|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 18:12:18   
Twins
eee фала баш ми е мило што ти се допадна кафето user posted image

па еве за сите што сакаат  кафенце повелете одбетрете си
user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2451
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 19:55:13   
Viktori
по тапа ден сум немала значи одамна....user posted image
се мислам дали сум за излагање или да се досафросам user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 2452
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 20:01:20   
Палешка РР
И јас виктори user posted image
Ама ќе си седам дома и јас, барем да допукнам user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2453
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 20:14:20   
Bitolcanka
Ви се придружувам user posted image Life doesn't have sense user posted image Малку ме насмеа Twins со кафињата and again - back to reality user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2454
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:47:26   
Maca25
хелоууу! ние сега се вртивме од парк, се изнатрчавме по нина, се препотивме и изнасмеавме. ја носевме во луна парк, се возеше 3 пати на тие количките и беше пресреќна. душа убава, одма си заспа, како бајче. мене денов посuser posted image ан, на работа тензии, дерења, се што јас мразам, ќе полудам. ми влезе директорот сабајле во канцеларија, само што влегов од врата во 9.30, и одма нешто почна да се дере и да се куuser posted image чи, ама више од такви луѓе, што мора силата и моќта на тој начин да ја покажуваат и тоа пред сите вработени. А пред некој ден ме викна кај него и ми вика: кога јас ќе ти кажувам нешто пред вработените, не очекувам да кометираш. кај мене во канцеларија може да се расправаме, ама таму пред другите не!!! Каков човек!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2455
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:48:46   
jovanka
Pred malku se vrativ od gradska plaza bev na rodenden kaj vnuk mi odlicno si pominavme.Evi na site idea koj saka da slavi rodenden na malku poinakov nacin a da ima odlicna zabava i za decata i za vozrasnite.Steta sliki nemam za da vi pokazam vednas koga ke mi pratat  gi prikazuvam.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2456
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:50:02   
Viktori
lol идиот, барем си кажал што му е маката user posted image user posted image user posted image

изгледа му е страв глупав да не испадне, па си вика превенција! user posted image user posted image user posted image
Мацо, таков чоек апсолутно не е за нервирање. толку му сече јаден он. user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2457
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:50:05   
Maca25
Абе мамички од скопје, ќе направиме ние некогаш една собиранка?!?! ајде веќе!!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2458
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:51:51   
Maca25
Не знам колку му сече, ич не се замарам со него, само не сакам фацата да му ја гледам. што он олекува јас да сум без став и мислење, да неможам да кажам ништо во моја одбрана?!?! он сакал секогаш да биде во право. не го можам ама ич!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2459
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:55:25   
jovanka
Ajde moze na gradska plaza rekviziti kolku sto sakate ima za decata taka da sekoe ke si najde zanimacija a mamicki do niv na stolce so osvezitelen pijalok da ne gi zaboravam moze i tatkovciuser posted image .Ajde  da se organizirame.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2460
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 22:58:49   
Bitolcanka
Маца такви се, обично директорите. Не е секој "талентиран" за директор. Не е во ред и да се инаетиш, кога зависиш од некој некогаш е подобро да помолчиш. А викањето навистина не му доликува.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2461
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:02:23   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Pred malku se vrativ od gradska plaza bev na rodenden kaj vnuk mi odlicno si pominavme.Evi na site idea koj saka da slavi rodenden na malku poinakov nacin a da ima odlicna zabava i za decata i za vozrasnite.Steta sliki nemam za da vi pokazam vednas koga ke mi pratat  gi prikazuvam.


Јованка, јас бев на градска, ама го фатив роденденот на завршување...да знаев дека си на роденденот ке те барав user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2462
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:04:23   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Абе мамички од скопје, ќе направиме ние некогаш една собиранка?!?! ајде веќе!!! 


Ајде ако сакате може да организираме собиранка, јас се мислев да не се раштркани овој период луѓево по одмори, па крај на Август да биде... можеби и Агнес тогаш ќе не израдува со убави вести и можноста да биде 1 месец во Скопје.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2463
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:05:58   
melody
Taman sakav da vi pisam koga vidov pak Melody se iskakala po vtor pat vo rok od saat i pol.I aj smenuvaj daipers i sto ke vidam cresite sto denes gi jadese bea vo daipersotuser posted image  eve ja sega do mene i mi vika mama....eee sto ubavo ako si se soberete  bi sakala i jas da dojdam ama situacijava so moeto doaganje vo MK ke se oddolzi izgleda i toa me pravi mnoooogu tazna.Inaku pozz do siteuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2464
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:06:42   
Maca25
Ајде може некој викенд да се догоцориме, или приквечер некаде во парк, да се изнамуабетиме user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2465
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:09:21   
agnes77
јас сонувам за тоа ...1 месец во скопјеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
from your mouth to god's earsuser posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2466
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:10:25   
jovanka
Da ve pocastam za rodendenot na vnuk mi denes napolni dve godini
user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2467
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:10:35   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Ајде може некој викенд да се догоцориме, или приквечер некаде во парк, да се изнамуабетиме user posted image


Може ајде ако сте за нека се отвори една тема: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетење во парк!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2468
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:11:38   
Maca25
ајде јас ја отварам!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2469
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:14:26   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Da ve pocastam za rodendenot na vnuk mi denes napolni dve godini
user posted image


user posted image  среќен роденден

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2470
   RE: Муабетчилница:-)
14.7.2010 23:15:19   
Bitolcanka
Нека му е среќен роденденот на внук ти пријателке. Големо маже да стане user posted image Си зедов 1 парче од тортата user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2471
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 0:12:49   
Julie1
Среќен Роденден внуче на јованка. Нека расте здрав и среќен! user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 2472
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 0:19:05   
jovanka
Torta bez sok neodi koga se raboti za detski rodenden
user posted image

< Поракaта ја уредил jovanka -- 15.7.2010 0:20:01 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2473
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 11:16:20   
Viktori
да се пријавам јас и моето второ кафе! Со едно значи, ништо не праам user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2474
   RE: Муабетчилница:-)
15.7.2010 21:16:02   
Viktori
жени, кај отидовте денес сите???

user posted image
за четирите активни женчиња!!! Најубаво ледено кафе!!! Сега од фрижидер ги извадив!user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 15.7.2010 21:18:45 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2475
Страница:   <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  97 98 [99] 100 101   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?