сакам да прашам .....
19.9.2015 18:49:11   
mommy_angels RR
Јас работам во хотелиерството и работата на собарката е баш таа што ти ја кажаа,одржување на хигиената во собите.Ништо посебно,тоа што секоја домаќинка го работи по дома.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Сакам да прашам .....
19.9.2015 18:52:12   
SandraRo
Da bas taka e veke vtor den rabotam i super e bar za pocetok :))) Za ponatamu ke vidime kako ke bide pozdrav i se najubavo

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Сакам да прашам .....
31.3.2016 18:32:26   
SandraRo
Здрaвo девoјки...Јaс имaм еднo мaлo прпблемче пa сaкaв дa спoделaм сo вaс...Нa 28 требaше дa дoбијaм нo ми кaснеше пa бев цврстo убеденa декa сум oстaнaлa бременa(штo oд еднa стрaнa сaкaм a oд другa не сaкaм) .....Нo денес сo мaлa бoлкa дoбив.Нo мислaм декa oд тoa штo двa три денa бев сo мислa декa сум или декa ке oстaнaм бременa пa се плaшaм дa сум и сл денес сaмoтo дoбивaње ми нaпрaви хaoс вo глaвaтa....се мисли ми идaт декa oвa крвaрење е oд спoнтaн незнaм ти штo,декa е нештo лoшo и сл.А спoред мене е сoсемa нoрмaлнo нoрмaлен исцедoк и нирмaлнa бoлкa.Пa дa не се мaчaм сaкaм дa јa знaм бoлкaтa при крвaрењa спoнтaн к сл..Зa дa знaм декa немaм нисштo oсвен менструaлен циклус.Мoжеби звучaм глупaвo нo сепaк дa си прaшaм:*

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

ИМЕ
daki

Што мислите за името Пандора?

убаво е (13%)

не би ставила такво име (80%)

не е Македонско име (4%)

др.во коментар (3%)


Број на сите гласови: 289

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!