|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакам да прашам .....
21.6.2016 0:44:34   
Sunshine88
Девојки ајде малце помош..не можам да се снајдам баш на форумов, упатете ме кај да гледам совети за испитување пред забременување...Уствари кај маж ми најдоа стрептокока па имам некои прашања..

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Сакам да прашам .....
21.6.2016 12:20:15   
Hopeful RR
Sunshine88, не сум сигурна на што точно мислиш и какви информации ти требаат, но повели неколку теми кои можеби ќе ти користат - имаме тема за испитување при забременување, тема за машки стерилитет и тема за инфекции, па може ќе го најдеш одговорот на она што те интересира. Во секое време може да ни пишеш и да го споделиш вашето искуство!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Сакам да прашам .....
22.7.2016 15:56:46   
Sunshine88
Девојки психолог психијатар нешто било што да не има на форумов...или да знаете некој како им се цените...не можам веќе вака...не се осекам добро...морам да си помогнам некако осеќам дека забегувам со оптеретување на мислите? Се трудам али не ми иде....мн работи ми се вртат низ глава...и се само некои проблеми излагаат..

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Сакам да прашам .....
23.7.2016 10:30:40   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Девојки психолог психијатар нешто било што да не има на форумов...или да знаете некој како им се цените...не можам веќе вака...не се осекам добро...морам да си помогнам некако осеќам дека забегувам со оптеретување на мислите? Се трудам али не ми иде....мн работи ми се вртат низ глава...и се само некои проблеми излагаат..

jas se cistvuvav bas isto vaka,mislam se se trupa vo glava vremeto vrvi a nie stoime vo mesto,obvrski nespienje stres deca a pomos od nikade i se turkaj vo sebe,vreme za sebe ni za lek a kamo li da pokdes spp nekoj da pozbruvas da si ja otvoris dusata,i tuka ne stradas samo ti... deteto osejka mazot osejka promena na ambientot doma...nesto se slucuva pa nezavrseni obvrski pa kavgi.... tebe ti treba duseven mir i nekoj so koj mozes da ja otvoris dusata a ne psihijatar koj na seto toa ke ti dade apcinnja da pies.

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Сакам да прашам .....
23.7.2016 11:54:20   
Sunshine88
Точно ми треба некој кој ќе ме сослуша без да ми попува дека се е во ред и да се опуштам..а немам со кој...многу ми е тешко...сите само по рамо тапкаат...полекари сите различно кажуваат...а сили од каде..веќе за ништо немам желба...

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Сакам да прашам .....
25.7.2016 12:24:54   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Девојки психолог психијатар нешто било што да не има на форумов...или да знаете некој како им се цените...не можам веќе вака...не се осекам добро...морам да си помогнам некако осеќам дека забегувам со оптеретување на мислите? Се трудам али не ми иде....мн работи ми се вртат низ глава...и се само некои проблеми излагаат..


Имаме тема Анксиозност, тука повеќе искуства или во пп на членките кои пишуваат таму.


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Сакам да прашам .....
25.7.2016 14:34:33   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sunshine88

Точно ми треба некој кој ќе ме сослуша без да ми попува дека се е во ред и да се опуштам..а немам со кој...многу ми е тешко...сите само по рамо тапкаат...полекари сите различно кажуваат...а сили од каде..веќе за ништо немам желба...

procitaj vo temata za anksioznost kako sto pisa loveableme ili iskontaktiraj vo pp so nekoja clenka tuka,veruvam deka ke ima vreme da te soslusa da te razbere pa duri i da ti pomogne

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Сакам да прашам .....
25.7.2016 15:52:41   
Kvisko
Sunshine88 тебе ти треба психотерапевт. Јас сум психолог ама не сум таков психолог каков што тебе ти треба. Кај наа има добро развиена мрежа на гешталт терапевти имаат и интернет страница и јас лично познавам некои од нив. Види со некој од нив да одиш на сесии. Ако добро читам имаш проблем со забременување. Од лично искуство знам колку е тоа тешко и мачно. Само мора напред до остварување на целта.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Сакам да прашам .....
29.7.2016 2:46:12   
Sunshine88
Ви благодарам девојки многу...стварно веќе од нервоза не знам што со себе...ко изгубена сум ...

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Сакам да прашам .....
26.9.2016 8:41:10   
SandraRo
Zdravo devojki eve me mene posle dolgo vreme.Denes pocnuvam prv den na rabota vo market kako rabotnicka na raftovi.No nekako cuvstvuvam pozitiven strav :) da ne ne se snajdam da ne ne se fklopam.Inace imam i nekoj taka besmislen strav oti koga sum vo luge sum malce panicarce da ne mi se sluci nesto od tipot nemir strav od novo i sl raboti.dajte mi nekoj sovet kako da trgnam bez strav

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Сакам да прашам .....
26.9.2016 15:55:42   
Hopeful RR
Ајде со среќа нека е работата! user posted image

Знам дека ти е тешко, нема лесен начин како да се опуштиш, но потруди се да се фокусираш на денот, малку по малку ќе помине време и ќе се навикнеш. Не се плаши ако згрешиш нешто, нормално е тоа, и ништо страшно ако побараш помош од колега. Нема да ти се случи ништо лошо, само ишкај си ги лошите мисли. Планирај што ќе си купиш со првата плата и ќе ти биде полесно user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Сакам да прашам .....
27.12.2016 21:36:47   
SandraRo
Devojki ne najdov tema za moeto prasanje pa resiv da pisam ovde.Dijagnoza hernia ventralis ili kako sto ni objasnaa kila na stomakot.Dali nekoj se soocil so vakov problem?Kakva e operacijata?Kolku trae i dali e voopsto strasno?Ve molam za pomos

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Сакам да прашам .....
24.1.2019 15:33:32   
SandraRo
Mozi malce ne mi e na mesto prasanjeto,ama smestete go kade treba :))...Nekako me zainteresira sopstven biznis kafe sop....Sekakov vid na kafe nesto kako tejk end go od pocetok.....Od prilika znam sto mi e potrebno no sepak sakam sovet. Sto da napravam i od kade da pocnam vi blagodaram odnapred 

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 38
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Zdrava hrana
wellnessmama

Dali ste slusnale za idealen dorucek

Da (43%)

Ne (57%)


Број на сите гласови: 90

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!